Γενικά Μωρό parrotlet με πολλές ορμόνες

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης melagio80
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

melagio80

PB Member
Εγγραφή
20 Οκτ 2008
Μηνύματα
1.993
Πόλη
Αθήνα
Καλησπέρα φίλοι μου!
Ενας γνωστός έχει πρόβλημα με ένα αρσενικό parrotlet . Είναι 17 μηνών και το αγαπημένο του παιχνίδι μια χαρτοπετσετα έγινε η... Κοπέλα του. Τι μπορεί να κάνει ώστε να το σταματησει; Όταν του την πάρει ουρλιαζει και κάνει σαν τρελός. Τον έβαλε με θηλυκια αλλά δυστυχώς δε θέλει καμία. Μόνο τη χαρτοπετσετα.
Επίσης ένας άλλος αρσενικος μόλις 3 μηνων την πέφτει σε όλα τα πουλακια για τον ίδιο λόγο.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Το πρώτο πουλάκι θέλει οπωσδήποτε να το ζευγαρώσει;. Γιατί να του πάρει την χαρτοπετσέτα του αφού την αγάπησε 😉
3 μηνών να έχει τέτοιες τάσεις, μου φαίνεται εξωπραγματικό κι απίστευτο
 
Ο 3 μηνων τις βάζει όλες κάτω.. Κι όμως
Αλλά με τον μεγάλο και τη χαρτοπετσετα τι να κάνει; Το ταίρι του είναι αυτή και τίποτε αλλο
 
Ο 3 μηνων τις βάζει όλες κάτω.. Κι όμως
Αλλά με τον μεγάλο και τη χαρτοπετσετα τι να κάνει; Το ταίρι του είναι αυτή και τίποτε αλλο
Αυτό ρωτάω, δηλ... Τι πρόβλημα υπάρχει;θέλει να το ζευγαρώσει αυτό πουλί; αλλιώς δεν υπάρχει πρόβλημα αν αυτό έχει βρει για ταίρι μια χαρτοπετσέτα
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Ο ερωτευμένος με τη χαρτοπετσετα δε θέλει άλλη γυναίκα.
Κάθεται την ταιζει αλλά και την...
Και εάν του την πάρει κάνει σαν τρελός με φωνές και ζημιές
 
Είναι όμως σωστό να τον αφήσει έτσι ή να ξεκινήσει να την παιρνει;
Ειλικρινά δεν ξέρω να σου πω. Αν του έπαιρνε κατ' αρχήν κάποιο λούτρινο πουλάκι ώστε να το βάλει σε διαφορετική λογική;
 
Είναι όμως σωστό να τον αφήσει έτσι ή να ξεκινήσει να την παιρνει;
Εγώ θα το άφηνα να έχει...όποια αγάπη θέλει! Ποιον ''ενοχλεί''? (αν ο ιδιοκτήτης του δεν θέλει αυγά-μωρά)
 
Back
Top