Διατροφή Μπορω να βαλω κοκκινη χρωστικη σε τιμπραντο;

Birdman.gr

PB New Member
Εγγραφή
3 Μαϊ 2015
Μηνύματα
276
Πόλη
Αθήνα
Καλησπερα παιδια 8α θελα να ρωτησω εαν μπορω να βαλω κοκκινη χρωστικη σε ενα τιμπραντο... Πειτε μου τη γνωμη σας
 
Μπορείς να βάλεις ό,τι θέλεις. Για ποιο λόγο όμως να βάλεις χρωστική σε ένα Τιμπράντο; Εάν θέλεις ένα κόκκινο πουλάκι, παρε ένα κόκκινο λιποχρωμικό καναρίνι.
 
Καλησπερα παιδια 8α θελα να ρωτησω εαν μπορω να βαλω κοκκινη χρωστικη σε ενα τιμπραντο... Πειτε μου τη γνωμη σας

Έχω δει κάτι αντίστοιχο και από το αποτέλεσμα δεν σου το συνιστώ.
 
Απλά θυμίζω ότι και η υποψία κόκκινου στα timbrados τα αποκλείει στις εκθέσεις (παρότι καναρίνια φωνής).
Ποιός ο λόγος να γίνει κάτι τέτοιο;
 
Απλά θυμίζω ότι και η υποψία κόκκινου στα timbrados τα αποκλείει στις εκθέσεις (παρότι καναρίνια φωνής).
Ποιός ο λόγος να γίνει κάτι τέτοιο;
απλα ειναι λιγο ροζ το ενα και 8α θελα να τ κανω ποιο κοκκινο αλλα εαν εχει επιπτωσεισ στο πουλι δν 8α το κανω
 
παιδια ξερω πλ καλα τι καναρινια εχω με χαρτια απο την ελιτ και δακτυλιδια των εκτροφεων απλα ρωτησα ποια δοσολογια και που ειναι η καταλληλη της χρωστικης
 
Βάλε μας μια φωτογραφία να δούμε το ροζ που λες. Περίεργο το βρίσκω. Μήπως είναι cinnamon?Αν για εσένα θες ένα κόκκινο πουλί τί να πω.Απλά σκέψου ότι και οι μεθεπόμενες γέννες αν δώσουνε κόκκινο παράγοντα θα πάνε όλα τα πουλάκια στράφι.Αν είναι από σύλλογο το πουλί πως γίνεται να είναι ροζ?
 
Μάλλον έγινε ροζ στην πορεία, δεν μπορεί να έδωσε εκτροφέας από την ΕΛΙΤ ροζ timbrado ..
 
Επειδή διάβασα σε κάποιο post του φίλου ότι πήρε αρσενικό timbrado και το έβαλε για αναπαραγωγή με κανάρα που είχε.
Η κανάρα είναι και αυτή timbrado?
Μήπως δεν είναι και κάποιος νεοσσός σου βγήκε ροζ?
Και καταρχήν πιο πουλί είναι ροζ?Το αρσενικό που πήρες από την ελίτ ή νεοσσός;
 
και τα 2 πουλια (ζευγαρι) ειναι απο την ελιτ αγορασμενα... Ο νεοσσος ο μικρος βγηκε ασπρος και ροζ ολα τα αλλα εχουν σκουρο πρασινο με καφε χρωμα τα αλλα 4 αδερφια του δλδ
 
και τα 2 πουλια (ζευγαρι) ειναι απο την ελιτ αγορασμενα... Ο νεοσσος ο μικρος βγηκε ασπρος και ροζ ολα τα αλλα εχουν σκουρο πρασινο με καφε χρωμα τα αλλα 4 αδερφια του δλδ
Επειδή προσωπικά έχω δει αρκετά... και επειδή πιστεύω στα λόγια σου... Θα σε παρακαλούσα για μια φωτογραφία του πτηνού με τα ροζ φτερά.
Ειλικρινά πιστεύω πως θα έχει εξαιρετικά μαγάλο ενδιαφέρον η κουβέντα μας από κει και μετά.
 
Επειδή προσωπικά έχω δει αρκετά... και επειδή πιστεύω στα λόγια σου... Θα σε παρακαλούσα για μια φωτογραφία του πτηνού με τα ροζ φτερά.
Ειλικρινά πιστεύω πως θα έχει εξαιρετικά μαγάλο ενδιαφέρον η κουβέντα μας από κει και μετά.
κ γιαννη 8α προσπαθησω να σας την στειλω σε ενα μαιλ μηπως την περασετε εσεισ μετα διοτι εγω δν μπορωωω... λογω ενος λογισμικου του υπολ. Που δεν με αφηνει να την ανεβασωω
 
Back
Top