Γενικά Νέο μέλος Κοκατίλ

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης patilas
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Εξοικιωθηκαν μαζι σου μια χαρα! Μπραβο πολυ χαιρομαι! Και τα βρισκουν και μεταξυ τους σιγα σιγα!
Ναι νταξει από τον μικρό που πήρα από εσένα είδα μεγάλη πρόοδο δεν περίμενα τόσο γρήγορα να με δεχτεί όταν είναι να βγει έξω και του βγάζω την ασφάλεια γιατί αποδείχτηκε δραπέτης ανοίγει μόνος την πόρτα και βγαίνει ανεβαίνει πάνω μου ενώ η άλλη θέλει παρακάλια «γυναίκες»
 
Πολυ ωραιαο ζευγαρακι μου φαινονται!
Έτσι μου φαίνονται και εμένα φίλε μου ότι είναι όμορφο ζευγάρι για ν δούμε τους απογόνους βλέπεις ατο σταν τι αυγό πατέντα για να τρώει από το ίδιο σημείο να Μαθουν
 
Ναι το ειδα! το τρωνε το αυγο;οτι και να βγαλουν θα σου αρεσει ειμαι σιγουρος! 😀
Το θηλυκό το έτρωγε ανέκαθεν ο αρσενικός στις αρχές όταν το έβαζα στο κλουβί δεν το ακουμπούσε αλλά σήμερα που είδε την άλλη να τρώει του έδωσε να καταλάβει! Μακάρι ν πετύχει το ζευγάρωμα πρωτάρης στους παπαγάλους ένα άγχος το εχω
 
Συμφωνώ με το Ζαχαρία... Δε θέλει άγχος γιατί το άγχος μπορεί να σε κάνει να μη λειτουργείς ψύχραιμα αν χρειαστεί...
Να έχεις μια γλυκιά αγωνιά και λαχτάρα για τη διαδικασία που θα ζήσεις!
Εφόσον θα είσαι σωστά προετοιμασμένος(εσυ και τα πουλάκια) όλα θα πάνε καλά και στην ώρα τους Παναγιώτη!
 
είναι και τα δυο όμορφα πουλάκια και τουλάχιστον ο αρσενικός (που τυγχάνει να είναι ανεψούδι:D ), είναι από καλό σόι (εαν δεν παινέψεις το σπίτι σου,θα πέσει να σε πλακώσει 😀😛)
υπομονή και όχι άγχος, σωστή γνωριμία, κατάλληλη διατροφική προετοιμασία και τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.
 
είναι και τα δυο όμορφα πουλάκια και τουλάχιστον ο αρσενικός (που τυγχάνει να είναι ανεψούδι:D ), είναι από καλό σόι (εαν δεν παινέψεις το σπίτι σου,θα πέσει να σε πλακώσει 😀😛)
υπομονή και όχι άγχος, σωστή γνωριμία, κατάλληλη διατροφική προετοιμασία και τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.
Χαχχα θα μου ζητήσετε και προίκα σε λίγο τόσοι συγγενείς 😀! ‘Μακάρι ν πάνε όλα καλά
 
Εννοειται θα ζητησουμε και προικα! Γιατι νομιζεις σου αναλυουμε το γενεολογικο μας δενδρο! 😀
😀! Έχει μια κλούβα η κυρία και κάτι χωράφια 😀 θα σας καλέσω στα βαφτίσια
 
Back
Top