Αναπαραγωγή Μπορω να ριξω ψειροσκονη στα καναρινια οταν τα βαλω να ζευγαρωσουν;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης toykaki
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
λοιπον πηρα 2 woody ... Να τα βαλω τωρα η οχι ακομα;να εχω δηλαδη 3ης μεσα;ψειροσκονη μου πηραν της tafarm pinex powder
 
λοιπον πηρα 2 woody ... Να τα βαλω τωρα η οχι ακομα;να εχω δηλαδη 3ης μεσα;ψειροσκονη μου πηραν της tafarm pinex powder
Το υλικό φωλιάς το τοποθετούμε προοδευτικά... λίγο λίγο.
Διαφορετικά το σκορπούν κάτω...
Έτσι και γεμίζει - βρομίζει ο τόπος και σπατάλη κάνουμε.
Να βάλεις λίγο.. και μόλις τελειώσει να συμπληρώσεις...
 
Και εννοειται οχι τωρα, εντεκα παρα το βραδυ ειναι.. Απο αυριο βαλε το πρωτο και οταν τελειωσει βαλε το επομενο. Με τοσο λεπτο υλικο φωλιας καλο θα ηταν να βαλεις τσοχα στη φωλια πρωτα, αλλιως παρε και ενα πιο χοντρο νημα.
 
οσο αφορα αυτο για τις ψειρες γραφει χρηση εξωτερικη.σκονιζουμε με το προιον την βαση της ουρας κατω απο τα φτερα, μεσα στο κλουβι και γυρω απο την φωλια, επαναλαμβανουμε την εφαρμογη την 3η και 7η ημερα (3η και 7η ημερα εννοει απο τοτε που θα γεννηση);... Να το κανω ετσι;

Και εννοειται οχι τωρα, εντεκα παρα το βραδυ ειναι.. Απο αυριο βαλε το πρωτο και οταν τελειωσει βαλε το επομενο. Με τοσο λεπτο υλικο φωλιας καλο θα ηταν να βαλεις τσοχα στη φωλια πρωτα, αλλιως παρε και ενα πιο χοντρο νημα.
εχω βαλει το 1ο νημα απο εχθες και σημερα πηρα αλλα 2
 
οσο αφορα αυτο για τις ψειρες γραφει χρηση εξωτερικη.σκονιζουμε με το προιον την βαση της ουρας κατω απο τα φτερα, μεσα στο κλουβι και γυρω απο την φωλια, επαναλαμβανουμε την εφαρμογη την 3η και 7η ημερα (3η και 7η ημερα εννοει απο τοτε που θα γεννηση);... Να το κανω ετσι;
Πιθανόν να χρειαστεί να "σκονίσεις" και το κλουβί.. Σίγουρα και τη φωλιά.
 
οσο αφορα αυτο για τις ψειρες γραφει χρηση εξωτερικη.σκονιζουμε με το προιον την βαση της ουρας κατω απο τα φτερα, μεσα στο κλουβι και γυρω απο την φωλια, επαναλαμβανουμε την εφαρμογη την 3η και 7η ημερα (3η και 7η ημερα εννοει απο τοτε που θα γεννηση);... Να το κανω ετσι;
εννοει, 3 ημερες απο την πρώτη εφαρμογή της σκόνης και 7 ημερες παλι απο την πρώτη εφαρμογή. Προφανώς εχει να κάνει με τον κύκλο ζωής της ψείρας.
 
Εγω προσωπικα βαζω στον πατο του κλουβιου, στην τσοχα της φωλιας (και ελαχιστο στο νημα) και στη βαση της ουρας των πουλιων.

Εσυ εφαρμοσε το συμφωνα με τις οδηγιες και εισαι κομπλε.
 
δεν επειρεαζει εαν εχει πληγη η θυληκια απο τυχν αυγα με το καλο;
 
Γιατι να εχει πληγη στη βαση της ουρας; Απο την πανω πλευρα το βαζουμε, σηκωνουμε τα φτερα να βλεπουμε δερμα κα βαζουμε λιγο. Και γιατι να πληγωθει το πουλι απο τα αυγα; Δεν σε καταλαβαινω.
 
Σε καμία φυσιολογική γέννα (πέρα από τον πόνο και την πιθανή πίεση της περιοχής) δεν υπάρχει καταστροφή των ιστών... και συνεπώς πληγή.
 
Back
Top