Ασθένειες Μπορεί να έχει πτερόροια τέτοια εποχή;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης sakis dc
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Σάκη καλύτερα τις αντιβιώσεις να μην τις χρησιμοποιείς προληπτικά γιατί αν τελικά έχει κάτι το καναρινάκι και ασθενήσει μετά η αντιβίωση δε θα κάνει δουλειά... Εγώ θα σου πρότεινα να μην τους ξαναβάλεις παρά μόνο αν υπάρχει ασθένεια και το έχει πει ο πτηνίατρος.
Το Aviomycine Αλίκη γράφει επάνω ότι μπορείς να το δίνεις προληπτικά στην δοσολογία που είπε και ο sakis. Τώρα βέβαια θα μου πείς προληπτικά να δίνεις αντιβίωση; 😕
 
Μήπως αν το νερό από την βρύση το έβραζες πρώτα; Πιστεύω θα ήταν καλύτερο από το να δώσεις από γεώτρηση ή από πηγάδι.
 
Το Aviomycine Αλίκη γράφει επάνω ότι μπορείς να το δίνεις προληπτικά στην δοσολογία που είπε και ο sakis. Τώρα βέβαια θα μου πείς προληπτικά να δίνεις αντιβίωση; 😕
Έτσι το έδωσα και εγώ επειδή γράφει για πρόληψη
 
Το Aviomycine Αλίκη γράφει επάνω ότι μπορείς να το δίνεις προληπτικά στην δοσολογία που είπε και ο sakis. Τώρα βέβαια θα μου πείς προληπτικά να δίνεις αντιβίωση; 😕

Το ξέρω οτι το γράφουν αλλά κατά τη γνώμη μου είναι λάθος.. Το γράφουν για να υπάρχει περισσότερη κατανάλωση και να αγοράζεις πιο συχνά. Στα παιδιά σου δηλαδή θα δίνεις προληπτικά αντιβίωση για να μην αρρωστήσουν; Άσε που δίνοντας το μετά αν όντως ασθενήσουν τα πουλάκια δε θα τα πιάνει η αντιβίωση! Σκεφτείτε λογικά 😉
 
Το ξέρω οτι το γράφουν αλλά κατά τη γνώμη μου είναι λάθος.. Το γράφουν για να υπάρχει περισσότερη κατανάλωση και να αγοράζεις πιο συχνά. Στα παιδιά σου δηλαδή θα δίνεις προληπτικά αντιβίωση για να μην αρρωστήσουν; Άσε που δίνοντας το μετά αν όντως ασθενήσουν τα πουλάκια δε θα τα πιάνει η αντιβίωση! Σκεφτείτε λογικά 😉
Είναι λογικό αυτό που λες, και θα το σταματήσω
 
Γεια σας και από μενα παιδια. Μηπως το πουλακι του Σακη ετοιμάζεται να πυρωσει και τα πούπουλα είναι της κοιλιας;
 
Εσείς πίνετε από την βρύση; Γιατί λες δεν είναι και τόσο καλό; Το χλώριο δεν είναι κάτι σοβαρό, λίγες ώρες αν βάλεις το νερό σε ανοιχτό δοχείο φεύγει το χλώριο.
 
Back
Top