Φροντίδα Να αφήσω κάτω το κλουβί του κοκατίλ μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης vas
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Το πουφ δεν ειναι σταθερο για να καθησει σωστα πανω το κλουβι!
 
Πολυ ωραιο το κλουβι και για κοκατιλ ειδικα ειναι τελειο.

Το βασικοτερο δεν μας ειπες... Τιμη!
 
Ιωάννα το περίμενα αυτό το σχόλιο 😛 ανέφερα παραπάνω οτι το έβαλα για να δω τι περίπου ύψος θα έχει το τραπεζάκι που θα το βάλω, δεν είχα σκοπό να αφήσω το κλουβί εκει πάνω
Φώτη 90 ευρώ :) πολύ καλή τιμή :) και η ειρωνία είναι οτι τις χαμηλές τιμές τις έχουν οι μικροέμποροι, οι μεγάλες αλυσίδες που πήγα είχαν ούτε το μισό κλουβί απο αυτό που πήρα 150 ευρω
 
Aααα...
Ειμαι ξανθια, μη με παρεξηγεις!
Και πολυ καλη μαλιστα!
 
εγώ σε κανένα απο τα μεγάλα πετς δε βρήκα ενα αξιόλογο κλουβί. Το πήρα απο ένα πετ κοντά στο σπίτι μου που έχει μόνο πουλιά κ δν είναι αλυσίδα αλλα είναι πολύ μεγάλο
το κλουβί αυτή τη στιγμή είναι μπροστά απο τις ντουλάπες δε μπορω να το αφήσω εκει


εγω το ειδα σε ενα πετ σοπ που παω στην ν.σμυρνη
δεν ειναι αλυσιδα απο οτι ξερω 🙄

εννωουσα πανω στο τραπεζακι που θα παρεις-βρεις που ειναι σαν το πουφ😛
δεν ειπα εκει που το εχεις στις φωτο!
 
έφτασε η μέρα και προβληματίζομαι! Μήπως να του πάρω κ ένα δεύτερο πουλάκι για να είναι ζευγάρι να έχει κάποιον μαζί του; Και κατα πόσο θα είναι ευκολη η εξημέρωση(μου ειπαν οτι ειναι ημιεξημερωμενο)
 
έφτασε η μέρα και προβληματίζομαι! Μήπως να του πάρω κ ένα δεύτερο πουλάκι για να είναι ζευγάρι να έχει κάποιον μαζί του; Και κατα πόσο θα είναι ευκολη η εξημέρωση(μου ειπαν οτι ειναι ημιεξημερωμενο)

Eγω πιστευω πως αρχικα δεν χρειαζεται αν αυτο που θελεις ειναι ενα πουλι για pet κι οχι κατι αλλο. Ισως αργοτερα κι αφου το πουλακι μεγαλωσει να το ξανασκεφτεις. Το ημιεξημερωμενο τι σημαινει;
 
τι εννοείς πουλί για πέτ; :S
οτι είναι σχεδόν εξημερωμένο,τώρα τι ακριβώς κάνει και είναι ημιεξημερωμένο να πω την αλήθεια δεν πολυκατάλαβα, αλλα μάλλον θα έχει συηθίσει τους ανθρώπους,ή θα μπαίνει μόνο του στο κλουβί όταν το βγάζεις.. Δεν ξέρω,θα δείξει
 
Βασσιανα αποψη μου ειναι να μην παρεις ταιρι.Ακομα δεν ξερεις καλα καλα το φυλο του. 😉

Ασε να περασει ο καιρος να δεις πως τα πας με το ενα κοκατιλ κι αν δεις οτι ειναι πολυ αγριο και μοναχικο του παιρνεις ενα ταιρι.
 
τι εννοείς πουλί για πέτ; ...

Oτι θα δεθει μαζι σου και θα επιζητα την προσοχη, τα παιχνιδια και τα χαδια σου. Αυτο δεν συμβαινει με τα πουλια που ζουν σε ζευγαρια καθως προσκολλωνται και δενονται το ενα με το αλλο.
 
δίκιο έχετε 😛 Φώτη, δεν το είπα με σκοπό να κάνουν μικρα(επδ ειπες για το φυλο) απλά για την παρέα 😛
 
Back
Top