Φροντίδα Μπορεί κάποιο μέλος να φιλοξενήσει τον παπαγάλο μου για 8-9 μέρες;

takis1964

PB Known Member
Εγγραφή
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
3.634
Πόλη
Αρτέμιδα
Υπαρχει καποιος η καποια απο τα μελη που εχουμε καθημερινη επαφη που να μπορεί να φιλοξενησει τον Αλεξανδρινο παπαγαλο μου, την Τουκη; θα λειψω γυρω στις 8 με 10 Ιουλιου για 8 η 9 ημερες! Φυσικα το ιδιο θα κανω κ εγω αντίστοιχα!
 
Υπαρχει καποιος η καποια απο τα μελη που εχουμε καθημερινη επαφη που να μπορεί να φιλοξενησει τον Αλεξανδρινο παπαγαλο μου, την Τουκη; θα λειψω γυρω στις 8 με 10 Ιουλιου για 8 η 9 ημερες! Φυσικα το ιδιο θα κανω κ εγω αντίστοιχα!
Τεράστιο πρόβλημα. Έχω 3 επιλογές όταν λείπω και καμία δεν με καλύπτει πλήρως :/
Σε καταλαβαίνω και καλά κάνεις και απευθύνεσαι εδώ!
 
Τεραστιο πρόβλημα που το αντιμετωπίζουμε όλοι μας.
Αν δεν βρεις κάποιον, τι σκέφτεσαι να κάνεις; Δεν υπάρχει τρόπος να την πάρετε μαζί σας;
Γιατί δεν τη δίνετε σε έναν υπεύθυνο γείτονα που ξέρετε ότι θα μπορέσει να τα συντηρήσει.
 
Τεραστιο πρόβλημα που το αντιμετωπίζουμε όλοι μας.
Αν δεν βρεις κάποιον, τι σκέφτεσαι να κάνεις; Δεν υπάρχει τρόπος να την πάρετε μαζί σας;
Πλοια, ξενοδοχεια, no way! Και να θελω υπαρχουν περιορισμοί σε ολα, ειναι κ τα κραξιματα! Δεν ειναι οτι παω στο εξοχικο μου! 🙄
[automerge]1559503531[/automerge]
Γιατί δεν τη δίνετε σε έναν υπεύθυνο γείτονα που ξέρετε ότι θα μπορέσει να τα συντηρήσει.
Δεν υπαρχουν στενες επαφες με γειτονες λογω οτι εδω ειναι εξοχη, αραιοκατοικημενη γειτονια και τετοιο πουλι θελει καποια εξειδίκευμενη φροντιδα! Εχει καποια επιτρεπτα κ καποιες αυστηρες απαγορευσεις
 
Παντως εγω που λειπω ενα μηνα στη Γερμανια, ειχα πισω ατομο που κανονισε τροφες, νερα, καθαριοτητα κλουβιων,τσεκαρε τα αυγα, τάισε νεοσσους και δαχτυλιδωσε με κλειστα δαχτυλιδια!
Και ολα αυτα πρωτη φορα!

Ελληνιδα μανα φυσικα 🤪

Τακη θα σου προτεινα την μανα μου αλλα λογω προϋπηρεσίας πια ζηταει κλειστο 3ετες 😛
 
Αντωνη η μαμα εχει φυγει κ ο μπαμπας μου ειναι στα 99.5 ζωη ναχει, αδελφη ασχετη κ αδιαφορη για τα πουλια!

Σε πειραζω Τακη, να χαιρεσαι τον μπαμπα σου!

Και εμενα η μανα μου με τα καναρινακια τα εκανε αυτα, οι παπαγαλοι ειναι τελειως διαφορετικοι.
Σιγουρα πρεπει να βρεις ατομο με σχετικη γνωση στο αντικειμενο για να παρεις το ιδιο πουλι πισω.

Περυσι τι εκανες;
 
Περισυ εκατσα σπιτι κ πηγε η οικογενεια διακοπες, προπερσυ στο τελος εδωσα ενα 50ρικο σε μια κοπελα απο το fb ομαδας πτηνων κ τον κρατησε, αλλα δεν ξερω αν ασχοληθηκε! Παντως οπως την αφησα την πηρα ευτυχως! Στο τελος παιζει παλι αυτο το σεναριο αν μπορει φυσικα
 
Περισυ εκατσα σπιτι κ πηγε η οικογενεια διακοπες, προπερσυ στο τελος εδωσα ενα 50ρικο σε μια κοπελα απο το fb ομαδας πτηνων κ τον κρατησε, αλλα δεν ξερω αν ασχοληθηκε! Παντως οπως την αφησα την πηρα ευτυχως! Στο τελος παιζει παλι αυτο το σεναριο αν μπορει φυσικα
Το πουλί το κράτησε στο σπίτι της όπως καταλαβαίνω Τάκη έτσι; Τόσες μέρες την αφήσατε και πέρυσι;
Αφού δεν είδες να έχει επηρεαστεί η συμπεριφορά της Τούκη και η κοπέλα ήδη ''γνωρίζει'' το πουλί, πιθανότατα να είναι η καλύτερη λύση.
 
Πρέπει να κάνουμε εδώ ομάδα bird-couchsurfing. 🙂

Εγω εχω αναλαβει τις συναντησεις του Petbirds, ας αναλαβει καποιος αλλος να δημιουργησουμε και μια τετοια ομαδα 😛
 
Εγω εχω αναλαβει τις συναντησεις του Petbirds, ας αναλαβει καποιος αλλος να δημιουργησουμε και μια τετοια ομαδα 😛
Απαιτείται εμπειρία στο αντικείμενο και οργανωτικές ικανότητες -> @Tony Forpus συγχαρητήρια για τη θέση!
 
Το πουλί το κράτησε στο σπίτι της όπως καταλαβαίνω Τάκη έτσι; Τόσες μέρες την αφήσατε και πέρυσι;
Αφού δεν είδες να έχει επηρεαστεί η συμπεριφορά της Τούκη και η κοπέλα ήδη ''γνωρίζει'' το πουλί, πιθανότατα να είναι η καλύτερη λύση.
Σκληρο καρυδι η Τουκη, ναι σπτι της προπερσυ! Τοχω σαν λυση αναγκης στο μυαλο μου
 
Εάν θες μπορείς να απευθυνθείς και σε άλλες ομάδες στο Facebook μήπως βρεθεί κάποιος να σε βοηθήσει αλλά καλύτερα εγώ πιστεύω είναι να βρεις κάποιον από εδώ μέσα και δευτερεύοντα από το Faceboo αν και μπορείς να το δώσεις για αυτές τις λίγες μέρες σε αυτήν την demi που σου έδωσε την τουκι γιατί έχει τόσους πολλούς παπαγαλους δεν θα πειράξει ακόμη ένας
 
Back
Top