Αναπαραγωγή Νεοσσός δε βγαίνει από το αυγό

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης lovebird
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
αυτά τα φαινόμενα προέρχονται από συνθήκες χαμηλής υγρασίας ή υπερβολικής χορήγησης ασβεστίου στην κανάρα!
 
κι ομως δεν εχω δωσει καθολου ασβεστιο στην καναρα και εχω ελεγχομενη θερμανση εκει που τα εχω και ειναι 19-20 βαθμους κελσιου.
 
θερμοκρασία καλή είναι για υγρασία μίλησα εγώ πριν sainer... Θες να χεις γύρω στο 50% υγρασία κατά την περίοδο της επώασης και τις 2 τελευταίες μέρες να ανέρχεται στο 60-70% η υγρασία!
 
φιλε birdy διαβασα τα αρθρα και ειναι οντως πολυ καλα. Ομως εγω δεν εχω ακομη τοσο μεγαλη εκτροφη και γενικοτερα δεν ειμαι τοσο ψαγμενος. Θα προσπαθησω να παρω κι εγω 1 τετοιο μηχανημα ομως και σιγουρα θα εχω ολα αυτα του χρονου.φετος ξεκινησα με μονο 5 ζευγαρακια. Οσο παει ομως μαθαινω απο αυτο το καταπληκτικο site και απο ανθρωπους σαν και εσενα. Ευχαριστώ και ελπιζω να μου δινεις απαντησεις και σε αλλες αποριες μου.
 
παιδια ισα ισα που το εσωσα κιολας το μικρο. Το αδερφακι του δεν το προλαβα και κολησε το καιμενο και μου ψοφησε. Και ειναι κριμα ρε γμτ να χανεται νεοσος λιγο πριν βγει. Ευτυχως που το εβγαλα το πρωτο και ζει και ειναι μια χαρα. Οσο για τον λορο τον προσεξα και το εκοψα με τροπο.

η αλλη μου η καναρα εβγαλε 3 μκρουλια εκεινα δεν ειχαν κανενα προβλημα. Και ειναι διπλα διπλα τα κλουβια.
 
εμενα ευτηχως εζησαν και τα 2, ομως το 1 φαινεται οτι τρωει καλυτερα και ειναι πιο μεγαλο απο το αλλο αν και βγηκαν την ιδια μερα. Το μκρουλι το ταιζω και εγω που και που για να το βοηθησω. Τα ζευγαρια σου βλεπονται Lovebird?
 
ok καταλαβα. Το 1 εμενα εχει γινει διπλασιο απο το αλλο, λες να μην προλαβαινει να φαει και να μου πεθανει;
 
και εδω ερχεται η ουσιαστικη χρηση του μπανιου στα πουλια, ειναι πολυ σημαντικο 2 μερες πριν την εκκολαψη να δινουμε να κανει μπανιο η καναρα μας, βοηθα παρα πολυ τα αυγα στην εκκολαψη τους αφου με αυτον τον τροπο μαλακωνει το τσοφλι.
 
παιδια σημερα ειχα δυσαρεστα νεα. Δυστηχως το 1 απο τα 2 καναρινακια μου πεθανε.
 
και εδω ερχεται η ουσιαστικη χρηση του μπανιου στα πουλια, ειναι πολυ σημαντικο 2 μερες πριν την εκκολαψη να δινουμε να κανει μπανιο η καναρα μας, βοηθα παρα πολυ τα αυγα στην εκκολαψη τους αφου με αυτον τον τροπο μαλακωνει το τσοφλι.


ayto re file den to iksera
σε ευχαριστω πολυ
 
Back
Top