Γενικά Νέο μέλος Κοκατίλ

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης patilas
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

patilas

PB Member
Εγγραφή
23 Νοε 2014
Μηνύματα
1.406
Πόλη
Λευκάδα
Καλησπέρα ομάδα σήμερα μετά από συννενόηση με zack27 συναντηθήκαμε στην Αθήνα για να παραλάβω ένα πουλάκι κοκατιλ αρσενικό!
Λοιπον έχω να πω πως είχα στείλει προσωπικό μνμ στον Ζαχαριακαι μου απάντησε άμεσα μίλησα για λίγο και κατέληξα σε ένα πουλάκι για ένα μελλοντικό ζευγάρωμα!
Εντυπώσεις μου λοιπον ας Μιλήσω πρώτα για τον εκτροφέα...
·ευγενικός και χαρούμενος άνθρωπος Πάνω από όλα,έχει γνώσεις για τον είδος τον πουλιών που των ρώτησα (κοκατιλ) και πρόθυμος να βοηθήσει σε οποίαδηποτε απορεία! Από την εικόνα που είδα εγώ φενεται πως αγαπάει αυτό που κάνει και το χαίρεται! Όσο για το πουλάκι που πήρα! Είναι απλά υπέροχος μορφολογικά, δραστήριος υγιέστατος, και από φωνή κορμάρα κόντεψαν μα με διώξουν από τα ΚΤΕΛ!
Φωτό θα έχετε σύντομα γιατί η αναλύσεις τις κάμερας μου είναι μεγάλες και προγράμμα να τις μικρύνω δεν παίζει!

Ζαχαρια ευχαριστώ για τον κύριο πιτ ( όνομα παπαγάλου) και ευχαριστώ για οποιαδήποτε βοήθεια
 
Να σου ζήσει Παναγιώτη ο Πιτ, να περάσετε όμορφα!
Έχεις και θηλυκό, καλά θυμάμαι;
Μπράβο Ζαχαρία για το μεράκι σου και τα ωραία σου κοκατιλάκια!
 
Να σου ζήσει Παναγιώτη ο Πιτ, να περάσετε όμορφα!
Έχεις και θηλυκό, καλά θυμάμαι;
Μπράβο Ζαχαρία για το μεράκι σου και τα ωραία σου κοκατιλάκια!
Ναι Μαρία έχω κ ένα θηλυκό ελπίζω να τα ζευγαρώσω
 
Σε ευχαριστω πολυ Παναγιωτη για τα καλα σου λογια! Το εκτιμω! Εννοειται οτι χρειαστεις θα μιλαμε! Να σου ζησει ο μικρος!
Η αληθεια ειναι οτι ειναι τραγουδισταρας μαλλον κι αυτος! 😀
Βασια ειδες δεν ηρθα εγω αλλα εστειλα εκπροσωπο! 😀
Ωραιο ονομα το Πιτ!
Να σημειωσω οτι τα πουλακια τα φροντιζουμε μαζι με τον vagelis76 !
Οποτε τα μπραβο πανε και σε αυτον!
Καλοριζικος και παλι ο μικρος! Θα περιμενω νεα σας!
 
Είναι η αλήθεια φίλε μου δεν είναι μαμφαρες πιστεύω θα έχουμε μια καλή εποικινωνια όπως και έχουμε! Ευχαριστώ και τον Βαγγέλη τότε δεν τον γνώρισα ίσως κάποια άλλη στιγμή στο μέλλον μπράβο και στους δυο όπως και ν έχει παντός! Συνεχίστε την καλή δουλειά!
ΥΓ να σημειώσω ότι πριν την χθεσινή επαφή δεν είχε προσωπική γνωριμία με τον Ζαχαρια όποτε πιστεύω πως είμαι απόλυτα αντικειμενικός!
 
Παίδαρος ο Πιτ (φτου φτου), θα την καταφέρει εύκολα την μικρή σου :D Το όνομα αυτής;
Μπράβο και στο Βαγγέλη εννοείται :)
Η μικρή έχει όνομα κάποιας δεν μπορώ να το αναφέρω δημόσια 😀
 
Να σου ζήσει Παναγιώτη και να έχετε μια καλή ζωή γεμάτη όμορφες στιγμές μαζί !
Ο μικρός έχει τα χρώματα και μοιάζει πολύ με το παππού του... Το 1ο μου κοκατιλάκι και λατρεμένο(που παραμένει ακόμα!) το Γκούσταρ ! Αν πάρει και από τη πολυλογία και τραγούδια του θα σε ξετρελάνει!

εδω (ο παππους) πιτσιρικια με τον αδερφό του Λάσερ...
249359_2049845694713_865177_n.webp

Κι εδώ με τη γιαγιά Γρέιζυ... Τη περίοδο που ετοίμαζαν το μπαμπά του τον Φρίξο...
😀
1016669_10201430339989385_1239780707_n.webp
 
Να σαι καλά Βαγγέλη και συγχαρητήρια και σε εσένα για την καλή δουλειά τραγουδάει αν και πρώτη μέρα έχει προκαλέσει αναστάτωση, ελπίζω μα έχουμε θα τον ζευγαρώσω με ένα λουτινο θηλυκό που έχω και ευελπιστώ ν δω απογόνους! Μοιάζει πολύ με τον παππού
 
23550876_964954210326355_9136211423914390001_o.jpg


Ρόμπυ;-εξαπλώνεται το σόι βλέπω, α ρε πατέρα(Γκούσταρ)... Οι απόγονοί σου θα γεμίσουν την Ελλάδα!

να σου ζήσει ο κούκλος σου Παναγιώτη!
καλή ζωή να έχετε και καλά ταιριάσματα του κυρίου Πιτ με το κορίτσι! 🙂
 
Back
Top