Αναπαραγωγή Μου πέθαναν τα 3 από τα 5 καναρινάκια

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης NassiaGr
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
ή για εξετάσεις αν γίνεται... Θα μπορούσες μάλιστα να πας και τα μικρά ώστε να γίνει μια νεκροψία, μπας και σου πουν τι πρέπει να γίνει από εδώ και πέρα.

Λυπάμαι.
μενω συνορα αγιο δημητριο νεα σμυρνη ξερετε που μπορω να απευθυνθω;
 
μενω συνορα αγιο δημητριο νεα σμυρνη ξερετε που μπορω να απευθυνθω;
Στη Δουκάκη στον Πειραιά, Στον Κονταδάκη (Γλυφάδα νομίζω) και στον Δημητριάδη στον Άγιο Δημήτριο.
https://community.petbirds.gr/threads/Πτηνίατροι-Ειδικευμένοι-στα-Πτηνά-Κτηνίατροι.1091/
πάρε τους τηλέφωνο να δεις πότε δέχονται.
 
να δω αν ειναι αρρωστος ενας απο τους 2 .. σωστα; και να παρατηρησω τις κουτσουλιες; ...
Ανάλυση κουτσουλιών και στους 2 γονείς και νεκροψία τα μικρά. Γαμωτο.. ☹ Πολύ λυπάμαι!

Στον άγιο δημήτριο υπάρχει ο Δημητριάδης με γνώσεις στα πτηνα.
http://animalclinic.gr/epikoinoneste-mazi-mas/
Έχω παει και εγω εκει για αναλυση κουτσουλιών. 30 ευρώ το ένα και τα αποτελέσματα βγαίνουν σε μια μερα. Απλά δίνε μόνο σπόρους και νερό, βάλε κάτω στον πάτο ένα κομμάτι αλουμινόχαρτο και μόλις το κουτσουλίσουν βάλτο σε ένα ταπερ (εγώ το βάζω σε δοχείο που βαζουμε τα δικα μας ουρα για αναλυση) πολύ προσεκτικα χωρις να τα ακουμπησεις ή να ακουμπήσουν πουθενά, και με μεγάλη προσοχή μετέφερε τα στο ιατρείο. Προσοχή μην μπερδεψεις τα πουλια και τις κουτσουλιες!
 
Καλησπερα και παλι. χαθηκα αλλα οι χρονοι ειναι τρελοι και ανηπαρκτοι μεριεκς φορες. τα κανω ολα αλλα.. Τελος παντων τα πηρα τα πουλακια μου και πηγα γιατρο πηρε μονος του δειγμα απο τις κουτσουλιες τους. το αρσενικο οκ το θυληκο εχει ενα παρασιτο κατι τετοιο μας εδωσε κατι σταγονες για το νερο του για καμια βδομαδα. και θα του παω παλι τις κουτσουλιες. αυτα απο μενα. Οποτε καραντινα.
 
Λυπάμαι πολύ για τα πουλάκια που έχασες.
Μπράβο σου για την προσπάθεια που κάνεις για το ζευγάρι σου.
Εάν θα ήθελες να μας ενημερώσεις και εμάς για το παράσιτο που διέγνωσε ο
γιατρός και την αγωγή που σου έδωσε, θα ήταν ευγενικό εκ μέρους σου.
Ευχαριστώ.
 
Back
Top