Αναπαραγωγή Να τα ξανά βάλω για αναπαραγωγή;

Alexandros marinos

PB New Member
Εγγραφή
11 Μαϊ 2019
Μηνύματα
6
Καλησπέρα παιδιά χρειάζομαι την βοήθεια σας έχω ένα ζευγάρι καναρίνια ο αρσενικός είναι japan hoso και η θυλάκια δεν έχω ιδέα... λοιπόν πρην ένα μηνα τα έβαλα για ζευγάρωμα η θηλυκιά ξετρελαμενει ο αρσενικός έτσι και έτσι με τα πολλά κατάφερε να μου κανει 5 αυγά και τα 5 ασπορα :/// και το κακό είναι οτι δεν έχω ιστορικό για το αρσενικό γιατί μου το χάρισαν 10 Μαΐου λοιπόν τα χώρισα και σκέφτομαι να τα ξανά βάλω 15 για μια τελευταία ευκαιρία τι μου προτείνετε;
 
γιατί όταν κλοσουσε η καναρα τα αυγά και δεν σηκωνόταν όποτε πλησίαζε ο καναρος στην φωλιά η καημενουλα έβγαζε ένα παρά πολυ γλυκό μουρμουρητό κελάηδημα για να την ταΐσει και άνοιγε το στόμα της και ο άλλος το μονο που έκανε της γύρναγε την πλάτη με αυτήν την εικόνα και τα 5 ασπορα αυγά θεώρησα οτι αυτός δεν είναι έτοιμος.
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Να τον επιστρέψεις στο κλουβί... μαζί με το θηλυκό.
Να τα αφήσεις ήσυχα εντελώς...
Καμία επίσκεψη πέρα από τις εκτροφικές υποχρεώσεις σου κι αυτές μόνο όταν πρέπει.
 
Τι να σου πω ... Τελοσπαντων όπως μου είμαι και ο Misalouris τα ξανά έβαλα μαζί έβαλα και πάλι την φωλιά και ούτε τα ενοχλώ. Απο κει και πέρα θα σας κρατήσω ενήμερους για τυχών νέα. 🙂
 
Back
Top