Ασθένειες Μωρό κοτσυφάκι

velvetwoman

PB Member
Εγγραφή
14 Μαϊ 2008
Μηνύματα
125
Πόλη
Αίγιο
Τωρα αυτό τι το κάνω; Δεν ξέρω τι συμβαίνει παιδιά αλλα από την στιγμή που αποφάσισα να πάρω πουλί μου την έχουν πεσει όλα τα πετεινα του ουρανου! Τόσα χρόνια μένω σε αυτό το σπίτι, πρώτη φορά συμβαίνει αυτό το πράγμα. Μωρό κοτσύφι αλλα δυστυχώς με μια πληγή στο μάγουλο από την γάτα. Τι κάνω;
 

Συνημμένα

  • Εικόνα014.webp
    Εικόνα014.webp
    69 KB · Προβολές: 254
'Αχου το πουλάκι μου.. Ιδέα δεν έχω, σίγουρα οι πιο έμπειροι θα σου πουν. Σε δροσερό και μέρος με ίσκιο και ησυχία για να μην τρομάζει και κάνει απότομες κινήσεις. Αιμορραγεί; Βρε το ταλαίπωρο ☹
 
Πλυση με Betadine και αν εχεις αλοιφη Betadine για να μεινει πανω του. Εχει κι αλλα θεματα με κοτσυφια και θα βρεις πολλες πληροφοριες τι να κανεις αν βαλεις λεξεις στην Αναζητηση. Επισης μπορεις να ξανατηλεφωνησεις εκει που ρωτησες και για το κορακι. 😉 Καλη τυχη και με το κοτσυφακι σου ευχομαι!
 
Aχ καλή μου Νικολέττα. Στο τέλος ετσι όπως πάει το πραγμα εγώ θα είμαι ταλαίπωρη.Αυτο που γινετε ειναι απίστετο.
 
Μάλλον πήραν χαμπάρι ότι τα αγαπάς και μαζεύονται όλα εκεί! Άμα θες, μπορείς να με πάρεις για βοηθό σου, μια χαρά θα ήμουν μέσα στο γρασίδι και τα δέντρα :D
 
Ανεστη δυστυχως δεν το βλέπω καλά. Η πληγή είναι μικρή αλλα δεν είναι καθόλου ζωηρό. Εκτος αν ειναι τρομαγμενο
 
Δυστυχως το πουλάκι τελείωσε. Τελικά ίσως να ήταν περιισότερο χτυπημενο από ότι φαινόταν. Κριμα δεν προλαβα...
 
Πολύ κρίμα.. Τουλάχιστον όμως προσπάθησες κι αυτό εχεί σημασία.
 
Ανεστη δυστυχως δεν το βλέπω καλά. Η πληγή είναι μικρή αλλα δεν είναι καθόλου ζωηρό. Εκτος αν ειναι τρομαγμενο


Κριμα για το πουλακι... ☹ Μαλλον ειχε χτυπησει απο την πτωση περισσοτερο απο αυτη την ορατη γρατζουνια... ☹
 
η μπορει να ειχε να φαει και πολλες ωρες εσυ προσπαθησες να το ταισεις καθολου; Παντως πολυ κριμα για το κοτσυφακι.
 
Κριμα το πουλακι! Σημασια εχει οτι προσπαθησες να το σωσεις! Μπραβο σου!
 
κριμα! τουλαχιστον εκανες αυτο που μπορουσες...
 
λυπαμαι για το κοτσυφακι τουλαχιστον προσπαθησες να το σωσεις αλλα δυστυχως δεν σωθηκε, κριμας
 
Back
Top