Γενικά Νέο μέλος της οικογένειας - Τάσος ο Ζακό

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης anatolia
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
... Το συνολικό κόστος των βασικών εξετάσεων, δεν ξεπερνάει τα 80-100 ευρώ, για καλλιέργεια κοπράνων, ακτινογραφία και αιματολογικές...

Μάλλον για το ''μέσον'' που έβαλα (μας δέχτηκε ως έκτακτο-τελευταίο ραντεβού ) θα πρέπει να πλήρωσα 140 ευρώ...
Χωρίς ακτινογραφία (γιατί δεν πρόλαβε να γίνει), καλλιέργεια κοπράνων δεν έγινε (και δεν προλάβαινε να γίνει), ούτε αιματολογικές δεν έγιναν... #34
Τι να πω;
 
Τελεια τα νεα σας.
Καλως τον δεχτηκατε και θα διαβαζουμρ τα νεα του.
Εννοειται και περιμενουμε φωτογραφιες :D
 
Τώρα μέχρι μέσα Οκτωβρίου πουλί και σύντροφος θα είναι τρίτο πόδι Χαλκιδικής, κιντά στην Ουρανούπολη, όπου ελπίζω να μπορώ να πηγαίνω να τους επισκέπτομαι και εγώ) Αλλιώς, τέλος σαιζόν θα τους δούμε, δηλαδή σε 3-5 εβδομάδες...
 
Μάλλον για το ''μέσον'' που έβαλα (μας δέχτηκε ως έκτακτο-τελευταίο ραντεβού ) θα πρέπει να πλήρωσα 140 ευρώ...
Χωρίς ακτινογραφία (γιατί δεν πρόλαβε να γίνει), καλλιέργεια κοπράνων δεν έγινε (και δεν προλάβαινε να γίνει), ούτε αιματολογικές δεν έγιναν... #34
Τι να πω;
Τι να σου πω Σίσσυ μου, εγώ γι' αυτό είπα ποιον ρώτησα, επειδή το διαφημίζει κιόλας ότι έχει "καθαρίσει" την εκτροφή του από ψιττάκωση.
Ξέρω κι εγώ όσα και να βάλεις, 450 δεν φτάνουν πάντως 😱
 
Αθήνα πολύ δύσκολα, δυστυχώς! Εδώ Θεσ/νίκη που είναι 35 λεπτά από εμάς μία φορά του χρόνου πάμε, που λένε!) Σκέφτομαι να τον πάμε στην Γιαννητσών στην Κτηνιατρική Σχολή του ΑΠΘ μόλις επιστρέψουν αρχές Οκτώβρη.
Ναι να πας.. Έχει έναν πολύ καλό γιατρό και είναι και φτηνά. 😉
 
. Ξέρω κι εγώ όσα και να βάλεις, 450 δεν φτάνουν πάντως 😱
φτάνουν Μαρία μου... φτάνουν! Ότι θέλει ο καθένας χρεώνει! Εμείς, τα ''πέντε πουλιά'' που τρέχουμε θα ξεχρεώσουμε τις σπουδές και τα ιατρεία τους!
 
Γι αυτό λέμε, να πηγαίνουν όλοι, να πέσουν οι τιμές.
χμ; Πολλοί και σωστοί γιατροί θα ρίξουν τις τιμές...4-5 (το πολύ, για να μην γράψω 3) τα παίρνουν απ΄όλους μας (όσοι λίγοι και αν θεωρούμεθα)
 
Καλά εσύ για τι είδους εξετάσεις έδωσες 140 ευρώ Σίσσυ;
 
Καλά εσύ για τι είδους εξετάσεις έδωσες 140 ευρώ Σίσσυ
Ούτε που κατάλαβα Μαρία μου (δεν ήξερα τι μου γινόταν από τι μια στιγμή στην άλλη) η κατάσταση ήταν τέτοια... Μου είπε πως του βρήκε πολλά βακτήρια... Το ακροάστηκε, το νάρκωσε (συμφώνησα, καλώς ή κακώς), το πουλάκι πέθανε, η νεκροψία ''δώρο'' και, αυτά!
 
Ούτε που κατάλαβα Μαρία μου (δεν ήξερα τι μου γινόταν από τι μια στιγμή στην άλλη) η κατάσταση ήταν τέτοια... Μου είπε πως του βρήκε πολλά βακτήρια... Το ακροάστηκε, το νάρκωσε (συμφώνησα, καλώς ή κακώς), το πουλάκι πέθανε, η νεκροψία ''δώρο'' και, αυτά!
Σίσσυ μου, μόλις έμαθα για το μωρό σου και λυπήθηκα αφάνταστα!( Και έχεις απόλυτο δίκαιο, σχεδόν δεν εξηγούν τίποτε, μόνο τιμή λένε και τι θα κάνουν περίπου...
 
Κουκλί είναι!
(αποφεύγω τα επίθετα δηλωτικά του φύλου :) )
Θα μπορούσαμε να πούμε - "Σατανική ομορφιά!") Μένει τώρα να τον κάνω να με αγαπήσει, όπως ο Ρόκκο, και να φτάσουμε κάαααποτε στο σημείο να φωτογραφηθούμε αγκαλιά και χωρίς τραυματισμούς!)

Εγώ του έχω παρατσούκλι πάντως - μικρός χοντροκώλης!) Του ταιριάζει γάντι) Είναι λίγο υπέρβαρος, ε; Τόσα χρόνια σε ακινησία σχεδόν!)
 
Back
Top