Αναπαραγωγή Οι δύο πετυχημένες γέννες μας φέτος!

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης grekosdx
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

grekosdx

PB New Member
Εγγραφή
5 Ιαν 2012
Μηνύματα
185
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Θα ήθελα να παραθέσω για όλους τους φίλους εδώ στο φόρουμ, 2 φωτό από τις γέννες των πουλιών μας για φέτος! 4 στην 1η γέννα και 5 στη 2η γέννα! Όλα καλά μέχρι και σήμερα και αναμένουμε ακόμη 4! Είδωμεν..
Για αρχάριους και μη! Να αγαπάτε τα ζωάκια σας και να τα φροντίζετε όσο μπορείτε! Καλές γέννες σε όλους!

1η τετράδα~2.webp
Τα πρώτα 4...

2η πεντάδα~2.webp
Και εδώ τα επόμενα 5.
 
Σ'ευχαριστώ! Ποιο παρδαλά δε γινόταν, ξέρω! Και είναι όλα ζωηρά και ξεκίνησαν ήδη την προσπάθεια για κελάηδησμα! Είδωμεν!
 
Ξέρω, ξέρω! Εγώ να δεις! 😀 Είναι η πρώτη ποιο επιτυχημένη μας γέννα ever! Περιμένουμε άλλα 4 που είναι οι μέρες τους να σκάσουν και έχουμε, σκάσει πρώτα εμείς! Με το καλό να σας έρθουν!
:D:)
 
ευχαριστουμε! Καλα τα εχουμε αγαπησει ηδη τα μικρα μας!βεβαια επειδη ειμαι πρωταρα ελπιζω πανω απ'ολα στη θεα τυχη-του-πρωταρη! Και στα παιδια λεω ηρεμα πραματα τυπου "αντε να δουμε θα βγουν πουλακια; Μπορει να μη ζησουν αν ειναι αρρωστουλια" κ τετοια για να μην εχω κλαμματα! Μεχρι κ επισκεψεις εχω κοψει γιατι μου γεννησε μεσα στο σπιτι κ για να μη την μετακινησω (ασε που ειχαμε κ αερακι τις τελευταιες μερες) πηγαινουμε εμεις στους νονους αντι να ερχονται αυτοι! 🙂
 
Κουκλάκια φτου φτου να σου ζήσουν! Με το καλό και τα επόμενα :)
 
Και εγγένετω... Νεοσσός! Το 1ο αυγουλάκι άνοιξε και βγήκε το 10ο μικρό μας! Μένουν και τα υπόλοιπα αυγά, αλλά από αύριο φαντάζομαι... Θα δω αν μπορώ να αναρτήσω ένα μικρό βιντεάκι μέσω Youtube.
 
Να τα χαίρεσαι! Με το καλό να σκάσουν και τα υπόλοιπα!

Φιλική συμβουλή: να τα ενοχλείς όσο γίνεται λιγότερο και να σταματήσεις στην 3 γέννα. :)
 
Όταν λες "να τα ενοχλείς όσο γίνεται λιγότερο..." τι εννοείς; Δεν τα πειράζω τα πουλιά μου ποτέ.. Ούτε στα χέρια δεν τα πιάνω καλά-καλά! Αυτά που βλέπεις, είναι από σταθερή μικροκάμερα (ένεκα η δουλειά μου βλέπεις!) και δεν της δίνουν καν σημασία. Σε όλες τους τις γέννες, είχαν όσο περισσότερη ησυχία γινόταν, αλλά μέσα στο σπότι... Καταλαβαίνεις! Δεν στρεσάρονται πάντως...
 
Αυτό που κάνεις εννοώ! Ησυχία και ηρεμία! Γι αυτό σας γεννησανε μικρά! 😉
 
Πανέμορφα! 😀 :DΝα τα χέρεσαι :)
Ευχαριστώ πολύ! Σήμερα βγήκε και το 11ο πουλάκι μας! Συνολικά 2 νεοσσοί "έσκασαν μύτη" από την 3η γέννα! Ας ελπίσουμε ότι θα βγουν και οι 2 τελευταίοι!
 
φτυστε τα καλε! 😛 αντε με το καλο και τα τελευταια!
 
Ανέβασα μόλις ένα βιντεάκι από τα 5 πουλάκια της 2ης γέννας μας για φέτος...
Θα το βρείτε στο παρακάτω λινκ:
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
κοιτα τωρα τι μου εκανες. Θα με κανεις να παρω καναρινι παναθεμα σε.
κουκλακια!
 
Back
Top