Αναπαραγωγή Να μεταφέρω την κανάρα με τα μικρά μέσα στο σπίτι λόγω καύσωνα;

Αριάδνη τέτοια εποχή είναι πολύ πιθανό να τα παράτησε λόγω πτερόροιας. Γι αυτό λέμε τέλη Ιουνίου η αναπαραγωγή τέλος... Δεν είναι μόνο η ζέστη το πρόβλημα..
 
Ε δεν ειναι δικα μου.. Μου εδωσε τα αυγα ενας εκτροφεας.. Να πω οχι; Εξαλλου σε μια-δυο μερες θα μπουνε μονα τους.. Τα δυο δηλαδη. Το ενα θα παει φανταρος και θα ειναι στην φωλια
 
Προσπαθει πολυ.. Πεταγετε απο την φωλια και μενει κατω.. Με ανοιχτα τα ποδια..
 
Τι εννοείς με ανοιχτά τα πόδια; Μήπως πέρα από την ανάπτυξη έχει και κάποιο θέμα με τα ποδαράκια του; ☹
 
Δεν εχω ιδεα.. Πιστευω πως επειδη αργει να μεγαλωσει ισως και τα ποδια του δεν δυναμωσαν αρκετα..

Σκεφτομαι τα δυο να τα βαλω στο μεγαλυτερο κλουβι που εχω τα κοκκινα.. Τρωνε μονα τους.. Να την αφησω μονη με τον Λαζαρο.. Τον οποιο αγνοει.. Μηπως του δωσει λιγη σημασια.

Απλα θα ηθελα να μαθω.. Τωρα που τον ταιζω μονο εγω, θα πρεπει να του δινω και νερο;
 
Αυτό που τον ταϊζεις δεν το έχεις αραιώσει με νερό; Λογικά παίρνει υγρά αλλά αν νομίζεις πως λόγω ζέστης ίσως χρειάζεται, μπορείς να του δίνεις λίγο.
 
Ναι το εχω αραιωσει.. Οποτε ειναι ενταξει.. Φανταζομαι...
 
Εγώ θα το έπαιρνα μέσα στο σπίτι και θα το τάιζα εγώ αποκλειστικά.. Αφού δεν του δίνει σημασία χρειάζεται φαγητό κάθε τρεις ώρες, ζεστή και πολύ πολύ αγάπη!
 
Τους εβαλα σπιτι.. Εχει μερες που ειναι σπιτι.. Θα περασω ξανα φωτο του Λαζαρου
 
Ε ξεπετάχτηκε κάπως, καλά τα πάει το μικρούλι :) τάιζε τάιζε
 
Πηρα τους αλλους στο μεγαλο κλουβι και το αφησα με την μητερα του... Αν δω και δεν το ταιζει θα την βαλω στο μεγαλο κλουβι και θα τον αφησω μονο του..
 
Αααχχ είναι μια γλύκα! Να το χαίρεσαι!

Μακάρι να βγω ψεύτρα αλλά τα ποδαράκια του μου θυμίζουν αυτό εδώ το παπαγαλάκι με sprayed legs: Η φύση είναι σκληρή, αλλά η αγάπη όλα τα νικά!
Για βάλτο σε επίπεδη επιφάνεια.. Τα στηρίζει τα ποδαράκια του;
 
Ειχα δει το βιντεο.. Παλια.. Να σου πω στεκεται οπως ενα μικρο καναρινι που βγηκε καταλαθος απο την φωλια.. Επειδη μου φαινεται μικρο γενικα, δεν τρομοκρατηθηκα.. Πρεπει να φοβηθωωω;
 
Φωτο εκτος φωλιας:
 

Συνημμένα

  • timg_0404.webp
    timg_0404.webp
    17,4 KB · Προβολές: 42
  • timg_0407.webp
    timg_0407.webp
    16,5 KB · Προβολές: 44
  • timg_0409.webp
    timg_0409.webp
    13,1 KB · Προβολές: 47
  • timg_0411.webp
    timg_0411.webp
    15,3 KB · Προβολές: 38
Back
Top