Γενικά Να ο Γιούτζι!

Σ'ευχαριστω παρα πολυ Δημητρη!
Ειναι ομορφος αλλα το οτι εχει 3 χρωματα τον κανει ιδιαιτερο..
 
να τον χαιρεσαι ιωαννα μου!
ειναι πολυ ομορφος! 🙂
 
Ιωαννα να σου ζησει! 🙂
Ειναι πανεμορφος κ ξεχωριστος!
 
Ιωάννα βάλε κι άλλες φωτογραφίες να τον καμαρώσουμε... Και γράψε μας για την μέχρι τώρα συμπεριφορά του... Πάντως έχει ύφος λόρδου! Χα χα!
 
Ιωάννα μου να σου ζήσει το καινούργιο σου φιλαράκι, είναι ένα κουκλί! Σου εύχομαι αυτή τη φορά να πάνε όλα καλά!
 
Ειναι ακομα πολυ ησυχος και μπορω να πω πως δεν ειναι αγριμη!
Χτες μαλιστα εβαλα το χερι μου μεσα και δοκιμασε ενα κομματακι μπισκοτο, απο το χερι μου! Μια γρηγορη δαγκωνια βεβαια αλλα ηταν πιστευω μια καλη αρχη!
Θα τον τραβηξω και αλλες φωτογραφιες και θα τις ανεβασω, γινεται λιγο ανησυχος με την φωτογραφικη μηχανη!
 
...Θα τον τραβηξω και αλλες φωτογραφιες και θα τις ανεβασω, γινεται λιγο ανησυχος με την φωτογραφικη μηχανη!


Δεν βιαζομαστε! Αφησε την φωτογραφικη μηχανη σε σημειο που να την βλεπει αλλα οχι κοντα του και τον αγχωνει. Μετα απο 2 ημερες μετακινησε την πιο κοντα του και αφησε την εκει για αλλες 2 ημερες. Εαν χρειαστει καντο και για αλλες 2. Σε λιγες ημερες δε θα την φοβαται. 😉
 
Α!Ωραιο κολπο αυτο... Θα το ξεκινησω απο αυριο κι ολας αν και απο χτες που τον πρωτοτραβηξα σημερα ηταν καλυτερος..
 
Ιωάννα είναι κούκλος. Μάλλον ήταν τυχερό σου να έχεις αυτό το πουλάκι και όχι τον καημένο τον Μπλουμπλή. Τί να κάνουμε; Όλα στη ζωή είναι.Αχ πως σε ζηλεύω! Άντε να ρθει η ώρα να πάρω κι εγώ το δικό μου ringneck! Από φωνή πώς πάει ο Γιουτζάκος;Είναι ήσυχος;
 
Ιωάννα είναι κούκλος. Μάλλον ήταν τυχερό σου να έχεις αυτό το πουλάκι και όχι τον καημένο τον Μπλουμπλή. Τί να κάνουμε; Όλα στη ζωή είναι.Αχ πως σε ζηλεύω! Άντε να ρθει η ώρα να πάρω κι εγώ το δικό μου ringneck! Από φωνή πώς πάει ο Γιουτζάκος;Είναι ήσυχος;
Eιναι τοσο ησυχος που ανησυχω αν ειναι καλα η οχι! Δεν την εχω ακουσει ακομα τη φωνη του...
 
Eιναι τοσο ησυχος που ανησυχω αν ειναι καλα η οχι! Δεν την εχω ακουσει ακομα τη φωνη του...
ειμαι σιγουρη, οτι του δινεις ολη την προσοχη που θα 'θελε,
... Κ ακομα περισσοτερη!:D
 
Και που την δινω... Διχνει μεγαλη συμπαθεια στη μητερα μου και στον αδερφο μου παρα σε εμενα που τον εχω ολη τη μερα! ☹
 
Να σου ζήσει και πάντα υγιής! Μη στεναχωριέσαι που δεν τρώει και που είναι ήσυχος. Πρέπει να προσαρμοστεί στο νέο περιβάλλον και στα νέα πρόσωπα που βλέπει. Είναι πουλιά που δεν τους αρέσουν οι αλλαγές και αυτή τη στιγμή είναι φοβισμένος. Και ο δικός μου δεν έτρωγε καθόλου στην αρχή και τώρα δεν τον σταματάς!
 
Οντως,τωρα πηρε τον αερα του και τρωει ασταματητα!Βεβαια συνεχιζει να ειναι ησυχος κατι το οποιο δεν με ενοχλει.
 
Back
Top