Γενικά Μπορούμε να κόψουμε τα νύχια του παπαγάλου;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης theo40gr
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
😀! Τελειο! :D Κι ο δικος μου καθεται να του κραταω το ποδι (το δεξι μονο, το αλλο πιο δυσκολα) αλλα θελει να παρει το νυχοκοπτη η τη λιμα απο το χερι μου... και αν δεν του τη δωσω τοτε τραβαει το ποδι του να φυγει... μα αν του τη δωσω τοτε ποιος ο λογος να κραταω το ποδι του; 😕 Ντοινγκ! 😛
 
αμ πες μας ετσι.. Εμενα ειναι μονο 1, στα 6 του θα τα κοβει μονος του


Ναι αλλα τον εχω ενα χρονο ακριβως... Ολη του τη ζωη την περασε σε ενα αθλιο πετ σοπ...

Σημερα του εκοψα ολα τα νυχια λιγο διοτι ειχανε μεγαλωσει και σκοπευα να το κανω απο μερες αλλα μιας που ειχαμε ανοιξει το θεμα το εκανα σημερα.:D Καθοτανε ησυχος πανω στο κλουβι, μου εδωσε το ενα ποδι πρωτα που δινει ευκολα και αφου του εδινα μια μπουκια μπισκοτο και ειχε το ραμφος απασχολημενο εκοβα ενα νυχακι και του ελεγα μπραβο και του εδινα ενα κομματακι ακομη. Το αλλο ποδι λιγο πιο δυσκολα αλλα χωρις να νευριασει η να φωναξει. Οταν τραβουσε το ποδι του τον αφηνα και το συνεχιζα μετα απο λιγο.. Με μισο μπισκοτακι εγινε η δουλεια μια χαρα...
 
χμμ...perit beurre.. Και που το πουλανε τουτο; Σε πετ;


στα σουπερ μαρκετ! :D ελληνιστι πτι μπερ... 😉 δοκιμασε και τα αλλα με το ινδοκαρυδο αν εχεις cookies κοντα! Ειναι πιο εξοτικα και πιστευω θα του αρεσουν πολυ! μονο προσοχη να μην περιεχουν τα μπισκοτα κακαο η σοκολατα η καφε!

ααα, επισης του αρεσουν πολυ και κατι αλλα απο τα cookies με κομματια πορτοκαλι μεσα! 😉
 
Back
Top