Γενικά Μου το έσκασε το ένα μικρό πουλάκι

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Nantia10
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Εμενα οσα λου εφευγαν.. Δεν επεστρεφαν ποτε. Εχω γυρω δεντρα και δεν μπορουσα να τα εντοπισω. Χαιρομαι που εσυ ειχες καλυτερο τελος :)
 
Σας ευχαριστω παρα πολυ ολους χωρις τη βοηθεια σας δεν θα τα ειχα καταφερει... ευτυχως ακουγε τα αλλα και επικοινωνουσε μαζι τους και δεν απομακρυνθηκε...
 
Μπράβο, πολυ ευχάριστα νέα, αυτο με το βρεξίματα, κατόπιν εορτής το θυμήθηκα και εγω.
Το είχε κανει ο μπαμπάς μου, οταν ήμουν μικρη, σε ενα πουλακι, και το πιάσαμε για πλάκα.
Δυσκολεύονται να πετάξουν, αλλα θέλει, καλο μούσκεμα του πουλιού.
Τέλος καλο, ολα καλα.
 
Ναι το εβρεχα ολυ ωρα μεχρι να πεσει ευτυχως πηγαν ολα καλα και τωρα ολα ειναι ησυχα και κοιμουνται... Δοξα το θεο...
 
Πάλι καλά που δεν έγινε το μεσημεριανό μιας γάτας! Πολύ τυχερό πουλάκι! Και εσύ βέβαια τυχερός! Την επόμενη όμως φορά να προσέχεις! Αλήθεια ξέρεις πως δραπέτευσε; Σε ρωτάω έτσι ώστε να μην ξαναφύγει κάποιο απ τη φαμίλια..
 
Πηγα να βαλω το κλουβι μεσα και εφυγε ενα γατζακι και το εσκασε ειναι και πανεξυπνα τα ατιμα... Τωρα π ξερω θα το κοιταζω ... Ναι ηταν πολυ τυχερο ευτυχως...
 
Ναι και ενω το ηξερα οτι φευγει αυτο απο τη θεση τ δεν προσεξα αυριο θα το κολησω...
 
Θριλερ δεν λες τιποτα... Να το βλεπω να πεταει στα πιο ψηλα δεντρα και στις πιο ψηλες ταρατσες και να ευχομαι να μπορουσα να πεταξω... αλλα ευτυχως εστω και μετα απο δυο μερες και με την βοηθεια σας τα καταφερα...
 
Ευτυχώς που τα κατάφερες!
Θέλει προσοχή με τα lovebirds, είναι δαιμόνια στις δραπετεύσεις. Πόρτες, ταΐστρες κτλ διπλωμανταλωμένες με μανταλάκια και ό,τι άλλο νομίζεις.
Είναι το μοναδικό είδος πουλιού που μου έχει δραπετεύσει, ανοίγοντας την ταΐστρα του αλλά και την σήτα του παραθύρου 😱
Ευτυχώς μετά από 4 χρόνια, εντόπισα πρόσφατα τον γείτονα που το είχε βρει. Δεν του είπα τίποτα βέβαια αλλά ησύχασα :)
 
Εγω τις πορτες τις εχω ασφαλισμενες ηταν το μονο σημειο που δεν ειχα προσεξει αλλα τωρα θα το φτιαξω και αυτο για να ειμαι ησυχη... και οι καημενοι οι γονεις τ κοντεψαν να παθουν καταθληψη το εψαχναν να το δουν και το φωναζαν συνεχεια... απο την ωρα που το εβαλα παλι στο κλουβι ειναι ολα ηρεμα και ησυχα...
 
Το καλο ηταν που δεν εφυγε και καθοταν διπλα! Φοβοτανε; Ειχε την παρεα του παραδιπλα; Το οτι εισαι και Αθηνα με τοσους κινδυνους και θορυβους το ευτυχες αποτελεσμα ειναι πραγματικα αναπαντεχο!
 
Πρεπει να φοβοταν γι αυτο μαλλον και ηταν γυρω απο το σπιτι... αλλα δεν κατεβαινε... ευτυχως ολα πηγαν καλα
 
Back
Top