Γενικά Μωρα cockatiel

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Fotis_K
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Fotis_K

PB Known Member
Εγγραφή
5 Ιουν 2008
Μηνύματα
3.116
Πόλη
Αθήνα
Μετα απο καθημερινα ζευγαρωματα κατα την διαρκεια του καλοκαιριου αποφασησα να βαλω μεσα το ζευγαρι μου και να ξεκινησω διατροφικη προετοιμασια.


Το πρωτο αυγο ηρθε στις 16-8-09
Το δευτερο στις 18-8-09
Το τριτο στις 20-8-09
και το τεταρτο στις 22-8-09

Ηταν και τα τεσσερα με εμβρυα μεσα. Ετσι λοιπον αρχισαν ενα ενα να σκανε απο τις 3 Σεπτεμβριου μεχρι και 8 Σεπτεμβριου. Τωρα εχω 4 μωρα στην φωλια και χαιρουν ακρας υγειας.:D

Ακολουθει μια φωτογραφια απο τους γονεις με τα μικρα τους απο κατω.
 

Συνημμένα

  • P9050868.webp
    P9050868.webp
    52,6 KB · Προβολές: 147
τι ειναι αυτα;θελουμε μωρα να δουμε φωτη..στη φωτο αχνοφενονται στο βαθος!

να σου ζησουν!
 
να σου ζησουνε ολα και να τα χαιρεσε, ειναι απλα αψογα, κουκλακια.
 
Πω πω βρε Φωτη μπραβο!
Εμενα με 4 αυγα... Παλι τζουφια μου φαινονται.
Προσπαθησα να κανω ωοσκοπηση αλλα δεν τα αφηνουν και νομιζω 2 που καταφερα να δω... Μαλλον δεν εχουν μωρακια μεσα... ☹
παλι..
 
Και μερικες των μικρων...
 

Συνημμένα

  • P9040865.webp
    P9040865.webp
    55,6 KB · Προβολές: 111
  • P9060870.webp
    P9060870.webp
    70,4 KB · Προβολές: 114
  • P9080878.webp
    P9080878.webp
    64,7 KB · Προβολές: 166
αχου ροζ μπαλιτσες... αχου ροζ μπαλιτσες... συγκινηθηκα η μανα! Καλε το παιδι μου ποιο ειναι να το ξεματιαζω καθημερινα; Το 3ο η το 4ο σε μεγεθος. Αντε φωτακο καλο κουραγιο με το μεγαλωμα κ πολες φωτο ε;
 
Aξιος Αξιος Φωτη! Μπράβο να σου ζησουν και να τα χαρείς οπως επιθυμεις! Φτου φτου φτου!
 
μπραβο φωτη! Ειναι υπεροχα!
αν και νομιζω η καλυτερη φαση ειναι οταν θα ειναι σκατζοχοιρακια! Που θα ειναι μες τα ναζια και την περιεργια!

πολυ χαιρομαι φωτη που εχεις επιτυχιμενες γεννες! Να τα χαιρεσαι και παντα τετοια!
 
Τυχερέ... 4 αυγά και τα 4 ένσπορα; Χαρά να δω στον πατέρα... Πολύ γούτσου τα κοκατιλάκια... Να σου ζήσουν. 🙂
 
Μπράβο Φωτάκο! Να σου ζήσουν! Είναι γλύκες! Φαντάζομαι την χαρά σου και με το δίκιο σου είσαι περήφανος! Να είναι πάντα υγιή! 🙂
 
αχου ροζ μπαλιτσες... αχου ροζ μπαλιτσες... συγκινηθηκα η μανα! Καλε το παιδι μου ποιο ειναι να το ξεματιαζω καθημερινα; Το 3ο η το 4ο σε μεγεθος. Αντε φωτακο καλο κουραγιο με το μεγαλωμα κ πολες φωτο ε;

Βασιλικη το 2ο με το 3ο δεν εχουν καθολου διαφορα στο μεγεθος κι εχω μπερδευτει πιο ειναι πιο. Το πρωτο εχει μεγαλωσει παρα πολυ και ηδη αρχιζουν να φαινονται τα πρωτα χρωματα. Κιτρινο λοφιο με κιτρινες φτουρουγες με γκρι.

Τα αλλα ειναι νωρις ακομα. Το τελευταιο εχει μεγαλη διαφορα σε σχεση με τα υπολοιπα αλλα ειναι καλοταισμενο και αναπτυσσεται ικανοποιητικα.
 
Φωτακο να σου ζησουν ολα τα μωρακια. Να τα χαιρεσαι ολα και να τα καμαρωνεις! Ειναι ολα τους μικρα ζουζουνια! Παντα αξιος!
 
Back
Top