Γενικά Να μας κοιταζεις απο ψηλα

Δυστυχώς χρειάζεται περισσότερες από 2 μέρες ασιτία για να πεθάνει ένα πουλί...
Δεν ψάχνω πλέον την αιτία για ένα πουλί που έφυγε...
Αντίθετα κέρδος μας θα είναι... Να μάθουμε όλοι τι πρέπει να κάνουμε . Για να μην υπάρχουν τέτοιες δυσάρεστες καταστάσεις.

Εχεται απολυτο δικιο. Το φταιξιμο δικο μου και εχετε απολυτο δικιο να με κατηγορησετε ολοι σας.
 
Εχεται απολυτο δικιο. Το φταιξιμο δικο μου και εχετε απολυτο δικιο να με κατηγορησετε ολοι σας.
Κανείς δεν σε κατηγορεί.
Αν θες μπορώ να ομολογήσω παρόμοια δικά μου λάθη στο παρελθόν.
Κέρδος υπάρχει μόνο όταν τα συζητάμε και κυρίως δεν το ξανακάνουμε.
 
Κανείς δεν σε κατηγορεί.
Αν θες μπορώ να ομολογήσω παρόμοια δικά μου λάθη στο παρελθόν.
Κέρδος υπάρχει μόνο όταν τα συζητάμε και κυρίως δεν το ξανακάνουμε.

Οταν παρω τον καινουριο φιλο θα ειμαι πιο προσεχτικος μιας και εχω ξεκινησει να μαθαινο και απο σας και απο τα λαθη μου.
 
Αλεξανδρε κι γω οταν ημουν μικρπτερη ειχα παρει τις ταιστρες και εβαζα φαγητο και σε ενα πουλακια για καππιο λογο ειχα ξεχασει την ταιστρα απ εξω. Οταν γυρισα το απογευμα δεν ηταν και πολυ ζωηρη. Συνειδητοποιησα τι ειχα κανει, της εβαλα την ταιστρα με το φαι και δεν σηκωσε κεφαλι για αρκετη ωρα.

Στην περιπτωση σου δε ξερω αν φταιει μονο η ασιτια ή αν εγινε και κατι αλλο παντως για το νεο καναρινι προτεινω να το βαλεις σε αλλο σημειο προστατευμενο απ τα σαινια ή και μεσα στο σπιτι αν ειναι εφικτο. Τωρα οσον αφορα το φαι καθε μερα πρεπει να το ελεγχουμε. Να φυσας τα τσοφλια καθημερινα και να ανανεωνεις καθε 3-4 μερες... απ το λαθος που εκανες πρεπει να μαθεις και να μην το επαναλαβεις.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Αλεξανδρε κι γω οταν ημουν μικρπτερη ειχα παρει τις ταιστρες και εβαζα φαγητο και σε ενα πουλακια για καππιο λογο ειχα ξεχασει την ταιστρα απ εξω. Οταν γυρισα το απογευμα δεν ηταν και πολυ ζωηρη. Συνειδητοποιησα τι ειχα κανει, της εβαλα την ταιστρα με το φαι και δεν σηκωσε κεφαλι για αρκετη ωρα.

Στην περιπτωση σου δε ξερω αν φταιει μονο η ασιτια ή αν εγινε και κατι αλλο παντως για το νεο καναρινι προτεινω να το βαλεις σε αλλο σημειο προστατευμενο απ τα σαινια ή και μεσα στο σπιτι αν ειναι εφικτο. Τωρα οσον αφορα το φαι καθε μερα πρεπει να το ελεγχουμε. Να φυσας τα τσοφλια καθημερινα και να ανανεωνεις καθε 3-4 μερες... απ το λαθος που εκανες πρεπει να μαθεις και να μην το επαναλαβεις.

@alicedros ο κατοικος δεν θα ειναι καναρινι μιας και θελω ενα πουλακι που να μπορω να εχω αμεση επαφη θα ειναι ενα λαβμπερντ αν το αποφισει η μανα μου δηλαδει γινει θαυμα, γι αυτο κανω πολλες ερωτησεις για τα λοβμπερντ και περιμενω την μαρια να απαντησει σε καινουριο θενα.
 
Back
Top