Γενικά Να του βαζω ηχους καναρινιων;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Ekt
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Ekt

PB Member
Εγγραφή
17 Μαρ 2014
Μηνύματα
1.795
Πόλη
Αθήνα
Οπως με συμβουλεψαν καποια μελη του φορουμ, χωρισα τον αρσενκο απ την καναρα.Λογω του οτι δεν εχω αυτη τη στιγμη κανενα κλουβι αδειο, τα εβαλα σε ζευγαρωστρα με χωρισμα, ωστε να μην εχουν οπτικη επαφη. Εχουν ομως ακουστικη. Παρ'ολα αυτα, ακουω τον αρσενικο μου να τραγουδαει και δεν το πιστευω οτι ειναι αυτος, ποτε δεν κελαηδουσε τοσο ωραια και δεν περιμενα να τον ακουσω να κελαηδαει τοσο ομορφα! Θελω να τον 'βοηθησω' να κελαηδησει ακομα καλυτερα. Ενα cd με κελαηδισμα καναρινιων θα βοηθουσε ή θα τον εκανε να κοψει το τραγουδι;
 
Θελω να τον 'βοηθησω' να κελαηδησει ακομα καλυτερα. Ενα cd με κελαηδισμα καναρινιων θα βοηθουσε ή θα τον εκανε να κοψει το τραγουδι;
Άφησέ τον ήσυχο. Ένα υγιές καναρίνι δεν σταματά να κελαηδά όταν έχει την ησυχία του.
 
αναλογως και το καναρινι.. Μπορει να αρχισει να κελαηδαει περρισοτερο, πιο ωραια και πιο δυνατα αλλα υπαρχει και μια περιπτωσει να στρεσαρει, να φοβηθει και οταν του βαζεις ηχους να σταματησεει να κελαηδαει τοσο ωραια
 
  • Like
Αντιδράσεις: Ekt
σκεφτηκα και οτι αν του βαζω ηχους αλλων καναρινιων, λογω του οτι τον εχω στην ιδια ζευγαρωστρα με τη θηλυκια (με χωρισμα) θα ακουει και αυτη το κελαηδισμα και θα ξαναπυρωσει..
 
Ακούγοντας το κελάηδισμα τα θηλυκά πυρώνουν. :)
 
  • Like
Αντιδράσεις: Ekt
αυτο σκέφτηκα κι εγω, οποτε δεν θα του βαλω cd και βλεπουμε:)
 
Εμενα σπανια καλαηδα μονο του... Ενω με μουσικη πιο ευκολα... Ειναι χρωματος βεβαια.
 
Εμενα ειναι τυπου-νομιζω-
Αλλα παιζει ρολο αυτο, δηλαδη αν ειναι φωνης χρωματος κλπ;
 
Εγώ τις τελευταίες μέρες του βάζω να ακούει άλλους ήχους καναρινιών από το YouTube! Και αυτό γιατί τελευταία μου έχει "πέσει" λίγο όσον αφορά τον ήχο του..Βέβαια όταν ακούει τους άλλους ήχους σαν να απαντά.. Του κάνω καλό ή κακό παιδιά;
 
Εγώ τις τελευταίες μέρες του βάζω να ακούει άλλους ήχους καναρινιών από το YouTube! Και αυτό γιατί τελευταία μου έχει "πέσει" λίγο όσον αφορά τον ήχο του..Βέβαια όταν ακούει τους άλλους ήχους σαν να απαντά.. Του κάνω καλό ή κακό παιδιά;

Πλησιάζουμε στη μεγαλύτερη νύχτα του έτους και είναι λογικό να ελλατώσει το κελαηδισμα. Μπορεί και να έχει παχύνει λίγο. Κατά τα άλλα, μην ανησυχείς.
 
Back
Top