Ασθένειες Νομίζω ότι έχει ποδάγρα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Katerina
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Katerina

PB Member
Εγγραφή
14 Απρ 2006
Μηνύματα
1.061
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Νομίζω έχει ποδάγρα.
 

Συνημμένα

  • 01-39556.webp
    01-39556.webp
    90,9 KB · Προβολές: 61
  • 02-39556.webp
    02-39556.webp
    38,2 KB · Προβολές: 59
Μας γ. σες την ψυχολογία... Δεν πηγε καθόλου το μυαλό μου εκεί .το έχω μόνο του πολύ καιρό.τι να δώσω τωρα;καλά ήμουν με τις καρδερινουλες μου.. .κρίμα κ μου είπαν ότι είναι καλός μπαμπάς.σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση
 
τι να δώσω τωρα;
Δεν υπάρχει φάρμακο για την ευλογία, συνήθως περνάει μόνο του.
Οι πληγές από τον ιό της ευλογιάς "ξεραίνονται" και στο τέλος φεύγει μόνο του σε 5-6 μέρες. Άλλες φορές όμως τα πράγματα γίνονται χειρότερα με αποτέλεσμα τον θάνατο του πτηνού. Σπάνια όμως! Εσύ αυτό που πρέπει να κάνεις είναι, να τυλίξεις το κλουβί με ένα μεγάλο τούλι ή να φτιάξεις ένα προστατευτικό και να το ντύσεις με σίτα ώστε να απωθήσεις την πηγή του ιού, δηλαδή τα κουνούπια και σίγουρα δεν θα έχεις ξανά πρόβλημα.
 
Μια καναρα τράβηξε το τούλι ένα σσβκο που έλειπα τύλιξε το πόδι της εγκλωβίστηκε κ ψοφησε για αυτό κ έβγαλα το τούλι.θα δω τι πατέντα θα κάνω πάλι.βιμπραμυσιν διάβασα κάπου θα βοηθήσει; Προσπαθώ να ανεβάσω βίντεο με δρυοκολάπτη που μας επισκέφτηκε πρόσφατα.
 
Εσύ αυτό που πρέπει να κάνεις είναι, να τυλίξεις το κλουβί
Έχεις απόλυτο δίκαιο, ξέχασα να σου το πω. Μην βάλεις οτιδήποτε που να εφάπτεται στο κλουβί. Καλύτερα βρες μια πατέντα όπως λες, όπως ένα προστατευτικό με 20-30 εκατοστά απόσταση από το κλουβί και ντύστο με σίτα.
βιμπραμυσιν διάβασα κάπου θα βοηθήσει;
Προσωπηκά δεν γνωρίζω.
 
Πως το βλέπετε τώρα;ακόμη για ευλογια
 

Συνημμένα

  • CamScanner 09-04-2020 16.19.05_2.webp
    CamScanner 09-04-2020 16.19.05_2.webp
    321,8 KB · Προβολές: 58
  • CamScanner 09-04-2020 16.19.05_1.webp
    CamScanner 09-04-2020 16.19.05_1.webp
    302,2 KB · Προβολές: 58
Θα τα κόψω τα νύχια...το μπεταντιν δεν ήξερα ότι έπρεπε αραιωμένο... ευχαριστώ πολύ.εμφανιζει ένα βραχνιασμα επίσης
 
Λοιπόν...τα νέα μας...γυρίζω τρίτη από τη δουλειά και βρήκα το πουλί μέσα στα αίματα.ειχε ανοίξει η πληγή κ έβλεπες αίμα παντού.εβαλα αιμοστατικό βαμβάκι φουσικορτ κ pomada.το δάχτυλο μαυρίσε όμως το πουλί είναι πολύ ζωηρό κελαηδαει κ δεν πονάει.φσνταχονσι το δάχτυλο θα πέσει αλλά δώσ6αμε το ποδι!
 
@Katerina 😲 πω πω τρομαρα που θα πηρες! Πρεπει ομως να το παρατηρεις το ομορφο σου καναρινακι! Ευτυχως με την περιποιηση που του εκανες σταματησες την αιμορραγια! Τωρα οσο αφορα το δαχτυλακι που μαυρισε δεν νομιζω (αλλα και δεν γνωριζω) να πεσει μονο του! Μηπως το δαχτυλακι του πρεπει να το δει πτηνιατρος;για να επεμβει; Μην μεινει το δαχτυλακι πανω και μολυνει μετα ολο το ποδι! Ευχομαι ολα να πανε καλα!
Αν μπορεσεις βαλε μας μια φωτογραφια το δαχτυλακι!
 
Back
Top