Ασθένειες Ξαφνικά το παροτλετ μου μάδησε

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης buddah
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Να το μαδάνε τα διπλανά απίθανο ε;
Τι ηλικία έχει; Μπορεί να τους "ζητιανεύει" φαγητό;
ειναι 8 μηνων και το ζυγαρι διπλα πανω απο 1,5
το μονο που εχω δει κάποιες φορές ειναι να του φωνάζει ο αρσενικός απο διπλα...
 
Δεν ξέρω πως είναι τα προγράμματά σου αλλά θέλει λίγο περισσότερη παρατήρηση.
Έναν ψεκασμό δεν χάνεις τίποτα να τον κάνεις.
Η ζευγαρώστρα έχει αδιαφανές χώρισμα;
Τα άλλα αδέλφια που είναι; Μήπως έπαθε το ψυχολογικό του από τον χωρισμό; Τα έδωσες;
 
ειναι 8 μηνων και το ζυγαρι διπλα πανω απο 1,5
το μονο που εχω δει κάποιες φορές ειναι να του φωνάζει ο αρσενικός απο διπλα...

Εαν το αρσενικό απο δίπλα το καλεί ερωτικά λέγοντας του φωνάζει μπορεί να είμαι μια πιθανή αιτία. Εαν νιώθεις ότι είναι πολύ δεμένο μαζί σου κι αυτό είναι μια άλλη πιθανή αιτία.
 
Εαν το αρσενικό απο δίπλα το καλεί ερωτικά λέγοντας του φωνάζει μπορεί να είμαι μια πιθανή αιτία. Εαν νιώθεις ότι είναι πολύ δεμένο μαζί σου κι αυτό είναι μια άλλη πιθανή αιτία.
δεν είναι δεμένο μαζι μου αν και το βγάζω έξω και κάθετε στο χέρι μου
οταν λέω οτι το αρσενικό του φωνάζει μάλλον σαν να το μαλλώνει νιώθω οχι να το καλεί ερωτικά..
 
Δεν ξέρω πως είναι τα προγράμματά σου αλλά θέλει λίγο περισσότερη παρατήρηση.
Έναν ψεκασμό δεν χάνεις τίποτα να τον κάνεις.
Η ζευγαρώστρα έχει αδιαφανές χώρισμα;
Τα άλλα αδέλφια που είναι; Μήπως έπαθε το ψυχολογικό του από τον χωρισμό; Τα έδωσες;
τι μου προτείνετε για ψεκασμό;
Η ζευγαρώστρα έχει αδιαφανές χώρισμα.
τα αδερφια του τα εδωσα αλλα ομως εμεινε μονη 4 περιπου μηνες και τωρα χαφνικα το επαθε...
 
Πάρε ένα ελαφρύ όπως το pinex και ακολούθησε τις οδηγίες για την απόσταστη από το πουλί του ψεκασμού.
Άρα αυτό που είπα πρακτικά είναι αδύνατον να την μαδάνε τα διπλανά αφού δεν υπάρχει τρόπος προσέγγισης.
 
@maria p Μαρία δεν είμαι σίγουρος για την χρήση εντομοκτόνου σε ένα πουλί με ήδη ερεθισμένο δέρμα. Μήπως να το έβλεπε πρώτα γιατρός να το εξετάσει μιας και τα εξωπαράσιτα είναι ευδιάκριτα στο φακό?
 
@maria p Μαρία δεν είμαι σίγουρος για την χρήση εντομοκτόνου σε ένα πουλί με ήδη ερεθισμένο δέρμα. Μήπως να το έβλεπε πρώτα γιατρός να το εξετάσει μιας και τα εξωπαράσιτα είναι ευδιάκριτα στο φακό?
Μάλλον έχεις δίκιο Ανέστη. @buddah γράψε λάθος, ακολούθησε την συμβουλή του Ανέστη. Συγγνώμη αν σε μπέρδεψα.
 
Back
Top