Φροντίδα Μπορεί κάποιο μέλος να φιλοξενήσει τον παπαγάλο μου για 8-9 μέρες;

Τάκη μετά τις 9/7 μάλλον δεν θα έχω θέμα (Απο 4 εως 8 θα είμαι εκτός Αθηνών).. Θα είμαστε σε επαφή για τις λεπτομέρειες. Έχε όμως και κάνα-δυο εναλλακτικές μέχρι τότε κάλου κακού.
 
Τελικα χθες πηρα απαντηση απο εναν γνωστο απο την περιοχη μου, που τυγχανει να ειναι κ σοβαρός εκτροφεας μεγαλων παπαγαλων!
Θα μου τον κρατησει 10 ημερες με κοστος 50 ευρω!
Η συζητηση ξεκινησε αν ηξερε καποιον για την φιλοξενια και μην βρισκοντας αποφάσισε να τον κρατησει
Ουφφφ, ευτυχως θα παει σε καλα χερια!
 
Τελικα χθες πηρα απαντηση απο εναν γνωστο απο την περιοχη μου, που τυγχανει να ειναι κ σοβαρός εκτροφεας μεγαλων παπαγαλων!
Θα μου τον κρατησει 10 ημερες με κοστος 50 ευρω!
Η συζητηση ξεκινησε αν ηξερε καποιον για την φιλοξενια και μην βρισκοντας αποφάσισε να τον κρατησει
Ουφφφ, ευτυχως θα παει σε καλα χερια!
Νομίζω κατάλαβα για ποιον λες...
Ελπίζω να την κρατήσει μακρυά από τους δικούς του παπαγάλους...
 
, απο εναν γνωστο απο την περιοχη μου...
Ελπίζω το "γνωστός" να έχει να κάνει με την έννοια του διάσημου κι όχι ότι γνωρίζει ο ένας τον άλλο...
[automerge]1561300501[/automerge]
... Που τυγχανει να ειναι κ σοβαρός... κοστος 50 ευρω... αποφάσισε να τον κρατησει...
Ουφφφ... Καλα χερια...

Ασχολίαστο!

😛
[automerge]1561300854[/automerge]
Να πω πως αναλαμβάνω στον χώρο μου την φύλαξη καναριών με μόνο 2,5€ / ημέρα... Σ/Κ και αργίες στα 3€.
Είμαι σοβαρός (περίπου...) και εκτροφέας (λέμε τώρα...)
Τροφή-νερό-κλουβί δικά σας!
ΑΝευθυνόμαστε για ότι τυχόν πάθει το καναρινάκι σας! Μπορεί και να ήταν η ώρα του!
;)
 
Τελευταία επεξεργασία:
Γνωστος ναι, υπηρξε ευγενικη προταση απο εδω, αλλα μαλλον σε μπελα θα τον εβαζα! Το 50 ευρω το εβαλα οχι για να σχολιαστει ως τιμη αλλα για να ξερουν οσοι θα ψαξουν, οτι 2 χρονιες που εψαξα το κοστος φιλοξενιας ειναι περιπου 5 ευρω την ημερα! Εγω παντως ηρεμισα!

Ευα δεν ξερω ποιον εννοεις, υπαρχουν 2,3 στην περιοχη, οπως κ να εχει το σιγουρο ειναι οτι θα μπει ξεχωριστα γιατι οταν εχεις πουλια αξιας εννοειται οτι κοιτας πρωτα τα δικα σου!
 
Και πολύ καλά έκανες... Αλλά οτιδήποτε είναι δημοσιοποιημένο είναι και προς σχολιασμό.
Σε ενίσχυση των όσων αναφέρεις να πω πως σε διάφορες ομάδες και αγγελίες στο fb τα ίδια ζητάνε και για μικρά πουλιά όπως τα καναρίνια.
 
Ελπίζω το "γνωστός" να έχει να κάνει με την έννοια του διάσημου κι όχι ότι γνωρίζει ο ένας τον άλλο...
[automerge]1561300501[/automerge]


Ασχολίαστο!

😛
[automerge]1561300854[/automerge]
Να πω πως αναλαμβάνω στον χώρο μου την φύλαξη καναριών με μόνο 2,5€ / ημέρα... Σ/Κ και αργίες στα 3€.
Είμαι σοβαρός (περίπου...) και εκτροφέας (λέμε τώρα...)
Τροφή-νερό-κλουβί δικά σας!
ΑΝευθυνόμαστε για ότι τυχόν πάθει το καναρινάκι σας! Μπορεί και να ήταν η ώρα του!
;)
Ολη η περιοχη γνωστοι ειναι εδω, δεν ειμαστε φιλοι ομως!
 
Χθες αφησα την Τουκη στον γνωστό μου, σημερα σε επικοινωνία μαζι του ειπε οτι ειναι ησυχη μονο οταν την αφησα φωναζε οταν έφυγα!
(ειδα για πρωτη φορα απο κοντα ζευγαρι εκλεκτους και ερωτεύτηκα! Μετα τον ιακυνθο ο εκλεκτους στα ματια μου ο επομενος ομορφοτερος παπαγαλος! Αν και στις φωτο με εντυπωσιαζε παντα ο θηλυκος οταν ειδα τον αρσενικο σε αυτο το πρασινο με το κιτρινοπορτοκαλι ραμφος η καρδια μου ταρακουνηθηκε!
Πανεμορφος κ ο Πιονους σε λογικο μεγεθος κ πολυ ησυχος
[automerge]1563025187[/automerge]
20190712_173611-1470x3024.webp
[automerge]1563025279[/automerge]
PhotoPictureResizer_190713_164033795_crop_1141x1706.webp
 
Τελευταία επεξεργασία:
Ρωτα αν κανουν ανταλλαγες 😛
😂 εβαλα ανταλλαγη κ 36 ατοκες αλλα δεν βγηκε κατι🙄
Δεν αλλαζω την Τουκη, απλα αν ηξερα τοτε απο παπαγαλους αυτην την επιλογη θα εκανα!
 
Καλησπέρα Τάκη!
Τελικα χθες πηρα απαντηση απο εναν γνωστο απο την περιοχη μου, που τυγχανει να ειναι κ σοβαρός εκτροφεας μεγαλων παπαγαλων!
Θα μου τον κρατησει 10 ημερες με κοστος 50 ευρω!
Η συζητηση ξεκινησε αν ηξερε καποιον για την φιλοξενια και μην βρισκοντας αποφάσισε να τον κρατησει
Ουφφφ, ευτυχως θα παει σε καλα χερια!
Μπράβο! Πολύ ωραία! Θεωρώ ότι η λύση που βρέθηκε είναι ιδανική και πρέπουσα για την περίσταση! Όλα καλά θα πάνε και εξυπηρετηθήκατε άπαντες!

Χθες αφησα την Τουκη στον γνωστό μου, σημερα σε επικοινωνία μαζι του ειπε οτι ειναι ησυχη μονο οταν την αφησα φωναζε οταν έφυγα!
(ειδα για πρωτη φορα απο κοντα ζευγαρι εκλεκτους και ερωτεύτηκα! Μετα τον ιακυνθο ο εκλεκτους στα ματια μου ο επομενος ομορφοτερος παπαγαλος! Αν και στις φωτο με εντυπωσιαζε παντα ο θηλυκος οταν ειδα τον αρσενικο σε αυτο το πρασινο με το κιτρινοπορτοκαλι ραμφος η καρδια μου ταρακουνηθηκε!
Πανεμορφος κ ο Πιονους σε λογικο μεγεθος κ πολυ ησυχος
[automerge]1563025187[/automerge]
View attachment 65108
[automerge]1563025279[/automerge]
View attachment 65109
Είναι πανέμορφα και αξιοζήλευτα όλα τους! Σε ευχαριστούμε για το φωτορεπορτάζ!
 
Back
Top