Φροντίδα Μπανάκι στα lovebirds

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης mariah
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Δυστυχως το εχω προσπαθησει αυτο πολλες συνεχομενες ημερες, αλλα δεν κανουν τιποτα...☹...☹Γενικα δεν κανουν τιποτα καινουριο... Ουτε με τα παιχνιδια που τους εβαλα παιζουν, ουτε τρωνε φρουτα και λιχουδιες με φρουτα που τους πηρα απο το pet shop...☹Κοιμουνται τις περισσοτερες ωρες της ημερας...☹Φοβαμαι οτι ειναι λιγο αδυναμα... Και χρειαζονται κατι να τα τονωσει.

Παρτους καμια πολυβιταμινη και βαλτην στο νερο. Ουτε τα δικα μου τρωνε φρουτα και λαχανικα. Δεν εχουν συνηθισει. Συνεχισε να τους βαζεις. Καποια στιγμη θα δοκιμασουν! Το βραδυ τα βαζεις νωρις για υπνο ή ειναι σε χωρο που εχει φως και φασαρια; Οι παπαγαλοι πρεπει να κοιμουνται τουλαχιστον 10 ωρες τη μερα.Βαλτους σε ησυχο μερος και σκεπασε τα. Μπορει γι'αυτο να μην εχουν ορεξη τη μερα. Οσον αφορα το παιχνιδι μπορει να μη τους αρεσει ή μπορει να μην το εχουν συνηθισει. Εγω στα δικα μου τους ειχα παρει ενα ξυλινο και ουτε καν του εδιναν σημασια. Μετα τους εφτιαξα ενα δικο μου με καλαμακια και το ταραξαν στο παιχνιδι. Επειτα τους πηρα ενα αλλο κατι σαν αλυσιδα να σκαρφαλωνουν. Και αυτο το παιζουν παρα πολυ. Δοκιμασε διαφορετικα παιχνιδια μικρα σε μεγεθος, κατα προτιμηση χρωματιστα και δες τι τους αρεσει. Συνηθως τα βαριουνται τα ιδια παιχνιδια.
 
Back
Top