Γενικά Ντόπιες Όρνιθες, που κλωσάνε

xaris1993

PB Member
Εγγραφή
8 Μαρ 2010
Μηνύματα
250
Πόλη
Αγρίνιο
lln9.jpg

yk1b.jpg

8u7q.jpg

81uf.jpg

44jt.jpg

v6xr.jpg

0x6r.jpg

os6y.jpg

iddk.jpg

gg2x.jpg


vfue.jpg

jygw.jpg

jte2.jpg

8rk3.jpg

0nrk.jpg

6b1m.jpg
 
Υπέροχες σκηνές!
παιδιά με την ψείρα πως το αντιμετωπίζετε;
 
εχω ενα σπρει, και ραντιζω τους χωρους το καλοκαιρι... Οχι πανω στα αυγα.

Πχ σηκωνω τη φωλια και ραντιζω απο κατω, η τους τοιχους και δεν ειχα ποτε προβλημα.
 
Έχε το νου σου και μία κοτούλα για μένα! 😉 Να τρώω φρέσκα αυγουλάκια εγώ και τα καναρίνια μου 😛
 
Ειπα κι εγω μου φανηκε νωρις για να τους ηρθε "εμπνευση" να γινουν μανες :D η παπια μου ετοιμαζεται αλλα δεν της αφηνω αυγα ακομη.
 
😀.. μην ανυσηχεις ανεστη ηδη δυο κλωσσες εχουν κατσει και σε 19 ημερες θα εχω πουλακια... Παλι!

οι κοτες αυτες ολο κλωσσανε δεν κανουν αλλη δουλεια
 
Αντε ρε, τοσο νωρις και κοτοπουλα; Ειναι ελληνικη φυλη; Θυμαμαι τις κοτες της γιαγια μου που κλωσσουσαν και ηταν κοντα στο Πασχα το νωριτερο.

Τα κλωσσοπουλα οταν με το καλο βγουν θα τα εχεις σε εξωτερικο χωρο;
 
ειναι απο χωριο, παλιακες κοτες... και κλωσσανε φουλ... εγω ειχα κλωσσες και μεσα στο χειμωνα αλλα δεν τις αφησαμε
 
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Πανέμορφα τα μικρά ! Καλά οι κότες όλη μέρα τρώνε πλάκα έχουν. Αυτή μόνο στο ένα πόδι έχει πούπουλα; δεν μπόρεσα να δω καλά.
 
Χαρη ωραιες οι κοτες σου, να τις χαιρεσαι, φανταζομαι τι αυγα τρως εσυ και τα καναρινια σου χα χα χα, γιαυτο βγαζεις 5 στα 5 κι εμεις προσπαθουμε με τις βιταμινες σε σκονες :D
 
Ωραιες κοτες! Αυτα ειναι πουλια!
Αν μπορειτε πειτε μου που βρισκεστε και αν μπορειτε να μου διαθεσετε 16 αυγα για τη μηχανη μου η νεοσσους.
 
Χάρη οι κότες σου είναι πολύ ωραίες! Έχω χρόνια να δω τέτοιες σκουφάτες!
Έχεις και μελίσσια; Είδα τα βίντεο...
 
Back
Top