Ασθένειες Να του την χορηγήσω αντιβίωση;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης panos_sk
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

panos_sk

PB Member
Εγγραφή
26 Δεκ 2016
Μηνύματα
405
Πόλη
Θεσσαλονίκη
καλησπερα σήμερα πηγα σε ενα Κτηνιατρο εδω κοντα μου στον ευοσμο, αυτος που εχει το πετ σοπ εχει σπουδασει κτηνιατρος και μου ειπε να του δωσω μια αντιβιωση ευραιου φασματος για να κανουμε κατι και για να μην περιμενουμε και γινει τιποτα! Θα ηθελα να μου πειτε τη γνωμη σας για να ξερω αν θα του την χορηγησω (αν θα την αγορασω πρωτα)! Ευχαριστω!
 
μου ειπε να του δωσω μια αντιβιωση ευραιου φασματος για να κανουμε κατι και για να μην περιμενουμε και γινει τιποτα!
Φαντάζομαι aviomycine για πάσα νόσο. Τι έχει το πουλάκι; Περιέγραψε την κατάστασή του.
 
Φαντάζομαι aviomycine για πάσα νόσο. Τι έχει το πουλάκι; Περιέγραψε την κατάστασή του.
Το πουλακι ενω τρωει κανονικα και αυγοτροφη και μηλο και το μιγμα και πινει και νερο, καθεται καθημερινα κυριως τις μεσημεριανες ωρες στο κλαδακι σαν αρρωστο, σαν παραπονεμενο!
 
επισης ειναι προταση απο κτηνιατρο!
Όταν πάμε το πουλί για εξέταση σε πτηνίατρο, ακολουθούμε κατά γράμμα τις οδηγίες του.
Εμείς δεν θα εκφέρουμε γνώμη σ' αυτή την περίπτωση. Αν θέλεις κατόπιν, ενημέρωσέ μας για την εξέλιξη της υγείας του πουλιού.
Περαστικά του!
 
Ο γιατρός άραγε Πάνο πως το εξέτασε; Το είδε από κοντά το πουλάκι; Φύση ξέρω να δει την κοιλιά και το στέρνο του; Πως τον λένε τον κτηνίατρο αυτό? Αν ήταν καλός να τον έχουμε και εδω στο φορουμ στα υπόψιν μας. :)
 
Ο γιατρός άραγε Πάνο πως το εξέτασε; Το είδε από κοντά το πουλάκι; Φύση ξέρω να δει την κοιλιά και το στέρνο του; Πως τον λένε τον κτηνίατρο αυτό? Αν ήταν καλός να τον έχουμε και εδω στο φορουμ στα υπόψιν μας. :)
Το γιατρό δεν ξέρω πως τον λένε, το μόνο που ξέρω είναι ότι έχει ένα πετ σοπ λίγο πιο πάνω από μένα και ότι έχει σπουδάσει κτηνίατρος. Τον πήγα από κει και μου είπε να του τον αφήσω να δει τη συμπεριφορά του και τι εκδηλώνει!
 
Λες τον κτηνιατρο σου σε πρώτη φάση να κάνετε εξετάσεις στις κουτσουλιές από το πουλάκι. Ώστε να ξέρεις αν πρέπει να δώσεις φάρμακο και τι φάρμακο.
 
Λες τον κτηνιατρο σου σε πρώτη φάση να κάνετε εξετάσεις στις κουτσουλιές από το πουλάκι. Ώστε να ξέρεις αν πρέπει να δώσεις φάρμακο και τι φάρμακο.
και τιε κουτσουλιες τις ειδε και μου προτεινε αυτο!
 
και μου ειπε να του δωσω μια αντιβιωση ευραιου φασματος για να κανουμε κατι και για να μην περιμενουμε και γινει τιποτα! Θα ηθελα να μου πειτε τη γνωμη σας για να ξερω αν θα του την χορηγησω (αν θα την αγορασω πρωτα)!
απλα ρωταω την γνωμη σας και αν μου προτεινεται να την χορηγησω.
Τον πήγα από κει και μου είπε να του τον αφήσω να δει τη συμπεριφορά του και τι εκδηλώνει!
Που βρίσκεται τελικά αυτό το πουλάκι; Το ερώτημα ποιο είναι αφού έχει αναλάβει γιατρός;
Εμείς γιατροί δεν είμαστε. Άσε τον γιατρό να κάνει την δουλειά του και κάνε ό,τι σου λέει.
 
Που βρίσκεται τελικά αυτό το πουλάκι; Το ερώτημα ποιο είναι αφού έχει αναλάβει γιατρός;
Εμείς γιατροί δεν είμαστε. Άσε τον γιατρό να κάνει την δουλειά του και κάνε ό,τι σου λέει.
Αυτο σκοπευο να κανω κα Μαρια απλα επειδη σε αλλο θεμα ειχα πει οτι εβαλα αρσενικο και θηλυκο μαζι, θα δινω και στο θηλυκο παραλληλα αντιβιωση!
 
Αυτο σκοπευο να κανω κα Μαρια απλα επειδη σε αλλο θεμα ειχα πει οτι εβαλα αρσενικο και θηλυκο μαζι, θα δινω και στο θηλυκο παραλληλα αντιβιωση!
Θα ρωτήσεις τον γιατρό και θα κάνεις ό,τι σου πει. Όταν αναλαμβάνει ο γιατρός εμείς δεν έχουμε θέση στην συζήτηση. Το θέμα είναι άσκοπο.
 
ναι αφου τον πηγα και τον ειχε για λιγες ωρες για να τον παρατηρει!
Παλικάρι μου τις κουτσουλιές δεν τις εξετάζουμε με τα ματια μας... Ευχομαι να εχει καλη κατάληξη το ολο θεμα με το πουλακι!
 
Back
Top