Αναπαραγωγή Μπορώ να μετακινήσω καναρίνια που ζευγάρωσαν, σε μικρότερο κλουβί;

Αν στρωσει πετσετα η το πικιπικι που σπαμε τα μπαλακια, και απο πανω βαζει χαρτοπετσετα ωστε να μπορει να την αλλαζει τακτικα για καθαριοτητα, την ιδια δουλεια δεν θα κανει;
 
Εσύ είσαι νοικοκυρά... Εγώ την άφηνα κι ας γινόταν χάλια...
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Τα βρωμικα ποδαρακια των γονεων που τυχον ερθουν σε επαφη με τις κουτσουλιες στο "μαξιλαρακι" ισως ειναι επικινδυνα :)
 
@Myra είμαι πολύ περήφανη για σένα!

tumblr_mwch8e2F0M1qhcp6ho1_400.gif
 
@alicedros😀 το νυχτοπουλι στις 3 η ωρα!

Σε ευχαριστω και εγω ειμαι περηφανη, χτες πηρα φορα και καταλαβα γιατι οταν απουσιαζει η πολυλογια μου απο το φορουμ το βλεπετε :D
 
σκεγτομουν μια αλλη λυση για το θεμα του υψους.Αν εγκρινεται λογω ''αλλαγης'' στο χωρο του κλουβιου(αλλα παλι το διαχωριστικο που βαζουμε καμια φορα θεωρειται παρεμβαση 😉 και αν γινετε απο τεχνικης αποψης. Νομιζω αυτα τα κλουβια εχουν κινητο διαχωριστικο πατο.Αν μπορει να στερεωθει περιπου στη μεση του κλουβιου και ετσι να περιορισεις το υψος.ΑΝ γινοταν και εγκρινοταν θα ελυνε και αλλα προβληματα στα πουλια.
 
σκεγτομουν μια αλλη λυση για το θεμα του υψους.Αν εγκρινεται λογω ''αλλαγης'' στο χωρο του κλουβιου(αλλα παλι το διαχωριστικο που βαζουμε καμια φορα θεωρειται παρεμβαση 😉 και αν γινετε απο τεχνικης αποψης. Νομιζω αυτα τα κλουβια εχουν κινητο διαχωριστικο πατο.Αν μπορει να στερεωθει περιπου στη μεση του κλουβιου και ετσι να περιορισεις το υψος.ΑΝ γινοταν και εγκρινοταν θα ελυνε και αλλα προβληματα στα πουλια.
Και οι κάτω να έχουν τις βρομιές στο "πιάτο" τους;
 
Καλημερα.''Ποιους'' κατω;την σχαρα εννοω πιο πανω. Πουλια δεν θα υπαρχουν κατω.
Νόμιζα πως θα το έκανες διπλό.
Αυτό το κλουβί είναι ακατάλληλο για να έχεις καναρίνια... Πόσο μάλλον για να τα ζευγαρώσεις.
Να τα αφήσεις όπως είναι τώρα... Δεν θα κερδίσεις τίποτε... και ίσως μόνο χάσεις με τις παρεμβάσεις.
 
Ειναι ολα και ολοι ενταξει. Για τα τυχον κοντινα μελοντικα προβληματα σκεφτομαι και προετοιμαζομαι.
Ευχαριστω.
αργησα λιγο να απαντησω γιατι το κομπιουτερ το θελουν(ετσι ειναι η συμφωνια) τα παιδια στις αργιες και απο το τηλ, ειναι δυσκολο το γραψιμο
 
Back
Top