Ζητώ να μου χαρίσουν Να αγοράσω Purrhura Conures που να ταΐζονται στο χέρι

Ωραίος παπαγάλος :). Σε τί τιμή κυμαίνεται αυτός;Είναι πιο φθηνός από ζακό?Αν και εδώ Ελλάδα δεν έχει πάρει το μάτι μου κάποιον σαν αυτόν.
 
Ανέστη επικοινώνησα με κάποιο εκτροφείο στα ιωάννινα αλλά δεν έχω λάβει απάντηση ακόμα. Αν εσύ ξέρεις κάποιο άλλο...
 
Ανέστη επικοινώνησα με κάποιο εκτροφείο στα ιωάννινα αλλά δεν έχω λάβει απάντηση ακόμα. Αν εσύ ξέρεις κάποιο άλλο...

Στειλε ενα μηνυμα εδω Tropical Bird Farm - Várkiza, Attiki, Greece - Haustier-Service | Facebook ειχα διαβασει οτι ειχε.

Kοιτα κι αυτα [url="https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10205399467498349&set=o.182311209862&type=3]Facebook[/URL]
 
Εμένα δε μου ανοίγει τη σελίδα
''Προς το παρόν, αυτό το περιεχόμενο δεν είναι διαθέσιμο.''
 
Ναι τώρα το κοίταξα, είναι κλειστή ομάδα, πρέπει να είσαι μέλος της για να δεις.
Αυτή είναι η σελίδα, Bei Facebook anmelden | Facebook κάνε αίτημα και μετά την αποδοχή, πάτα το link του Ανέστη για να σε πάει κατευθείαν στην συγκεκριμένη φωτογραφία.
 
Στον Χ. Τσόλη έχω στείλει μήνυμα εδώ και 2-3 μέρες αλλά απάντηση δεν έλαβα. Μίλησα με ενα εκτροφείο στη Βάρκιζα και μου είπαν σε 2-3 μήνες θα έχουν πουλιά
 
δική τους γέννα. μου είπαν ότι και τώρα έχουν μικρά αλλά όχι ταϊσμένα στο χέρι. στην επόμενη γέννα θα τα μάθουν να ταΐζονται στο χέρι. έτσι μου είπαν..
 
Α αναμονή τότε και κάποια επίσκεψη όταν έρθεις. Σου είπε τιμές;
 
110-130 ανάλογα με το χρώμα. Θεωρώ ότι είναι πολύ χαμηλές τιμές. Περίμενα να ακούσω κάτι πιο χοντρό. Ένα ζευγάρι του ίδιου είδους (που κιαυτό ταϊζόταν στο χέρι) είχε αγοραστεί 500 ευρώ. μου το είπε κάποιος εδώ μέσα, δε θυμάμαι όνομα τώρα
 
Κοίτα στην φωτογραφία της σελίδας, τις βίδες που προεξέχουν στο εσωτερικό της φωλιάς 😱
Τις ειδα. Τσαπατσουλο-δουλεια. 🙄


110-130 ανάλογα με το χρώμα. Θεωρώ ότι είναι πολύ χαμηλές τιμές. Περίμενα να ακούσω κάτι πιο χοντρό. Ένα ζευγάρι του ίδιου είδους (που κιαυτό ταϊζόταν στο χέρι) είχε αγοραστεί 500 ευρώ. μου το είπε κάποιος εδώ μέσα, δε θυμάμαι όνομα τώρα

Καλη ειναι η τιμη. 110-130 το ζευγαρι; Περασαν παντως οι εποχες του 500ρικου για κονουρες.
 
Οι ζακό πόσο πάνε;θυμάμαι γύρω στο χιλιάρικο είχανε
 
110-130 ο ένας. Σε άλλο εκτροφείο στα γιάννενα μου είπαν 140.

Δε ξέρω όμως τελικά τι θα κάνω, μάλλον δεν θα αγοράσω. Γιατί η εμπειρία μου με παπαγάλους είναι πολύ πολύ μικρή και θεωρώ ότι δε θα μπορώ να ανταποκριθώ σε μια κορούνα. Άλλο πράγμα τα καναρίνια και τα ζεμπράκια κι αλλο οι παπαγάλοι... Μεγάλες διαφορές
 
Back
Top