Διατροφή Μπορώ να βάλω κανέλα που δεν είναι Κεϋλάνης σε παιχνίδια;

ParrotletTwityZeta

PB Member
Εγγραφή
8 Ιουν 2020
Μηνύματα
795
Πόλη
Μυτιλήνη
@Φοίβος ευχαριστώ πολύ, υπάρχει κίνδυνος να βάλω κανέλα και να μην είναι Κεϋλάνης , επειδή τώρα τους φτιάχνω παιχνίδια και έχω αυτές τις δύο επιλογές
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Η κανέλα Κευλανης σπάει πολύ εύκολα και δεν θα βολέψει θεωρώ.
Αυτό που βάζουν στα παιχνίδια είναι Κασσία.

 
@Tony Forpus ευχαριστώ πολύ , μόλις τελειώσω θα σας στείλω και φωτογραφία από το παιχνίδι.
[automerge]1640199947[/automerge]
Ιδού τα αποτελέσματα:
IMG_20211222_210049.webp
 
Τελευταία επεξεργασία:
@Tony Forpus καλησπέρα ! Πάνω σε αναζητηση που εκανα για παιχνίδια με στικ κανέλας έπεσα στο σχόλιο σας ! Έχω διαβάσει στα ασφαλή τρόφιμα την κανέλα κευλανης! Γνωρίζετε αν η κασσια είναι τοξική ;
 
@Tony Forpus καλησπέρα ! Πάνω σε αναζητηση που εκανα για παιχνίδια με στικ κανέλας έπεσα στο σχόλιο σας ! Έχω διαβάσει στα ασφαλή τρόφιμα την κανέλα κευλανης! Γνωρίζετε αν η κασσια είναι τοξική ;
Καλησπέρα,αν καταναλωθεί σε μεγάλη ποσότητα ναι!
 
Ναι δεν είναι ασφαλής για κατοικίδια γενικά, ειδικά σε μεγάλη ποσότητα (ολοκληρο ξυλάκι). Προτιμήστε καλύτερα άλλο υλικό, πχ balsa απο χαρτοπωλείο, πλυμένα και αποξηραμένα φύλλα καλαμποκιού, καλά αποξηραμένο ξύλο γιούκα (προσοχή μην μουχλιάσει), ή αν ξέρετε να ξεχωρίζετε στα σίγουρα τον αγριομάραθο εχει πολλά εύθραυστα ξύλαράκια απο την ταξιανθία του παντού αγρια τώρα που έχει απανθήσει , τους αρέσει να τα μασουλάνε και μυρίζει ωραια και αυτό (και ο ήμερος μάραθος και άνηθος κάνει απλά άγριο βλέπω πολύ, όχι ομως αν δεν ειστε σιγουροι τί φυτο είναι).
 
Back
Top