Ασθένειες Μικρο περιστερι δειχνει αδυναμια να σταθει

boukefalas

PB Member
Εγγραφή
26 Μαϊ 2015
Μηνύματα
509
Πόλη
Αθήνα
ειναι 25+μερων περιπου, βλεπω αδυναμια να σταθει τελευταια, καθεται ολο κατω ενω πριν ηταν δραστηριο
δεν εχει κατι εξωτερικα (εκτος 1 πολυμικρο σαν σπυρι στο ματι που φαινεται στο βιντεο)
υπαρχει καμμια θεραπεια η φαρμακο;

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
ειναι 25+μερων περιπου, βλεπω αδυναμια να σταθει τελευταια, καθεται ολο κατω ενω πριν ηταν δραστηριο
δεν εχει κατι εξωτερικα (εκτος 1 πολυμικρο σαν σπυρι στο ματι που φαινεται στο βιντεο)
υπαρχει καμμια θεραπεια η φαρμακο;

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
Αυτό το σπυρί στο μάτι του... είναι εύκολο να μας το δείξεις με κάποια φωτογραφία;
 
Απο την ανάλυση της φωτο δεν φαίνεται καλά για να πω τι μπορεί να έχει αλλα σίγουρα είναι άρρωστο... με τι το ταΐζεις; το ταΐζεις στο χέρι ή το ταΐζουν οι γονείς του;
 
έχω ενα βιβλίο με τις αρρώστιες των περιστεριών θα σου το πρότεινα να το αγοράσεις πολύ χρήσιμο και για άλλες περιπτώσεις -> (Η σελίδα δεν λειτουργεί πλέον)
Θα κοιτάξω να δω τι μπορεί να είναι και θα σου πω μαλλον αυριο αν βρήκα κάτι... Θα με βοηθούσε αν μπορούσες να βγάλεις μια πιο καθαρή φωτο το ματι του με το σπυρί
 
έχω ενα βιβλίο με τις αρρώστιες των περιστεριών θα σου το πρότεινα να το αγοράσεις πολύ χρήσιμο και για άλλες περιπτώσεις -> (Η σελίδα δεν λειτουργεί πλέον)
Θα κοιτάξω να δω τι μπορεί να είναι και θα σου πω μαλλον αυριο αν βρήκα κάτι... Θα με βοηθούσε αν μπορούσες να βγάλεις μια πιο καθαρή φωτο το ματι του με το σπυρί




μπορει τριχομοναδες αλλα η ασταθεια;
 

Συνημμένα

  • rsz_photo0175.webp
    rsz_photo0175.webp
    50,6 KB · Προβολές: 134
ίσος σαλμονέλωση ή παράτυφος... άνοιξε το στόμα του και δες μεσα έχει κίτρινα κομματάκια μεσα;
 
ίσος σαλμονέλωση ή παράτυφος... άνοιξε το στόμα του και δες μεσα έχει κίτρινα κομματάκια μεσα;
ειναι πολυ ζορικο δε με αφηνει(οσο ειδα δεν εχει)
παντως η σαλμονελωση η τριχομοναδες ειναι
σε καθε περιπτωση δεν υπαρχει 1 για τα φαρμακα που χρειαζεται.
οτι πει ο Θεος (αν υπαρχει)
 
Αν ήταν τριχομονάδες θα έβγαζε μέσα στο στόμα του όταν το άνοιγες κάτι κίτρινα κομματάκια και ίσος λερώνονται οι γονείς του όταν το τάιζαν έχει κάτι απο αυτα τα συμπτώματα;
 
Αν ήταν τριχομονάδες θα έβγαζε μέσα στο στόμα του όταν το άνοιγες κάτι κίτρινα κομματάκια και ίσος λερώνονται οι γονείς του όταν το τάιζαν έχει κάτι απο αυτα τα συμπτώματα;
μαλλον οχι εκτος εαν ειναι βαθια στο στομα κ δεν τ βλεπω(μπορει να ξεκιναν απο χαμηλα κοντα στομαχι και στο τελευταια ν φαινονται στο στομα)
 
Πως παει το περιστερακι; Ειναι καλυτερα;

δεν παραπαταει εχει ζωηρεψει πολυ
αλλα το πρηξιμο στο 1 ματι εχει λιγο μεγαλωσει και βλεπω βγαζει κ στο αλλο ματι.
αν εχει καποιος φαρμακα η μπορει να κανει διαγνωση τζαμπα(να ξερει) ας πει.
του το παω εντος αθηνας οπουδηποτε
 
  • Like
Αντιδράσεις: dadj
Αν δεν βρεις κάποιον σύντομα δώσε ένα φάρμακο π.χ. Για σαλμονέλα και οτι γινει έγινε δεν χάνεις και κατι γιατί αν μείνει έτσι δεν θα ζήσει

εγω απο αυτά που είδα (βέβαια άλλο να το δεις απο κοντά και άλλο σε βιντεο) νομίζω οτι είναι σαλμονέλα... Βάλε και μια φωτο απο τα κόπρανα να δουμε αν μπορείς...
 
σαλμονελα και τριχομοναδα δεν ειναι(ειχα χασει νεοσσους απο τριχομοναδα πριν ετη)


η Κτηνιατρος ειπε οτι ειναι πιθανοτατα Ευλογια.
μου ειπε και πηρα fucithalmic kai augmentin.


φαινεται σε πολυ καλη κατασταση αν και τα ματια του εχουν θεμα.
στη φωτο ποζαρει με το γερο ματι και τα φαρμακα του.
απο την πειρα μου πιστευω θα θεραπευτει.

να ναι καλα ο @dadj που ανελαβε κοστος επισκεψης
ευχαριστω την κα Πτηνιατρο Χριστινα για την επιμελη δουλεια και το ενδιαφερον της.
@George98 ευχαριστω για συμβουλες
 

Συνημμένα

  • rsz_photo0177.webp
    rsz_photo0177.webp
    53,7 KB · Προβολές: 156
σαλμονελα και τριχομοναδα δεν ειναι(ειχα χασει νεοσσους απο τριχομοναδα πριν ετη)


η Κτηνιατρος ειπε οτι ειναι πιθανοτατα Ευλογια.
μου ειπε και πηρα fucithalmic kai augmentin.


φαινεται σε πολυ καλη κατασταση αν και τα ματια του εχουν θεμα.
στη φωτο ποζαρει με το γερο ματι και τα φαρμακα του.
απο την πειρα μου πιστευω θα θεραπευτει.

να ναι καλα ο @dadj που ανελαβε κοστος επισκεψης
ευχαριστω την κα Πτηνιατρο Χριστινα για την επιμελη δουλεια και το ενδιαφερον της.
@George98 ευχαριστω για συμβουλες

Χαιρομαι για την διαγνωση, ελπιζω να γινει καλα το πουλακι. Κωστα ενημερωσε για τα νεα του οταν εχεις τπτ καινουργιο.
 
καλημέρα, @boukefalas πως τα παει το πουλάκι γινεται καλυτερα;
 

Σχετικά θέματα

Back
Top