Ασθένειες Μικρο περιστερι δειχνει αδυναμια να σταθει

η κατασταση του ειναι σταθερη
οι αλλοιωσεις μεγαλωσαν στα ματια(αλλα ειναι ορεξατο.
μιλαω με email με την κτηνιατρο να δουμε αν γινεται κατι αλλο.
Θα περιμένουμε ενημέρωση με την εξέλιξή του.
Ευχαριστούμε προκαταβολικά.
 
το ξεχωρισα απο γονεις οπως ειπε η κτηνιατρος (πραγμα που το σοκαρε λιγο)
ειναι λιγο σαν βαμπιρ
ο σκληρος αγωνας συνεχιζεται
 

Συνημμένα

  • rsz_photo0178.webp
    rsz_photo0178.webp
    89,2 KB · Προβολές: 86
Κριμα μωρε το μικρουλη, ελπιζω να γινει καλα το συντομοτερο και να ξαναπαει στους γονεις του!
 
ερωτησ1
του δινω 40ml τροφη το πρωι και το βραδι μαζι με αντιβιωση καλα ειναι;(40ημερων περιπου)
του εβαλα και ταιστρα με σπασμενο/αλεσμενο σταρι αλλα δε τσιμπαει μονο του απο τι εχω δει.


ερωτηση 2

το πρωι ελειπε 1 αβγο απο τη φωλεια ενω η θηλυκια ηταν εκτος φωλειας τρομαγμενη
υποψιαζομαι επιθεση γλαρου η γερακιου
ο αρσενικος καλυψε το αβγο που απομεινε αλλα εμεινε ακαλυπτο 2-3 ωρες
το αβγο εχει κλουβιασει;
 
ερωτησ1
του δινω 40ml τροφη το πρωι και το βραδι μαζι με αντιβιωση καλα ειναι;(40ημερων περιπου)
του εβαλα και ταιστρα με σπασμενο/αλεσμενο σταρι αλλα δε τσιμπαει μονο του απο τι εχω δει.


ερωτηση 2

το πρωι ελειπε 1 αβγο απο τη φωλεια ενω η θηλυκια ηταν εκτος φωλειας τρομαγμενη
υποψιαζομαι επιθεση γλαρου η γερακιου
ο αρσενικος καλυψε το αβγο που απομεινε αλλα εμεινε ακαλυπτο 2-3 ωρες
το αβγο εχει κλουβιασει;

Λοιπόν για το αυγό πιστεύω οτι δεν θα έχει πρόβλημα μάλλον θα εκκολαφτεί κανονικά δεδομένου οτι είναι και καλοκαίρι.

Οσο για την τροφή αφου ειναι 40 ημερών θα έπρεπε να τρώει και μονο του αλλα αφου είναι άρρωστο έχει μια δικαιολογία :) τωρα με δυο φορές την ημέρα νομίζω πως δεν θα έχει πρόβλημα αν του έδινες και μια το μεσημέρι ίσος ήταν καλύτερα (αυτο οσον αφορά την τροφή για την αντιβίωση ρώτα τον κτηνίατρο που σου την έδωσε )
 
συνεχιζω θεραπεια στο αρρωστο δεν δειχνει βελτιωση
@George98 ειχες δικιο εκκολαφτηκε το αυγο παρολο που 1 πρωι ηταν ακαλυπτο
rsz_photo0185.webp rsz_photo0187.webp
 
να σου ζήσει κατ αρχήν το μικρό! Οσο για το άρρωστο πραγματικά δεν ξερω αν είναι όντος ευλογιά... αν είναι όμως μην φοβάσαι αυτα που έβγαλε στα μάτια θα πέσουν σε λιγο καιρό αν είναι κατι άλλο δεν ξέρω...

Επίσης δες και αυτό το βιβλίο πολύ χρήσιμο και απαραίτητο για κάθε περιστερά ! αν σου ξανατύχει κάποια αρρώστια θα σε βοηθήσει πολύ
 
εχεις υποψια οτι εχει κατι αλλο; αν ναι πεσε τι νομιζεις οτι ειναι
***(δεν ξερω γιατι οι φωτο μου μεγαλωσαν τοσο)
 
εχεις υποψια οτι εχει κατι αλλο; αν ναι πεσε τι νομιζεις οτι ειναι
***(δεν ξερω γιατι οι φωτο μου μεγαλωσαν τοσο)
Δεν υποψιάζομαι κάτι συγκεκριμένο αλλα επειδή και τα δικά μου έχουν περάσει ευλογιά παλιότερα η ευλογιά βγάζει κάτι σαν σπυράκια ολοστρόγγυλα και το μάτι φουσκώνει ελαφρός οχι τοσο πολύ... στην ευλογιά εγω τους έβαζα καθημερινά betadine και έκαναν μπάνιο μέσα σε νερό στο οποίο έριχναν λίγη γαλαζόπετρα

απο την φωτο που είδα δεν βλέπω το δικό σου να έχει αυτα τα στρόγγυλα σπυράκια...

* Αν μπορείς βγάλε ενα κοντινό μονο το κεφάλι γιατί δεν φαίνεται καλά :)

Εγω όμως στην τελική μια γνώμη λέω δεν είμαι κτηνίατρος... εσύ συνέχισε την θεραπεία και θα δούμε...
 

Σχετικά θέματα

Back
Top