Φροντίδα Να καλύπτω το κλουβί το βράδυ για να κοιμάται ο παπαγάλος μου;

Εγγραφή
9 Απρ 2019
Μηνύματα
231
Για σας παιδια θα ήθελα να σας ρωτήσω εάν γίνετε να καλύβω το κλουβί με κουβέρτα το βράδυ γιατί εκεί που είναι το κλουβί μπαίνει φως και δεν αφήνει τον παπαγάλο μου να κοιμηθεί. Μπορω να το κάνω ή οχι
 
Για σας παιδια θα ήθελα να σας ρωτήσω εάν γίνετε να καλύβω το κλουβί με κουβέρτα το βράδυ γιατί εκεί που είναι το κλουβί μπαίνει φως και δεν αφήνει τον παπαγάλο μου να κοιμηθεί. Μπορω να το κάνω ή οχι
Καλησπέρα Γιώργο! Δεν υπάρχει κάποιο μέρος ήσυχο στο σπίτι να τον βάλεις;Κάποιο άλλο δωμάτιο με ησυχία; Αν όχι σκεπασετον με ένα σκούρο πανί καλύτερα όχι με κουβέρτα θα έλεγα. Θα σου πουν κ τα άλλα παιδιά βέβαια.
 
Για σας παιδια θα ήθελα να σας ρωτήσω εάν γίνετε να καλύβω το κλουβί με κουβέρτα το βράδυ γιατί εκεί που είναι το κλουβί μπαίνει φως και δεν αφήνει τον παπαγάλο μου να κοιμηθεί. Μπορω να το κάνω ή οχι
Που βρίσκεται το κλουβί του, σε τι χώρο; Υπάρχει ησυχία; Μάλλον στο θέμα του χώρου υπάρχει πρόβλημα...
... Και πες ότι αυτή την εποχή σκεπάζεις το κλουβί με κουβέρτα, σε μικρό χρονικό διάστημα θα έχουμε ζέστες-καύσωνα, τι θα κάνεις; Σίγουρα η κουβέρτα δεν είναι η λύση.
πχ
Στο ΙΚΕΑ πουλούν μαύρο (αρκετά λεπτό) βαμβακερό ύφασμα σε φτηνή τιμή, διπλό ή τριπλό ίσως σε βολέψει...
Εγώ παρότι τα πουλιά έχουν δικό τους δωμάτιο, το χρησιμοποιώ, δεν σκεπάζω όλο το κλουβί (για το φωτάκι νυκτός)
 
Δεν υπαρχει προβλημα για να σκεπασεις τα πτηνα με υφασμα για να κοιμηθουν, το προβλημα ειναι η κουβερτα (θα σκασουν το καλοκαιρι) αλλα βλεπω μεγαλυτερο προβλημα οτι εχεις κλουβι στην κουζινα.
 
Είναι στη κουζίνα και μπαίνει φως από το σαλόνι
Εκεί κοιμούνται μόνο ή εκεί ζουν; Η κουζίνα είναι επικίνδυνος χώρος για τα πουλιά
Teflon ο σιωπηλός δολοφόνος των πουλιών

Αν καταλαβαίνω σωστά, πρέπει να είναι ενιαίος ο χώρος; (αλλιώς θα έκλεινες τη πόρτα της κουζίνας για το φως)
 
Back
Top