Αναπαραγωγή Να βάλω εσωτερική φωλιά ή να επιμένω με την εξωτερική;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης theodr
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
@alicedros το κορίτσι αυτο το ειχα για ενα πορτοκαλι αγόρι αλλά δεν ειναι ετοιμο.

Υ. Γ δεν πειράζει γερά να βγουν και ας είναι παρδαλά. Έχω ένα άλλο ζευγάρι με κίτρινο αρσενικό και άσπρη θηλύκια. Δες εδώ το αγόρι το πορτοκαλι.
Μήπως θα πρέπει σιγά σιγά να αποφεύγουμε ζευγαρώματα στην τύχη ώστε να κρατήσουμε τις ράτσες καθαρές;
Δεν έχω τίποτε με κανένα είδος καναρινιού... και φυσικά ούτε με τα απλά... Αντίθετα γνωρίζω την μοναδικότητά τους...
Όμως όταν σχεδιάζουμε... και πριν πάμε στις "λάθος" επιλογές... Μήπως θα ήταν σωστό να εξαντλούμε τις "σωστές";
 
Δεν καταλαβαίνω πού είναι το ζευγάρωμα στην τύχη. Τι θα πρότεινες;
 
Δεν καταλαβαίνω πού είναι το ζευγάρωμα στην τύχη. Τι θα πρότεινες;
Κώστα δε μιλώ συγκεκριμένα σε σένα αλλά γενικά... ακόμη και σε μένα.
Νομίζω πως πρέπει να αρχίζει σιγά σιγά να καλλιεργείται ο σωστός σχεδιασμός της εκτροφής... ακόμη και στο ένα και μοναδικό ζευγάρι και όχι η λογική... αφού τα έχω θα τα βάλω κι ότι βγει".
Θέλω να θυμηθείς πως εκτός από τις ιδιομορφίες στα χρώματα (αυτό είναι και θέμα γούστου) υπάρχουν γενετικές ανωμαλίες (π.χ lamps) από εσφαλμένες και ίσως εκτός σχεδίου επιλογές... Που φέρνουν στη ζωή... βασανισμένα και εν τέλη ανεπιθύμητα πουλάκια...
Κι αυτά είναι τα μόνα που δεν φταίνε... έχω άδικο;
 
@misalouris αδικο δεν έχεις αλλά... Πιστευεις οτι ο πορτοκαλι θα ταιριαζε;
 
@misalouris αδικο δεν έχεις αλλά... Πιστευεις οτι ο πορτοκαλι θα ταιριαζε;
Αυτά που πιστεύω εγώ πως θα ταίριαζαν... Δεν τα έχεις... και ίσως στεναχωρηθείς...
Για μένα ο αχάτης ζευγαρώνει με τον αχάτη, το λιποχρωμικό μόνο με λιποχρωμικό... κλπ
Αλλά είπαμε. Γούστα, σκέψεις και μυαλά διαφορετικά... ίσως κι αυτό να έχει και την ομορφιά του.
 
Κώστα πρέπει να γράφουμε δυο λογάκια για τις φωτογραφίες, συνιστά παράβαση η σκέτη φωτογραφία και είναι τόσο όμορφο το πιτσουνάκι σου, φτου φτου:)
Γράψε κάτι να το ενώσω σε παρακαλώ.
 
Η φωτογραφία νομίζω μιλαει από μόνη της... Δεν νομίζω Μαρία να χρειάζεται περισσότερα λόγια.
 
Δεν νομίζω Μαρία να χρειάζεται περισσότερα λόγια.
Είναι θέμα όρων χρήσης
  1. Θέματα ή Μηνύματα χωρίς Κείμενο
    Μην δημιουργείτε Θέματα ή Μηνύματα που περιέχουν μόνο ένα σύνδεσμο ή Εικόνα ή Βίντεο ή Smilies (εικονίδια, φατσούλες). Γράψτε και μια σύντομη περιγραφή για να γνωρίζει ο αναγνώστης περί τίνος πρόκειται.

    Η παράβαση του Κανόνα θα επισημαίνεται με Προειδοποίηση από τον αρμόδιο Moderator. Η αγνόηση της Προειδοποίησης ή η επανάληψη της παράβασης θα συνεπάγεται το κλείδωμα ή και τη διαγραφή του συγκεκριμένου Θέματος ή Μηνύματος.
 
Back
Top