Γενικά Να αφησω νηστικο τον παπαγαλο για να φαει απο το χερι μου;

Jordaninio κακώς προσπάθησες να τον χαϊδέψεις από τώρα! Αφού δεν έρχεται να φάει απ' το χέρι σου, θα καθόταν να τον χαϊδέψεις; Μην ξανακάνεις κάτι τέτοιο γιατί δεν θα έρθει ποτέ σε σενα. Πρώτα πρέπει να εξοικειωθεί μαζί σου, να έρχεται να τρώει απ' το χέρι σου και μετά σιγά σιγά θα κάθεται να τον χαϊδέψεις.
Υπομονή κι επιμονή θέλει!
 
Jordaninio κακώς προσπάθησες να τον χαϊδέψεις από τώρα! Αφού δεν έρχεται να φάει απ' το χέρι σου, θα καθόταν να τον χαϊδέψεις; Μην ξανακάνεις κάτι τέτοιο γιατί δεν θα έρθει ποτέ σε σενα. Πρώτα πρέπει να εξοικειωθεί μαζί σου, να έρχεται να τρώει απ' το χέρι σου και μετά σιγά σιγά θα κάθεται να τον χαϊδέψεις.
Υπομονή κι επιμονή θέλει!


να ξεκινησω να βαζω το χερι μου μεσα και να περιμενω να ερθει να φαει;
 
Εγώ θα σου πρότεινα για αρχή το χέρι να το έχεις απ' έξω... Μόλις δεις ότι έρχεται να φάει την λιχουδιά όταν έχεις το χέρι σου απ' έξω, τότε μπορείς να βάζεις το χέρι σου μέσα για να του το δώσεις. Επίσης θα σε συμβούλευα το χέρι σου να μην είναι κολλητά πάνω του γιατί θα φοβηθεί. Για αρχή λίιιιγο πιο μακριά του είναι καλά πιστεύω. Μπορείς επίσης το χέρι σου να μην το πηγαίνεις κατ' ευθείαν πάνω του αλλά να το έχεις σε διαφορετικές μεριές του κλουβιού, ώστε να τον αναγκάζεις να έρχεται αυτός.
 
Η αισθηση του χεριου σου μεσα στο προσωπικο
του χωρο θα τον φοβιζει πολυ περισσοτερο απ οτι φανταζεσαι...
Μονο απ εξω θα ξεκινησεις να κανεις προσπαθεις να τον ταισεις... Κι αμα το καταφερεις και φανταζει πλεον γελειο να το κανεις τοτε βαλε μεσα το χερι σου... Επισης αν θες να τον χαιδεψεις θα ξεκινησεις πρωτα απο τα ποδια κι οχι κατευθειαν απο το κεφαλι! Στο κεφαλι θα φτασεις στο τελος μετα απο πολυ εμπιστοσυνη που θα του χεις δωσει...)

Αναστασια μαζι ποσταραμε... 😀
 
Οταν πλησιαζεις δαχτυλο το βλεπει σαν προκληση η απειλη, κανε το χερι σου γροθια και πλησιαζε τον, αστον να σε ακουμπησει με το ραμφος, μη φοβηθεις,θα σε συνηθισει.
 
Back
Top