Γενικά Οι "γραβάτες" καρδερίνες μου

Βάλε βάλε εσύ, αλλά λύσε μου και την απορία επειδή δεν κατέχω το θέμα, αυτά τα πουλιά θεωρούνται μεταλλαγμένα έτσι δεν είναι;
 
δημητρη απο εκει το εκανα αλλα μαλλον τις μικρυνα πολυ γιατι δεν τις επαιρνε! Δεν ειμαι πολυ σχετικος! Νικο εχεις δικιο στην επομενη συναντηση ελπιζω να τα πουμε απο κοντα, θα προσπαθησουμε να εισαι σιγουρος,
 
δημητρη απο εκει το εκανα αλλα μαλλον τις μικρυνα πολυ γιατι δεν τις επαιρνε! Δεν ειμαι πολυ σχετικος! Νικο εχεις δικιο στην επομενη συναντηση ελπιζω να τα πουμε απο κοντα, θα προσπαθησουμε να εισαι σιγουρος,

Mέσα στον Ιανουάριο θα κόψουμε και την καθιερωμένη από φέτος... Πίτα.

Κανονίστε...

Κώστα σου έχω στείλει και ένα μηνυμα.
 
ο. Κ βασιλη θα το δω! Να με συγχωρεις μπορει να σας φαινεται περιεργο αλλα τον τελευταιο καιρο ασχολουμαι με το κομπιουτερ! Ουτε που πηρα χαμπαρει οτι εχω μηνυμα! Θα περιμενουμε ημερομηνια να ερθουμε με τον φιλο μου σακη να γνωριστουμε. Αυτο με την ασπρη φτερουγα ειναι θυλικο και θα το βαλω με ενα αρσενικο γραβατα που μου εδωσε ο φιλος μου ο σακης!φετος θα βαλουμε με τον σακη 6 ζευγαρια γραβατες και ελπιζουμε αν ολα πανε καλα μεχρι τοτε και ειμαστε τυχεροι καποιο απο τα ζευγαρια να μας βγαλει λευκη με μαυρα ματια η καποιο παρδαλο,ιδωμεν!
 
Κώστα είχα δει που έγραφες για γραβατες και περίμενα να δω απλά λευκό κάτω από το ράμφος, κλλά εδώ βλέπω εκτεταμένη μετάλλαξη...
 
δημητρη πανω κατω οσα πουλια γραβατες εχω βγαλει ετσι εναι!φετος μου βγηκε αυτο με την ασπρη φτερουγα. Αυτα τα πουλια εναι απο αρσενικο γραβατα και θυλικο αρχεγονο. (τα πουλια ειναι μπαλκανικα) ελαχιστα βγηκαν αρχεγονα. Αλλα οπως ειχα γραψει σε αλλο θεμα εχασα πανω απο15 πουλια απο μαυρη τελεια!
 
Πολύ ωραία τα πουλιά σου εύχομαι τα καλύτερα για το μέλλον... Και χωρίς απώλειες!
 
θα δουμε φιλε νικο αν βγουνε και τι θα βγουνε! Ειμαι συγκρατημενος γιατι θελω καταρχην να ειναι καλα γιατι με αυτες τις υγρασιες τρεμω! Απο την μια μερα στην αλλη τα βλεπεις τουμπα!
 
Κώστα είχα δει που έγραφες για γραβατες και περίμενα να δω απλά λευκό κάτω από το ράμφος, κλλά εδώ βλέπω εκτεταμένη μετάλλαξη...
Δημήτρη μη του γράφεις τέτοια γιατί θα μου κοκορευεται για τα παλιοπουλα του.όντως όμως είναι ωραία και διαφορετικά πουλακια
 
Όταν όμως βάζουμε θέμα για συνάντηση, οι περισσότεροι λουφάζουν.. Πως θα γνωριστούμε αν δεν συναντηθούμε;
Στην επόμενη κανονίστε να είστε παρόντες..
Πω πω αυτά τα πράγματα του διαβόλου με μπερδεύουν. Θα το κανονίσουμε Νίκο, στην κοπή της πίτας είναι καλά πιστεύω
 
Δημήτρη μη του γράφεις τέτοια γιατί θα μου κοκορευεται για τα παλιοπουλα του.όντως όμως είναι ωραία και διαφορετικά πουλακια

...ότι και να γράψω εγώ... αφού είστε φιλαράκια θα τα βρείτε!
 
Καλά να'μαστε.. Και μεις και τα πουλάκια.. Και όλα θα γίνουν !
 
  • Like
Αντιδράσεις: adreas
Τα πουλια κωστα ειναι πραγματικα πανεμορφα με πραγματικη γραβατα!
Φετος εβγαλα την πρωτη δικη μου balcanica αρσενικη γραβατα αλλα σαφως με πολυ λιγοτερο λευκο!
Καλη συνεχεια να εχεις και σιγουρα με τα πουλια αυτα θα παρεις αργα η γρηγορα λευκες καρδερινες!
 
Τα πουλια κωστα ειναι πραγματικα πανεμορφα με πραγματικη γραβατα!
Φετος εβγαλα την πρωτη δικη μου balcanica αρσενικη γραβατα αλλα σαφως με πολυ λιγοτερο λευκο!
Καλη συνεχεια να εχεις και σιγουρα με τα πουλια αυτα θα παρεις αργα η γρηγορα λευκες καρδερινες!
Θα την δούμε;😀
 
φιλε απο την χιο(το ονομα σου;) καλη ειναι και με μικρη γραβατα, ειναι φορεας! Στην επομενη γεννα σου ευχομαι να εχει μεγαλυτερη γραβατα
 
Back
Top