Γενικά Μου εδωσαν ενα καναρινακι

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Nikoskrt
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Οτι και να ειναι, ειναι πανεμορφο και κελαιδαει!
Μηπως ξερει κανεις πως να βρω την ηλικια του γιατι νομιζω οτι ειναι μεγαλο σε ηλικια αν και αυτος μου ειπε μικρο, αλλα δεν ξερω
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Εχει αλλα δεν καταλαβενω τι λεει ☹
Γράψε εσύ αυτό που βλέπεις αρχίζοντας από τα γράμματα... και θα σου πούνε όσοι γνωρίζουν... όλα τα σχετικά.
 
φίλε Νίκο.. Από τον τρόπο που στήνει το σώμα του και κυρίως τον θώρακα καθώς και απο τις γραμμές και το φτέρωμα, μάλλον προς gloster γέρνει η ζυγαριά αλλά φίλε πρέπει να το σιγουρέψεις με τον κύριο που σου το έδωσε.. Μετά σίγουρα θα μπορώ να σε βοηθήσω πιο πολύ για την σωστή διαχείρησή του. κάνε μου την χάρη και ρώτα τον, σε παρακαλώ!👍
 
Ενταξει θα ρωτησω αυριο :)
Επισης θα προσπαθησω να δω και τι γραφει το δαχτυλιδι γιατι δεν καθετε σε μια γωνια και δεν θελω να το πιασω και να το αγχωσω απο τις πρωτες μερες
 
Ενταξει θα ρωτησω αυριο :)
Επισης θα προσπαθησω να δω και τι γραφει το δαχτυλιδι γιατι δεν καθετε σε μια γωνια και δεν θελω να το πιασω και να το αγχωσω απο τις πρωτες μερες
και όπως πολύ σωστά σου είπε ο κ. Μισαλούρης,ξεκίνησε να μας γράψεις πρώτα τα γράμματα και μετά τους αριθμούς. Επίσης γράψε μας τι χρώμα είναι το δαχτυλίδι και έτσι ΟΛΟΙ όσοι γνωρίζουμε την σωστή χρωμματοσειρά ανά έτος,θα καταλάβουμε και θα σου απαντήσουμε σχετικά με την πιθανή ηλικία του 😉. Αλλά επιμένω.. Ο πρώτος κάτοχος του έχει σίγουρα τις απαντήσεις στο τι είναι και τι ηλικίας. Μετά εμείς είμαστε εδώ.. Θα σε βοηθήσουμε σε όλα, να σαι σίγουρος!👍
 
Από τις φώτο που ανέβασε ο Νίκος, φαίνεται να είναι κόκκινο η πορτοκαλί.
Δεν φαίνεται και πολύ καθαρά.
 
Πορτοκαλι ειναι και τα γραμματα ειναι και αυτα πορτοκαλι και δεν μπορω να καταλαβω αλλα διαβασα ενα Ο
 
Δυστυχως ειναι μικρα τα γραμματα και φοβαμαι πως θα πρεπει να το πιασεις..

Τελικα ειναι κλειστου τυπου; Γιατι απο τη φωτογραφια μου φανηκε ανοιχτου.
 
Δεν ειναι γκλοστερ. Εχω ενα ιδιο αλλα σε πρασινο
 
Σας ευχαριστω ολους! Τραβηξα μια ακομα φωτογραφια αλλα δεν φαινεται και πολυ καλα (παλι)

Νικολάκη να το χαίρεσαι και να σου ζήσει για πολλά χρόνια. Προσωπικά μου αρέσει πολύ το παράστημά του αν και πιστεύω πως δεν είναι καθαρόαιμο gloster. Παρατηρώντας την συγκεκριμένη φωτογραφία διαπιστώνω πως το πίσω νύχι είναι μεγάλο. Μήπως θέλει... κόψιμο; Ξέρω ότι σου βάζω δύσκολη αποστολή... Και είναι και μαύρο το άτιμο! Άντε να δεις που τελειώνει η φλεβίτσα...
Εντάξει σταματάω...
 
Νικολάκη να το χαίρεσαι και να σου ζήσει για πολλά χρόνια. Προσωπικά μου αρέσει πολύ το παράστημά του αν και πιστεύω πως δεν είναι καθαρόαιμο gloster. Παρατηρώντας την συγκεκριμένη φωτογραφία διαπιστώνω πως το πίσω νύχι είναι μεγάλο. Μήπως θέλει... κόψιμο; Ξέρω ότι σου βάζω δύσκολη αποστολή... Και είναι και μαύρο το άτιμο! Άντε να δεις που τελειώνει η φλεβίτσα...
Εντάξει σταματάω...
😀 να σου πω την αληθεια και εγω το σκεφτηκα αλλα ειμαι ασχετος μην το σκοτωσω το καημενο... μαλλον θα βρω κανεναν εμπειρο να τα κοψει γιατι αν το κανω εγω δεν θα ξαναδει το ποδι του...😎
 
Αν δεν είσαι σίγουρος καλύτερα να το κάνει κάποιος πιο έμπειρος.
Αν κόψεις το νύχι και μαζί την αρτηρία θα έχεις σοβαρό πρόβλημα.
 
Εγω μια φορα πηγα να κοψω το νυχι απο το ποδαρακι απο το παπαγαλακι μου και το έκοψα πιο μεσα και έβγαλε αίμα. Μετα το εβαλα μπεταντιν και δεν καθοταν και με δαγκωνε. Ακομα εχω το σημαδι. Καλυτερα να το πας σε ενα ειδικο παρα να παθεις αυτο που επαθα εγω
 
Αν το κοιτάξεις προσεκτικά το νύχι έχει στη μέση κατα μήκος του μια μικρή φλέβα η οποία όσο απομακρύνεται απο το σημείο που ξεκινά το νύχι αυτή λεπταίνει. Ασε και λίγο περιθώριο ακόμη και κόψε το με ένα νυχοκόπτη. Είναι πολύ εύκολο και ούτως ή αλλως θα το χρειαστείς και για τα επόμενα νύχια όταν μεγαλώσουν!
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Back
Top