Φροντίδα Να αφήσω κάτω το κλουβί του κοκατίλ μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης vas
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

vas

PB Member
Εγγραφή
9 Απρ 2009
Μηνύματα
489
Πόλη
Αθήνα
Πήρα επιτέλους το κλουβί για το κοκατίλ(το οποιο θα είναι στο σπίτι αύριο-μεθαύριο)
αρκετά ευρύχωρο για ένα πουλάκι:)78x45x90 , αλλά δεν πήρα βάση -δεν είχεκαι όσα βρήκα με βάση μου φάνηκαν μικρά-και η ερώτηση μου είναι η εξής :
η κορυφή του κλουβιού όταν κάθομαι είναι λίγο(ελάχιστα)πιο κάτω απο το πιγούνι μου, πειράζει να το αφήσω κάτω το κλουβί ή πρέπει να βρω κάτι να να το βάλω πάνω;
 
Εγω το κλουβι του μικρου το εχω ακουμπησει πανω σε ενα κομοδινο, μπορεις να το βαλεις σε ενα επιπλακι η τραπεζακι!
 
Εγω το κλουβι του μικρου το εχω ακουμπησει πανω σε ενα κομοδινο, μπορεις να το βαλεις σε ενα επιπλακι η τραπεζακι!
το σκέφτηκα αλλα το θέμα είναι οτι στο γραφείο μου δνε έχω καθόλου χώρο, γιατι έχω οθόνη, πληκτρολόγιο, λάπτοπ και βιβλία(αλλα κ να μν είχα βιβλία πάλι δε χοράει) και με το κομοδίνο πάλι το ίδιο πρόβλημα έχω, πολύ μεγάλο για να χωρέσει
 
Τοτε γιατι δεν ψαχνεις μηπως εχετε καπου καποιο τραπεζακι χαμηλο για σαλονι;
 
μέσα στο σπίτι (απ'όσο θυμάμαι)δεν υπάρχει τίποτα, μόνο ένα γυάλινο τραπεζάκι στο καθιστικό,θα τσεκάρω και στην αποθήκη μήπως έχουμε τπτ απο τη μετακόμιση
 
σας παραθέτω φωτογραφίες απο το κλουβί, κάθε παρατήρηση για τη διαμόρφωσή του δεκτή επίσης θα ήθελα να ρωτήσω(επειδη συχνα΄φτιάχνω τέτοια παιχνίδια) αν το παιχνίδι που παίζει η Λουλου είναι κατάληλλο για παπαγάλο,το φτιάχνω με κορδόνια, η Λουλου τρελαίνεται να προσπαθεί να το ξεμπλέξει, αλλα δεν καταφέρνει κ πολλά😛
 

Συνημμένα

  • kloybi 1.webp
    kloybi 1.webp
    43,2 KB · Προβολές: 176
  • kloybi 2.webp
    kloybi 2.webp
    40,8 KB · Προβολές: 153
  • kloubi anopsi.webp
    kloubi anopsi.webp
    37,6 KB · Προβολές: 142
  • lulu paixnidi.webp
    lulu paixnidi.webp
    37,2 KB · Προβολές: 148
ευρυχωρο κλουβι! Το εχω βαλει και εγω στο ματι αλλα το ψαχνω ακομα το θεμα...

να σε ρωτισω... Ποσο βαθος εχουν τα ταψακια;
σχαρα δεν εχει;



το παιχνιδακι ειναι καλο, αλλα μην το κανεις με αυτα τα υλικα... Εγω θα το φοβομουν το κορδονι παπουτσιων μη μπλεξει κανενα νυχι...
 
ταα ταψάκια;
όχι δυστυχώς σχάρα δεν έχει, αυτό είναι το μόνο μείον του
 
Υπεροχο κλουβι...
Κατι τετοιο,ισως κ πιο μεγαλο θα παρω οταν μετακομισω για να βαλω το παπι μου!
 
ταψακια=τα συρταρακια που μαζευουν τις κουτσουλιες... Αν μπορει ςπες μου...
 
Εξαιρετική η επιλογή σου! Πιστευω οτι θα είναι πολυ ευχαριστημενο εκει μεσα, ειδικα αν του βάλεις στις άκρες καποια παιχνίδια απο σχοινι, δερμάτινα κορδόνια, ξυλινες χάντρες, ξυλακια κανέλας, κουδουνάκια κτλ. Περιμενουμε να το δουμε ξανά γεματο με το πουλάκι και τα παιχνιδια! Καλη διαμονη να εχει
 
Ιωάννα μου σε ευχαριστώ πολύ, αλλα μου έφυγαν τα χέρια μέχρι να το φέρω σπίτι, το πήρα απο το πετ μέχρι το σπίτι, ενα τέταρτο με τα πόδια, γύρισα και τα χέρια μου απο τον αγκόνα και κάτω δε τα ένιωθα,Φώτη αν εννοείς την τα'ί'στα και την ποτίστρα είναι 9,5 εκ. το μέτρησα με το χάρακα
 
🙄φωτη; Αν ενοεις εμενα αγγελο με λενε!😎😛

ενοω τα πλαστκα μερει του πατου(ασπρα που ειναι///2 ιδια) που βγενουν συρταροτα...
 
αα.sorry έγραψα πριν,2 εκ είναι τα συρταράκια :)
ευχαριστώ Τζωρτζίνα, ανυπομονώ να έρ8ει :D
 
χαχα, σε καταλαβαινω!
Και εγω θελω να παρω μια μεγαλη κλουβα για τα καναρινακια του πατερα μου και ψαχνω τροπο για να το φερω σπιτι.
Κανενας εθελοντης; 😛
 
μη με κοιτάς. ΜΗ ΜΕ ΚΟΙΤΆΑΣ 😀. Θα κάνω να ξανακουβαλήσω πράγμα καμια βδομάδα, γύρισα και δεν είχα κουράγιο να σηκώσω το ποτήριο να πιω νερό
 
αύριο κάνω μια ψηλοανακαίνηση στο δωμάτιό μου για να βάλω το κλουβί εκεί που θέλω,το έβαλα πάνω σε ένα πουφ για να δω τι ύψους τραπεζάκι θα βάλω και ανακάλυψα οτι βάζοντας το εκει πάνω(καπου στα 45 εκ) η κορυφή του κλουβιού είναι περίπου 10 εκατοστά πάνω απο το κούτελό μου όταν κάθομαι, καλή θέση;
 
καλα εε το κλουβι ειναι σουπερ ζηλευω χιχι
θα κανει τουμπες το κοκατιλακι σου εκει μεσα
και εγω το ειχα δει αυτο σε καφε αλλα το ειδα πολυυυ πριν παρω αυτο που εχω
ακομα πρεπει να το εχει το πετ σοπ που το ειδα
λετε να ξανασκευτω να παρω αυτο αντι για αυτο που θα παρω τον νοεμβριο
μμμ...

η θεση που θα το βαλεις νομιζω οτι ειναι αρκετα καλη!
 
και εγω το ειχα δει αυτο σε καφε αλλα το ειδα πολυυυ πριν παρω αυτο που εχω
ακομα πρεπει να το εχει το πετ σοπ που το ειδα

η θεση που θα το βαλεις νομιζω οτι ειναι αρκετα καλη!
εγώ σε κανένα απο τα μεγάλα πετς δε βρήκα ενα αξιόλογο κλουβί. Το πήρα απο ένα πετ κοντά στο σπίτι μου που έχει μόνο πουλιά κ δν είναι αλυσίδα αλλα είναι πολύ μεγάλο
το κλουβί αυτή τη στιγμή είναι μπροστά απο τις ντουλάπες δε μπορω να το αφήσω εκει
 
Back
Top