Γενικά Νεο κοκατιλ μετα τον γρηγορο χαμο του προηγουμενου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης k0uLiS
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Είναι πολύ όμορφη! Να τι χαίρεστε! Πώς τη φωνάζεται; :)
 
  • Like
Αντιδράσεις: k0uLiS
Κούκλα είναι να σου ζήσει, καλότυχη να είναι!
 
  • Like
Αντιδράσεις: k0uLiS
Να το χαιρεσαι το κουκλι:) καλα ποτε πεθανε το αλλο;Λυπαμε!☹
 
  • Like
Αντιδράσεις: k0uLiS
Μήπως ειναι πολύ νωρης για να το βγαλεις απο το κλουβι
 
Αλικη δεν εχω βρει ακομα καποιο ονομα προς το παρον εστιαζω στην υγεια του πιο πολυ γιατι ειδη εχασα το 1ο παρα πολυ γρηγορα...Paulpaul Δεν εχει κανενα προβλημα και δεν μου δημιουργει και κανενα στο δωματιο πεταει και η θα ερθει πανω μου η θα επιστρεφει στο κλουβι..
 
Παιζοντας
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

Spiderman.
tinypic-no-longer-available.jpg
 
Αμοιβαια τα αισθηματα :D

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Αμοιβαια τα αισθηματα :D

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
Έλααα ψυχή μου! Πόσο πολύ της αρέσει να την χαίδευεις! ❤️️️️

Είναι σαν να σου λέει: "λίγο πιο δεξιά, λίγο πιο πάνω, εκείιιι εκείιιι!" 😀 φτου φτου φτου σκόρδα και πάλι!
 
Το δικο μου να δειται ποσο παιχνιδιαρικο ειναι απο την 3 μερα που το πηρα εβγαινε εξω απο το κλουβι χωρις προβλημα και και καθοταν στο χερι παιζοντας με τους κρικους που εφτιξα με τα καλαμακια θα βγαλω βιντεο να το δειται αλλα και η δικια σου ειναι πολλυ χαδιαρα να την χερεσαι και παλι!
 
Αμοιβαια τα αισθηματα :D

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

Το πουλακι ερωτοτροπει με το χερι σου, στηνεται για να ζευγαρωσει. Αυτο καλυτερα να μην το κανεις και μιας και δειχνει για θηλυκο μετα απο αυτο που ειδα, καλυτερα να μην την ακουμπας καθολου στην πλατη κι ενισχυεις αυτη τη συμπεριφορα διοτι αυτο μπορει να προκαλεσει γεννηση αυγων. Περα απο το οτι ειναι πολυ μικρη σε ηλικια αυτο μπορει να γινει προβλημα με ακαταπαυστη γεννηση αυγων η οποια δεν ειναι τοσο σπανια στα κοκατιλ και γινεται επικινδυνο για την υγεια της. Δεν σκεφτεσαι να παρεις δευτερο πουλι καποια στιγμη;
 
Καποια στιγμη ναι την συγκεκριμενη οχι,θα το σταματησω μην τυχον παθει τιποτα.. Αν σε περιπτωση γεννησει αυγο τι πρεπει να κανω το βγαζω;
 
Για καλό και για κακό να της έχεις πάντα και μόνιμα κόκκαλο σούπας στο κλουβί!
 
Καποια στιγμη ναι την συγκεκριμενη οχι,θα το σταματησω μην τυχον παθει τιποτα.. Αν σε περιπτωση γεννησει αυγο τι πρεπει να κανω το βγαζω;
Μην σταματησεις να παιζεις και να χαιδευεις το πουλακι απλα ΟΧΙ στην πλατη! Οπως σου λεει ο Ανεστης χαιδευε την στο κεφαλακι και μπρωστα στο στηθος αν καθετε
 
  • Like
Αντιδράσεις: k0uLiS
Back
Top