Φροντίδα Μου εφυγαν τα μικρα καναρινάκια, θα ξαναγυρισουν;

Τζουάν

PB New Member
Εγγραφή
6 Απρ 2014
Μηνύματα
395
Πόλη
Θεσσαλονίκη
ειμαι στο τσακ να κανω φονο...ηρθε η αδερφη μου για καφε και επειδη θα βγαιναμε στο μπαλκονι που εχω τα πουλια ειπα να βγαλω την μπανιερα να μην μας κανουν λουτσα, ασε λεει θα το κανω εγω... Τι το θελα, δεν εκλεισε φαινεται καλα το πορτακι και πανε τα πουλια...10 λεπτα μου πηρε να βγω στο μπαλκονι γιατι ξυπνησε και το μωρο στο μεταξυ και τα πουλια αφαντα... Την μανα την βρηκα τα μωρα οχι...υπαρχει περιπτωση να ξαναερθουν; Εβαλα σπορακια και νερο στο μπαλκονι, ειπα και στους γειτονες αν δουν κατι, γυριζα και 2 ωρες στον ηλιο με το μωρο αγκαλια δεν βρηκα τιποτα...3 κατακιτρινα γιαβρια μαλινουα τα κλαιω... Κλαινε και τα παιδια χαμος... λετε να ξαναρθουν;
 
ειναι πολυ πιθανος να ερθουν το κλουβι ειναι σε εμφανες μερος το βλεπεις;
 
το κλουβι το βλεπω... Κι ολο μπαινοβγαινω να δω μηπως ηρθε κανενα, απο το μπαλκονι που ειχα το κλουβι με την μανα και τα μωρα εφερα και τον πατερα μπας και τον ακουσουν και γυρισουν.σηκωσα και την τεντα να το βλεπουν πιο καλα... Τι αλλο να κανω...
 
Δεν θελω να σε απαγοητευσω-στεναχωρισω αλλα δυσκολα θα ερθουν πισω.
Μονο αν εσυ δεις καποια κινηση τους (αν δεν τα εχουν ποιασει αλλοι ).
 
ευα ειναι μικρα και μουδισμενα μεσα απο το κλουβι δεν θα εχουν παει μακρια κοιταξε ειπες ε;
καλα εκανες και σηκωσες την τεντα να βλεπουν καλα
εμενα παλιοτερα που μου ειχαν φυγει ενα ειχε ερθει την επομενη μερα στο κλουβι και ειχα ψαξει
 
Εψαξα 2 ωρες ολο γυρω... Τωρα δεν μπορω να βγω κοιμουνται τα παιδια κ ο αντρας μου στη δουλεια, δεν μπορω να ψαξω... Θα βγω μολις ερθει ο αντρας μου θα παρω κ νερο να το βρεξω αν δω κανενα...
 
οχι αμα ειναι μην πας τωρα
ανεβα και στην ταρατσα και κοιτα
σου ευχομαι να τα βρεις τα μικρα σου
 
Πόσο κρίμα ☹
Αν δεν τα καταφέρεις να τα βρεις, φτιάξε μια φωτογραφία τους και πες αν κάποιος τα βρήκε ας τα κρατήσει μα τουλάχιστον να σου τηλεφωνήσει να ξέρεις και κόλλα την στα γύρω και στα κοντινά πετ σοπς.
 
Αυριο θα πω να ρωτησουν στα σχολεια των παιδιων... Θα παω κ στο πετ σοπ της γειτονιας... Ετσι μου'ρχεται να τα χαρισω και τα 2 που εχω... Τετοια στεναχωρια που περναμε...
 
Ηρεμείστε κορίτσι μου! τα πουλάκια κάποιοι θα τα βρουν και το ζευγάρι σας θα σας κάνει άλλα του χρόνου. Μην κάνετε βιαστικές κινήσεις
 
ειναι απιστευτο το ποσο μακρυα βρηκα το 2ο! Ξεκινησα κανοντας γυρους γυρω απο το σπιτι, καθε φορα ανοιγα τον κυκλο και πιο πολυ! Την μανα την βρηκα πρωτη πρωτη, εκει τα παιδια καπως ηρεμησαν γιατι σου λεει θα μας ξανακανουν. Εγω γυρισα τα κοιμησα και μολις ηρθε ο αντρας μου εφυγα. Το 1ο μωρο το βρηκα 2 τετραγωνα πιο κατω και 2 αριστερα και το 2ο μωρο το βρηκα 5Χ5 τετραγωνα πιο δεξια απο το σπιτι... Το τριτο λετε να ερθει; Εχω ρωτησει ολη την γειτονια, εχω δωσει το τηλεφωνο μου σε απειρους ανθρωπους, αυριο θα ρωτησω σε παιδικο σταθμο-νηπιαγωγειο-δημοτικο... Δε με πειραζει να το κρατησουν μονο να ξερω οτι δε το εφαγε καμια γατα...
τα ποδια μου δε τα νιωθω αλλα τουλαχιστον τα βρηκα, αυριο πρωι παλι εξω να βρω το μικρο μου!

εν τω μεταξυ μου την δινει η απαθεια της αδερφης μου... Εμ εκανε την μ@λ@κι@ και φυγαν εμ γυρισε και μου ειπε "ειδες που τα βρηκες τελικα; Ε το ενα δεν πειραζει, ετσι κι αλλιως θα μας εδινες ενα δεν θα μας εδινες;" τι να απαντησεις τωρα...η επιστημη σηκωνει χερια και ποδια ψηλα... Το μυαλο μου εξω ειναι παντως...
 
Μπράβο!
Έτσι είναι όσοι δεν έχουν ζώα δεν καταλαβαίνουν. Δεν πειράζει απλά μην της ξαναναθέσεις κάτι :)
 
το μικρο λετε να το βρω αυριο;(ειμαι πλεονεκτης ε;δε φτανει κυρα μου που βρηκες 3/4 θες και 4/4;)
ερωτηση: αυτα που βρηκα τι τα κάνω; Τα βαζω ψειροσκονη;τα κανω κατι ιδιαιτερο;τα κραταω σε καραντινα;
 
Back
Top