Φροντίδα Μπορώ να έχω 2 ζευγάρια καρδερίνες σε ένα κλουβί;

Θέλω την υποστήριξη σου, του PAIANAS και όλων των παιδιών που ασχολούνται με τις καρδερίνες εδώ στο forum και γιαυτό θα ήθελα και εγώ να ζητήσω συγνώμη και θα ήθελα να ξεχάσουμε τις προηγούμενες αντιπαραθέσεις μας και να αρχίσουμε ξανά από την αρχή αν φυσικά συμφωνείς. 🙂

Βρε... Ποιες αντιπαραθέσεις;

Μακάρι να είχαμε τέτοια προβλήματα.

Οπου μπορώ να βοηθήσω ... Θα το κάνω.

Θα το έκανα και χωρίς να μου το ζητήσεις... Και σε σένα αλλά και σε όλα τα παιδια που θα ξεκινήσουν.

Η εμπειρία μου -> μικρή... Πολύ μικρή.

Η κωλοφαρδία μου -> μεγάλη... Πολύ μεγάλη.

;)
 
Γιάννη...

Ενιά στους δέκα που ασχολούνται με καρδερίνες είναι εντελώς άσχετοι.

Δυστυχώς αυτός ο ένας που γνωρίζει δεν μιλάει.

Και αν έδωσα τέτοια εντύπωση να ζητήσω δημόσια συγγνώμη.

Οταν θα αποφασίσεις να ασχοληθείς με την καρδερίνα... Πρώτα θα εξασφαλίσεις την υποστήριξη από "έναν" και μόνο έναν που γνωρίζει το άθλημα και μετά θα προχωρήσεις.

Πάντα φιλικά.
Άλλο ηπαρμένοι, άλλο ψωνισμένοι... Κι άλλο άσχετοι
 
  • Like
Αντιδράσεις: adreas
Άλλο ηπαρμένοι, άλλο ψωνισμένοι... Κι άλλο άσχετοι

Ασχετοι...άσχετοι.

Υπάρχουν και οι ψωνισμένοι... Που είναι κι αυτοί άσχετοι...όπως και οι ηπαρμένοι που είναι εκτός συναγωνισμού.

Αμ πως.

😛
 
  • Like
Αντιδράσεις: adreas
Ότι πεις...
Αλλά δεν θέλω να βάλω εδώ φωτογραφίες. Γιατί θα πρέπει να διαλέξεις από τους 10 εμφανιζόμενους, τους 9 άσχετους :)
 
  • Like
Αντιδράσεις: adreas
Αυτοί οι δέκα που θα διαλέξεις είναι ήδη διαλεγμένοι από τους εκατό.

Αντε παλικάρι μου...
 
Στους 100 υπολογίζεις πλειοψηφία από πουλοπιάστες, αυτοί όχι μόνο είναι άσχετοι, αλλά εγκληματούν.
Όσοι άλλοι αποφασίζουν να ασχοληθούν και συνεχίζουν με καρδερίνες -εντός η εκτός φόρουμς - στην πλειονότητα δεν είναι άσχετοι.
Γνώμη μου... Και δεν χρειάζεται να συμφωνήσουμε :D
 
  • Like
Αντιδράσεις: adreas
Οι πουλοπιάστες δεν ασχολούνται με την καρδερίνα αλλά με το μεροκάματο... Και δεν τους υπολογίζω.

Σιγά μην συμφωνούσαμε.

Ανε κανόνισε να πιουμε καμιά μπύρα γιατί έχω καιρό να σε δω.
 
  • Like
Αντιδράσεις: adreas
Να ρωτήσω κάτι; Μπορώ να βάλω κουκουνάρια στο κλουβί των καρδερινών για να νιώθουν πως βρίσκονται σε φυσικό περιββάλων;
 
Το κουκουνάρι δεν θα προσθέσει κάτι ''φυσικό''στο κλουβί, αφού δεν μιλάμε για πρασινάδα.
Oτιδήποτε κυπαρισσοειδές είναι προτιμητέο, αλλά ξεραίνεται. Πιο καλά να βάλεις ψεύτικο χριστουγεννιάτικο κλωνάρι-γιρλάντα.
Στα συν δεν παθαίνει τίποτα και δίνει την ψευδαίσθηση φυσικού περιβάλλοντος, στα μείον δεν είναι πραγματικό, δεν εκκρίνει αρώματα.
 
Μπορείς να βάλεις αληθινά φυτά δίπλα στο κλουβί να μην ακουμπάνε όμως ώστε να μην μπορούν να τα φάνε οι καρδερίνες, μέσα δεν θα κρατήσουν ούτε μια ώρα. Εξάλλου δεν έχεις χώρο.
Επίσης μπορείς να τους βάζεις κλωνάρια από πεύκο. Τους αρέσει να μαδάνε τις πευκοβελόνες, περνάνε την ώρα τους.
Διάφορες φυσικές ξύλινες πατήθρες επίσης (πχ από αμυγδαλιά, μουριά) τις διασκεδάζει να βγάζουν και να τρώνε το φλοιό...
 
Ο Βασίλης τους έχει βάλει και από ένα κύβο του ρούμπικ:D
Βάλτε τους φυτά από τη φύση (αγριομάρουλο αυτή την εποχή, αγκάθι, τσαμπιά κεχρί ) και μια χαρά παίζουν.
 
Back
Top