Φροντίδα Νεοσσος σταχταρας

ΑΓΓΕΛΟΣ2

PB Member
Εγγραφή
2 Σεπ 2008
Μηνύματα
2.384
Πόλη
Βόλος
μολις βρηκα μια μικρη σταχταρα... Κανει να τις δωσω φορμουλα για παπαγαλους ή θελει μονο μυγες;
 
Χρειάζονται αρκετές ποσότητες ζωικών πρωτεινών, δεν νομίζω να προσφέρει και πολλά η σκόνη. Δεν μπορείς να εντοπίσεις την φωλιά και να το επιστρέψεις;
 
ειναι καπου στα κεραμυδια... (δυο πατωματα υψος).. Θα το παω στο κεντρο περιθαλψης... Μπορω ομως να του δωσω λιγο φορμουλα για να αντεξει μεχρι να το παω ή θα του κανει κακο;
 
ειναι καπου στα κεραμυδια... (δυο πατωματα υψος).. Θα το παω στο κεντρο περιθαλψης... Μπορω ομως να του δωσω λιγο φορμουλα για να αντεξει μεχρι να το παω ή θα του κανει κακο;

Κακό δεν θα του κάνει, απλά δεν μπορεί να συντηρηθεί μόνο με την κρέμα. Αν έχεις αποξηραμένα έντομα δώσε και απο αυτά αν μπορεί να φάει και όσο το δυνατόν πιο γρήγορα στο Κέντρο.
 
θα του δωσω λιγο κρεμα και σε λιγο φευγει για το κεντρο...

ευχαριστω πολυ γρηγορη!
 
Μπραβο Αγγελε που τα φροντιζεις οσα βρησκεις. Κρατα και μια φωτογραφια να μας το δειξεις.:D
 
συμφωνω και εγω με τον Φωτη! βαλε μας και μια φωτο για το πουλακι που εσωσες! Μπραβο σου κιολας!
 
Στο Μουσείο που μας έφερναν μωρά σταχτάρας τους έδιναν γατοτροφή αφού την πολτοποιούσαν ακόμα περισσότερο..
 
η φωτογραφικη μου ηταν στο αμαξι και το μωρο ηρθε σπιτι μονο για μιση ωρα.. Δεν εχω δυστοιχος φωτογραφια... Τωρα ειναι εκει που ξερουν ακριβος πως να το φροντισουν.. 😉

ευχαριστω παιδια... Και ιδιαιτερα εσενα γρηγορη
 
Back
Top