Ασθένειες Ξέρει κανείς τι είναι αυτό που κρέμεται;

Εντάξει όλοι θα φοβόμασταν αλλά μερικές φορές είμαστε αναγκασμένοι. Το διάβασες καλά αυτό που σου έβαλα; Αν θέλεις να διευκρινίσεις κάτι ρώτησε.
αυτο στην εικονα ειναι λιγο οταν το δα τελευταια φορα ειχε βγει 5-6 εκατοστα δε νομιζω η μπαγιονετα να μπορεσει
λυπαμαι πολυ που ο κτηνιατρος ενω ειπε θα απαντησει σε 10 λεπτα στο ατομο του ΕΚΠΑΖ εχει περασει 1 ωρα και τιποτα
αηδια
 
οσο απαντησε ο κ. απο το ΕΚΠΑΖ αλλο τοσο απαντησε ο κτηνιατρος
ευχομαι να παθουν το ιδιο
 
Και τελικά τι σκοπεύεις να κανεις; Πως θα κινηθείς απο εδώ και πέρα;
Ομολογώ οτι ειναι μάλλον δύσκολη η κατάσταση...
 
Εχω σοκαριστει, ποσο μαλλον αν ημουν στη θεση σου.
Λογικο να φοβασαι να το βαλεις μεσα αλλα αν ειναι ο μονος τροπος για να αντεξει μεχρι αυριο;
Δεν ειναι κανεις αλλος εκει;
Το πουλακι τωρα σε τι φαση ειναι;
Κουτσουλιες δεν μπορει να κανει;
 
Διάβασα τώρα όλο το κομμάτι που σου έχω βάλει από νωρίς.
Η πρόπτωση είναι τόσο προχωρημένη γιατί έχει μείνει πολλές ώρες ή μέρα σε αυτή την κατάσταση το πουλί.
Ο ιστός που έχει εξέλθει του σώματος, όσο μένει στον αέρα στεγνώνει, καταστρέφεται και μολύνεται.
Δύσκολο είναι για όλους αλλά όταν βρισκόμαστε ενώπιον ατυχήματος δεν μας κυριεύει η φρίκη μας αλλά η σωτηρία του πλάσματος.
Πρέπει να ωθήσεις το έντερο μέσα και να περιθάλψεις το πουλί σε καθαρό μέρος μέχρι το πρωί.
Αν δεν βρεις γιατρό, βούτα το και τρέχα στην ΑΝΙΜΑ πρωί - πρωί.
 
δυστυχως νωρις το πρωι αφησε αυτον τον κοσμο (
o κυριος του ΕΚΠΑΖ ενω ειπε οτι θα με παρει σε 10 λεπτα το βραδι δεν με πηρε. Ο κτηνιατρος Mr Death που μου δωσε ο ΕΚΠΑΖ ητανε ασχετος (μου πανε να δωσω μονο ζαχαρονερο και αυτο εκανα και το πρωι να βρισκαμε κλινικη για χειρουργειο αφου ο Mr death απαξιωσε να ασχοληθει για τετοια επειγουσα περιπτωση)(να μπει μεσα με μπατονετα δε γινοτανε γιατι ειχε το μηκος της μπατονετας σχεδον)
δεν περιμενα κατι καλυτερο απο το ειδος υπανθρωπων που κατοικει στη χωρα
 
Λυπάμαι πολύ... Τουλάχιστον προσπάθησες και έκανες ότι περνάει απ το χέρι σου... ☹

δεν περιμενα κατι καλυτερο απο το ειδος υπανθρωπων που κατοικει στη χωρα
Δεν έχεις άδικο αλλά δεν είναι και όλοι οι άνθρωποι έτσι... Αν επιτρέπεται που μένεις; Αττική;
 
Μπορεί για μας να είναι δύσκολες οι ώρες με τα πτηνά μας όταν έχουν ανάγκη...
Νομίζω όμως πως δεν θα πρέπει να είμαστε τόσο αυστηροί με όσους έχουν τη δυνατότητα βοήθειας και δεν την "προσφέρουν" όπως εμείς τη φανταζόμαστε.
Γιατί ίσως αυτό δεν είναι και εύκολο.
@boukefalas το πουλί είχε γεννήσει πρόσφατα κάποιο αυγό?
 
Αττικη, δεν ειχε γεννησει
και δεν ειμαι αυστηρος
οταν ο κτηνιατρος ειπε ποιος θα το κραταει οταν το χειρουργει και ο ΕΚΠΑΖ του ειπε οτι με ναρκωση δεν θελει κρατημα ειμαι αυστηρος να πω οτι ο κτηνιατρος ειναι μαλακας; Και δεν του παμε να το κανει τζαμπα.
η οταν λεει ο εκπαζ θα σε παρω τηλ και δεν περνει;
ειμαι πτωμα και αηδιασμενος ελπιζω να τους τυχει αρρωστια και να χουν την χειροτερη μεταχειριση
 
Η αγανάκτησή σου @boukefalas είναι λίγο πολύ δίκαιη και αναμενόμενη.
Δεν ξέρω ακριβώς το περιστατικό και τους διαλόγους...
Γενικά ήθελα να τοποθετηθώ... ίσως και ως "ελπίδα" για τις μελλοντικές μου συμβουλές.

Υ. Γ. Για τις Εθελοντικές οργανώσεις.
 
Βιώνεις μία στεναχώρια και με το δίκιο σου αγανακτείς. Όμως μην ξεχνάς οι εθελοντές είναι κι αυτοί άνθρωποι, επιβαρύνονται με πολλά περιστατικά καθημερινά και η αντοχή έχει κάποια όρια και τότε η πληρωμή δεν κρίνει τα πράγματα.
Ότι μπορεί να υπάρχουν και ευθύνες ενδέχεται αλλά και εμείς κάποτε-κάποτε έχουμε ευθύνες και αμέλειες έναντι των κατοικίδιων μας.
 
Ρίξε μια ματιά εδώ στους πτηνιάτρους της Αττικής. Είμαι σίγουροι θα σου φανούν χρήσιμοι για την επόμενη φορά. Εγώ προσωπικά έχω εντυπωσιαστεί από τον Κυριάκο Κονταδακη από το Κτηνιατρικο Κέντρο Ελληνικού
Διεύθυνση: Αριστοτέλους 24 & Ερμου, Ελληνικό
Τηλέφωνο: 210 9642 775
 
Αττικη, δεν ειχε γεννησει
και δεν ειμαι αυστηρος
οταν ο κτηνιατρος ειπε ποιος θα το κραταει οταν το χειρουργει και ο ΕΚΠΑΖ του ειπε οτι με ναρκωση δεν θελει κρατημα ειμαι αυστηρος να πω οτι ο κτηνιατρος ειναι μαλακας; Και δεν του παμε να το κανει τζαμπα.
η οταν λεει ο εκπαζ θα σε παρω τηλ και δεν περνει;
ειμαι πτωμα και αηδιασμενος ελπιζω να τους τυχει αρρωστια και να χουν την χειροτερη μεταχειριση
Με την 1η σου παράγραφο συμφωνώ απόλυτα κι επαυξάνω.
Αλλά δεν ειναι σωστό να καταριόμαστε και δεν οδηγεί πουθενά απο το να εισπράττουμε οι ίδιοι την αρνητική ενέργεια που διοχετεύουμε με αυτόν τον τροπο. Ηρέμησε, θρήνησε, επέρριψε τις ευθύνες όπου πρεπει, αν θελεις και εχεις κρατήσει το ονομα του ανθρώπου με τον οποίο μίλησες απο το εκπαζ, πάρε τον τηλέφωνο και ζήτησε του ήπια εξηγήσεις σχετικά με την ασυνέπειας του, οχι για να ευχαριστήσεις τη γλώσσα σου, αλλά για να του δώσεις τη δυνατότητα να συνειδητοποιήσει τις επιπτώσεις της στάσης του η και για να γνωρίζει οτι αν το ανέθεσε σε άλλον, αυτός ο άλλος φέρθηκε ανεύθυνα. Αλλά προπάντων, προσπάθησε να σταματήσεις να τοξικώνεις τον εαυτό σου, ειναι κρίμα και δεν σου αξίζει.
 
Back
Top