Φροντίδα Οι εναέριες επιθέσεις και όχι μόνο του Barney (Yellow Crowned Amazon)

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Sissy
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Ποτέ στη ζωή μου δεν είχα ακούσει μπαπαγάλο (μικρό ή μεγάλο) να ρουθουνίζει από τα νεύρα του!!
Μου φάνηκε τόσο παράξενο που ενώ άκουσα πεντακάθαρα το δυνατό ξεφύσημα του Μπάρνυ, αισθάνθηκα την ανάγκη να το επιβεβαιώσω!!

Και όμως αυτός ο δαιμονικός δρακουλάκης ξεφυσάει από τα νεύρα του σαν...δράκος!
Εδώ και καιρό είναι φουλ ερωτευμένος με την 6χρονη Σήλια!
Μόλις την αισθάνεται πριν την δει και την ακούσει, αρχίζει να φωνάζει αγάπη μου, αγάπη μου!
Είναι τόσο ερωτευμένος ώστε οι ορμόνες του τον κάνουν να χορεύει "ερωτικούς χωρούς" για χάρη της, τους οποίους διακόπτει αμέσως μόλις με αντιληφθεί!! (στους δύο τρίτος δεν χωρεί)🤔
Μ' έχει εντυπωσιάσει η συμπεριφορά του, τόσο όσο να νιώθω πλέον ως...κακιά πεθερά!
Η μικρή τον φοβάται και δεν πλησιάζει σχεδόν ποτέ κοντά στην κλούβα του, ευτυχώς!!
Έχει γίνει φοβερά επιθετικός (λες και πριν ήταν καλύτερος).
Περνώντας και μόνο από κοντά του ή όταν του βάζω τροφή-νερό, τρέχει από την μια άκρη στην άλλη να προλάβει να με δαγκώσει...
Αλλά να ξεφυσάει σαν φίδι που επιτίθεται δεν το φανταζόμουν!!
Τα δε πούπουλα στα ρουθούνια του, κουνιούνται πέρα δώθε!!😱😱😱
 
@Sissy θα προτείνω κ άλλο emoji στο pb , αυτό της έκπληξης! Βιντεάκι Σίσσυ, βιντεάκι. Όχι μόνο με το ξεφυσημα αλλά κ με το αγάπη μου αγάπη μου! Φαίνεται ο μικρός σε έχει δει ως Τασσό Καββαδιτσα που τον χωρίζεις από την αγάπη του.
 
Φαίνεται ο μικρός σε έχει δει ως Τασσό Καββαδιτσα που τον χωρίζεις από την αγάπη του.
Το ξαναέπιασες πάλι το νόημα Μαιρούλα!😉
Έτσι ακριβώς με κάνει και νιώθω, Τασσώ Καββαδία στο pic του ρόλου της κακιάς πεθεράς!!
Πάντως μου κάνει εντύπωση, τι αισθάνεται άραγε και σταματά αμέσως τις ερωτοτροπίες όταν νιώσει την παρουσία μου;;;
Για να βγάλω βίντεο τον ερωτικό του "χορό" κρύφτηκα κι έκανα απόλυτη ησυχία για να μη με πάρει χαμπάρι....

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

Βίντεο με το ξεφύσημα των ρουθουνιών δεν κατάφερα να βγάλω, όσο για το αγάπη μου, αγάπη μου, σταματά και δεν βγάζει μιλιά όταν με αισθανθεί (μπαμπά του δρακουλάκη @Φοίβος δεν εισαι ο μόνος και η @MARY58 θέλει "αποδείξεις" 🤣).
 
@Sissy χαχαχα! Αχ Σίσσυ μου δεν είναι για μένα το βιντεάκι! Σε πιστεύω ασυζητητί. Αν κ θα ήθελα κ εγώ να δω αυτά τα πούπουλα στα ρουθούνια να ανεμίζουν.
Τι να πω με αυτά τα αδελφάκια B & B ! Χαρισματικά κ εκτός συνηθισμένου ακόμα κ στο θυμό τους. Έχεις δίκιο.
Ερωτικός χορός με τα όλα του.
[automerge]1690050756[/automerge]
Ίσως είναι μια τελετουργία που δεν θέλει να την μοιραστεί.
 
όσο για το αγάπη μου, αγάπη μου, σταματά και δεν βγάζει μιλιά όταν με αισθανθεί
@Sissy πιθανότατα για να μην παρεξηγηθεί πως το λέει σ' εσένα και αρχίσεις να πιστευεις πως σε συμπαθεί!!!! 😂
 
Δεν μπορεί ο Μπάρνι να φέρεται έτσι. Αυτός ήταν ο πιο μαλθακός απο τους δύο. Σίγουρα κάτι του έκανες. 😂

Φαντάζομαι τι τραβάς και δεν το' μολογάς
από την δρακουλίνα σου κύριε...δρακουλοφαντασμένε!🤪🤣🤣

Τα μωρά μεγαλώνουν και διαμορφώνουν χαρακτήρα και συμπεριφορές αναλόγως των γνώσεων και των συμπεριφορών των φροντιστών τους "αγαπητέ" (για να πούμε και κάτι χρήσιμο).

άσχετο....

Λέω στη Σήλια :
Όταν έρθει στην Ελλάδα ο Ανέστης θα του τον δώσω για λίγες μέρες.
Απάντηση :
Ναι, αλλά θα είναι δικός μας έτσι;;
Εγώ :
Δικός μας θα είναι αλλά θα τον πάρει ή θα του τον πάω εγώ για λίγο καιρό.
Σήλια :
Ναι, αλλά είναι δικός μας έτσι;;
Απάντηση :
Δικός μας είναι! Καλά τόσο πολύ τον αγαπάς;; Θα τον πάρεις εσύ όταν μεγαλώσεις;;
Ξέρεις πως του δίνω ένα δυάρι για να "βγαίνουν" τα έξοδά του έτσι;;
πέλλετς, σπόροι, φρούτα, λαχανικά πχ κεράσια-μάνγκο (βλέπεις δεν τρώει μόνο μηλαράκι).
Απάντηση :
Ναι μωρέ το ξέρω για το δυάρι....
(με ύφος....ποιος το φτύνει! )
Αλλά.....
(παύση-σκέψη)
Θα τον πάρω όταν μεγαλώσω!
(ορθά κοφτά)
Μάλλον θα τον πάρω όταν πεθάνεις εσύ,
αν δεν έχει πεθάνει κι αυτός δηλαδή!!

.....Έκλαψα🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
 
Back
Top