Γενικά Μπορω να γινω μελος σε συλλογο;

και τωρα θα παρω μερικα δαχτυλιδια ανοιχτου
Προσοχή με αυτά! Εγώ έβαλα φέτος και εξαιτίας αυτού έχασα ένα καναρινάκι! Δεν το είχα βάλει καθόλου σφιχτά και από μόνο του το πείραζε, πρήστηκε το πόδι, το έβγαλα μέσα σε λίγες ώρες, όμως είχε γίνει η ζημιά.. Το πόδι νέκρωσε και το πουλάκι "έφυγε".. 3μηνών.. άσε πολύ κλάμα...
 
Παρεπιμπτοντως που μπορω να βρω δαχτυλιδια σαν αυτα τον συλλογων οχι σαν τα ανοιχτου να ειναι κλειστου τυπου και να γραφει μονο ετος;
Τωρα θα παρω μια γενικη απαντηση απο τους γονεις μου το Σ/Κ και αν ολα πανε καλα θα κανω εγγραφη και θα ξεκκνησω νομιμη εγγραφη εφοσων και τα εξοδα ειναι λιγα (35 € ανα χρονο).
Το εγχείρημα με τον ΑΛΟΠ και την εγγραφή σου εκεί απέτυχε;
Δες για παράδειγμα
Από την ώρα που υπάρχει δακτυλίδι στο πόδι του πτηνού χρειάζεται περισσότερη προσοχή και επαγρύπνηση από τον εκτροφέα.
Τα προβλήματα διογκώνονται αν υπάρχει μεγάλη χρονική απουσία ή αμέλεια από μας και γίνονται καταστροφικά για τη ζωή τους ή την αρτιμέλειά τους.
 
Το εγχείρημα με τον ΑΛΟΠ και την εγγραφή σου εκεί απέτυχε;

Οχι ασφαλως και δεν απετυχε μιας και εχω μπει και σε διλλιμα να μπω και στην Α. Σ. Ε. Κ. Θα περιμενω λιγο καιρο μιας και λογο οικονομικης δυνατοτητας ακομα δεν μπορω αλλα το σιγουρο ειναι οτι θα μπω σε συλλογο.

Προσοχή με αυτά! Εγώ έβαλα φέτος και εξαιτίας αυτού έχασα ένα καναρινάκι! Δεν το είχα βάλει καθόλου σφιχτά και από μόνο του το πείραζε, πρήστηκε το πόδι, το έβγαλα μέσα σε λίγες ώρες, όμως είχε γίνει η ζημιά.. Το πόδι νέκρωσε και το πουλάκι "έφυγε".. 3μηνών.. άσε πολύ κλάμα...

Δεν θα βαλω ανοιχτου θα παρω διαμμετρο 2,9 και θα ειναι κλειστου μιας και βρηκα.
 
Αν έχεις όντως αποφασίσει να γίνεις μέλος σε σύλλογο δε νομίζω να υπάρχει λόγος να πάρεις κλειστού τύπου από το πετσοπ ή το ιντερνετ γιατί το ένα ακυρώνει το άλλο - δηλαδή θα είσαι μέλος του Χ συλλόγου, αλλά τα πουλάκια σου θα φοράνε μηδενικά δαχτυλίδια.
 
Back
Top