Γενικά Νέοι κάτοχοι African Grey

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης italos
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

italos

PB New Member
Εγγραφή
21 Νοε 2019
Μηνύματα
23
Καλησπέρα παιδιά κ καλώς σας βρήκαμε,

Αύριο με το καλό, παραλαμβάνουμε με τη γυναίκα μου τον πρώτο μας παπαγάλο, έναν African Grey. Έχει πολύ ενδιαφέροντα θέματα το φόρουμ κ ανθρώπους με μεράκι οπότε θα τα λέμε συχνά.
 
Καλώς ήρθατε στην παρέα μας! 🙂
Με το καλό να δεχτείτε τον παπαγάλο σας!
Θα περιμένουμε την παρουσίαση του, φωτογραφίες και κάποιες πληροφορίες γι΄αυτόν, σ΄ένα νέο θέμα που θ΄ανοίξετε εδώ.
 
Καλώς ήρθατε και με το καλό να τον δεχτείτε. :)

Απο που τον παραλαμβάνετε; Με τι θα έρθει και τι ηλικία έχει;
Καλησπέρα, σήμερα θα τον παραλάβουμε από πετσοπ στο κέντρο. Είναι 2 ετών με δαχτυλίδι, κατά πάσα πιθανότητα θηλυκιά. Χαρτιά ΔΕΝ εχει, έχουμε κάτσει με το πουλί 4 φορές από 30-40 λεπτά κάθε φορά κ είναι πολύ ήσυχη μεν ζωηρή δε. Ο λόγος που ασχοληθηκαμε ήταν ότι είναι το πιο "καθαρο" πουλί στο πτέρωμά του εδώ κ 2 χρόνια που τα ψιλοβλεπουμε γενικά στα πετσοπ.
 
Από 6 μηνών την ειχε πάρει ο μαγαζατορας, δε γνωρίζω πότε την πήγε στο πετσοπ. Η τιμή ηταν στα 800.

Έχουμε πάθει ψιλοπλακα, έχει ήδη σκύψει κεφάλι κ τη χαϊδεύουμε κ εγώ κ η γυναίκα μου... Παλεύουμε να μην ασχολούμαστε εν τω μτξ, να μην κακομάθει.
 
Έχουμε πάθει ψιλοπλακα, έχει ήδη σκύψει κεφάλι κ τη χαϊδεύουμε κ εγώ κ η γυναίκα μου... Παλεύουμε να μην ασχολούμαστε εν τω μτξ, να μην κακομάθει.
Προσπαθώ να φανταστώ τη σκηνή και τα συναισθήματά σας. Τι ωραία που θα περάσετε με την παρέα της! Και πάλι να τη χαίρεστε και όοοταν μπορέσετε ανεβάστε και μερικές φωτογραφίες. Να σας ζήσει και πάλι!
 
Καλησπέρα, σήμερα θα τον παραλάβουμε από πετσοπ στο κέντρο.
Ελπίζω όχι από την οδό Αθηνάς, δεν έχω καμία εμπιστοσύνη στα εκεί μαγαζιά...
Το πουλί, σας το πούλησε ως ήρερο;
'Εχει κομμένα φτερά ή όχι;
 
Ελπίζω όχι από την οδό Αθηνάς, δεν έχω καμία εμπιστοσύνη στα εκεί μαγαζιά...
Το πουλί, σας το πούλησε ως ήρερο;
'Εχει κομμένα φτερά ή όχι;
Ναι, Αθηνάς, ναι ως ήμερο κ έτσι δείχνει. Άντε να δούμε... Τα φτερά ακοπα, εμείς το ζητήσαμε αλλά δεν έδειξαν και κάποια διάθεση για να τα κόψουν.

Ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σας λόγια παιδια.
 
Εύχομαι να περάσετε μαζί πολλά πολλά χρόνια όμορφης συντροφιάς!
Μια επίσκεψη σε γιατρό θα την έκανα αν ήμουν στη θέση σας για σιγουριά, εφόσον προέρχεται από πετ σοπ και συζούσε με λογής λογής πουλιά και ζώα...
Από τη λίστα μας των γιατρών, προτείνω τους:
Αχιλλέας Ακρίβος, Κτηνίατρος (στάση μετρό Αγ. Αντώνιος Περιστέρι)
Patricia Gray, Κτηνίατρος (στάση μετρό Χολαργός)
 
Αν θέλεις, διάβασε και τα σχόλια στις παρουσιάσεις των γιατρών
 
Back
Top