Φροντίδα Οδηγίες κατασκευής για συντριβάνι

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης bts328
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

bts328

PB New Member
Εγγραφή
20 Μαρ 2008
Μηνύματα
57
Πόλη
Κύπρος
Μπορει καποιος να με καθοδηγησει πως να φτιαξω τον μηχανισμο για μικρο συντριβανι με ανακυκλωση νερου εως 2-3lt?
Να μου υποδειξετε καποιο site;
 
Aν δόσεις λίγες πληροφορίες στο τι ακριβώς θες να κανεις ίσος μπορέσουμε να βοηθήσουμε.
 
Aν δόσεις λίγες πληροφορίες στο τι ακριβώς θες να κανεις ίσος μπορέσουμε να βοηθήσουμε.

να κατασκευασω ενα συντριβανι με ανακυκλωση νερου για να το βαλω στο κλουβι 1,4 Υ χ 1 χ 0,5
τι υλικα χρειαζομαι (δεν εννοω τα διακοσμητικα) και πως γινεται η συνδεσμολογια. Τρομπα νερου, σωληνες κτλ.
η δεξαμενη του να χωραει το πολυ 2-3 λιτρα.
 
Καλησπερα.
Μπορεις να πας σε εναν με υδραυλικα, με καλοριφερ πιο πολυ κ να ζητησεις να σου δωσει εναν κυκλοφοριτη απο καυστηρα θα σου τον ετοιμασει κιολας, χρειαζεσαι παριπου 2-3 μετρα τουμποραμα(λαστιχο ειναι) και ρακορ για την συνδεση.
Μπορει να σου το ετοιμασει κ αυτος αν θελεις.
Αλλιως θα πας σε ειδη κηπου κ θα το παρεις απο εκει.
Καλη ευκολια...
 
Αν εννοείς κάτι τέτοιο μπορείς να χρησιμοποιήσεις κυκλοφορητή ενυδρείου ο οποιος είναι και πολύ οικονομικότερος από αυτόν του καλοριφέρ.
Δεν ξέρω ποσο μπορεί να σε βοηθήσει η φωτό.
Το κίτρινο σημείο πρέπει να γίνει λίγο πιο βάθη για να καλύπτει τον κυκλοφορητή.
 

Συνημμένα

  • DSCN0439.webp
    DSCN0439.webp
    90,6 KB · Προβολές: 1.041
καλησπερα για το συντριβανακη εγω χρησιμοποιησα αντλια κηπου και ενα σωληνα ειναι αρκετα ευκολο.
καλη επιτυχία
 

Συνημμένα

  • sintrivani.webp
    sintrivani.webp
    40,7 KB · Προβολές: 1.956
φιλε γιαννη να σε ρωτησω το νερο κανει ανακικλωση και ειναι 2-3 λιτρα η ανανεωνεται με καινουριο ανα τακτα διαστηματα για να πινουν τα πουλια καθαρο νερο φιληκα σακιs_40
 
καλησπέρα σακη
το νερό κάνει ανακύκλωση.Κάθε μέρα ανανεωνω το νερό για να είναι φρεσκο για τα πουλιά (το νερο αυτό ειναι ποιο πολύ για μπάνιο υπάρχουν και ποτήστρες στην κλούβα)
 
Back
Top