Διατροφή Οι αυγοτροφές που δίνω

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Elli
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Αυτη η αυγοτροφη που ειναι πρωτη εχει: αυγο - γαλα - μελι και μου ειπε οτι ειναι μαρκα Lydia 😁
[automerge]1593444915[/automerge]
IMG_20200629_175648.jpg
[automerge]1593445149[/automerge]
Αυτην την πολυχρωμη την δινω οποτε μου τελειωνει η κανονικη ή την βαζω σε μικρη ποσοτητα 1 φορα τον μηνα! Αυτη ειναι με σκετο αυγο (αλλα και χρωματα 😔 ) και ειναι παλι μαρκα Lydia 😁
[automerge]1593445398[/automerge]
IMG_20200629_175616.webp
 
Τελευταία επεξεργασία:
Τωρα τι να πω... Εγω ρωτησα για τις μαρκες των αυγοτροφων και εκεινη μου απαντησε 😁 τωρα δεν ξερω αν ειναι αληθεια ή με βρηκε μικρη και μου τις πασαρει 🤣 αλλα εχουν μια μυρωδια. Τελικα πως τις βλεπετε; Ειναι καλες; Σε ποια αυγοτροφη να ριξω μεσα την βιταμινη Nekton-Biotin; (σε καμια λεει 🤣)
 
@Elli ειλικρινά δεν τις γνωρίζω ούτε καν άκουσα ποτέ αυτές τις μάρκες.
Μπορείς να χρησιμοποιήσεις το nektron με την πρώτη ή την τρίτη σύμφωνα με τις οδηγίες που έχει το κουτάκι.
 
@Giannisbox ποτε δεν τις εχεις ακουσει;και εγω πρωτη φορα τις ακουσα σημερα 🤣 μονο αυτο το pet shop τις ξερει μονο! Θα βαλω την βιταμινη λοιπον ή στην πρωτη ή στην δευτερη αυγοτροφη 🙂 Σε ευχαριστω πολυ 😊
 
Δηλαδη δεν ειναι καλες αυγοτροφες για τα καναρινακια μου; 😔
Δυστυχώς όχι. Διάβασε και αυτό το θέμα και θα καταλάβεις. Πάντως να ξέρεις πριν πας σε μια επώνυμη αυγοτροφη, μπορείς να τους βάζεις και αυγουλάκι 🙂
 
@Giannisbox ποτε δεν τις εχεις ακουσει;και εγω πρωτη φορα τις ακουσα σημερα 🤣 μονο αυτο το pet shop τις ξερει μονο! Θα βαλω την βιταμινη λοιπον ή στην πρωτη ή στην δευτερη αυγοτροφη 🙂 Σε ευχαριστω πολυ 😊


Το ότι δεν τις γνωρίζω δεν σημαίνει ότι δεν είναι καλές προς θεού.
Αν δεν δοκιμάσω δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη.
Στο παρακάτω ling θα βρεις πολλές αυγοτροφεςς με τις τιμές τους και τα συστατικά που περιέχουν, σε περίπτωση που θες να δοκιμάσεις κάτι άλλο.



 
@Giannisbox Ενα αστειο εκανα 😔 εγω φαντασου η ασχετη ουτε μαρκα δεν ειχα ρωτησει τοσα χρονια! Εγω τις εβλεπα καλες γι αυτο τις προτιμουσα! 😁 απο εκει που μου εβαλες να δω τις φωτογραφιες το ξερω το site ειχα παρει μια ζευγαρωστρα! Θα τα μελετησω και θα σας πω που κατεληξα να μου πειτε την γνωμη σας 😁
 
Αν @Elli τις χρησιμοποιεις χρόνια και τα πουλιά σου μακροημερευουν χωρίς πολλά προβλήματα τότε είναι μια χαρά και μην τις αλλάζεις.
Κύριε Γιάννη με συγχωρείται, αλλά δεν συμφωνώ καθόλου. Το ότι δεν έχει δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα στα πουλάκια της Έλλης μέχρι στιγμής δεν σημαίνει και ότι δεν θα δημιουργηθεί στο μέλλον (Και φυσικά δεν το εύχομαι). Αυτοί που τις πουλάνε δεν είναι χαζοί, για να πουλήσουν κάτι που την άλλη μέρα θα σκοτώσει τα πουλιά, αλλά όπως προείπα μπορεί να δημιουργηθεί πρόβλημα στο μέλλον.
Και εγώ αγόραζα χύμα αυγοτροφες και τροφές, αλλά τις άλλαξα με επώνυμες και ας μην είχα κάποιο πρόβλημα (Εκτός από το λίπος)
Και πάλι συγγνώμη για την παρέμβαση.
 
Να ρωτησω κατι;δηλαδη αυτοι με τα pet shop οποιο και αν ειναι αυτο που εχουν και αυτοι χυμα τροφες νομιζετε οτι δεν τους βαζουν απο την χυμα;δεν νομιζω να βαζουν την συσκευασμενη γνωμη μου και δεν ξερω μπορει να βαζουν και την καλη απλα κανω μια ερωτηση! Θα δοκιμασω ομως να δωσω μια αυγοτροφη συσκευασμενη! Δεν χανω τιποτα! Ομως την αυγοθηκη δεν την γεμιζω μεχρι πανω το πολυ μεχρι την μεση και πιο λιγο και την αφηνω ολοκληρη εβδομαδα δεν προσθετω καθολου! Μετα παλι την αλλη εβδομαδα! Δηλαδη πχ βαζω σε ολα τα καναρινακια αυγοτροφη την Δευτερα αν ενα καναρινακι την φαει μεχρι την Τεταρτη δεν του ξαναβαζω μετα ας περιμενει μεχρι την αλλη Δευτερα ας μην ηταν τοσο λιχουδικο 🤗 Giannisbox Δεν θελω να μαλωσετε @Liakos18 😔 Σας ευχαριστω πολυ ολους σας για την στηριξη σας με τα μηνυματα σας και τις διαφορετικες σας γνωμες γιατι μαθαινω πολλα πραγματα και καινουρια 😍
 
Back
Top