Οι ζευγαρωστρες-κλουβες πτησης μου

ακομα θελω να βαλω την πλατη και τα πλαϊνα, τους πατους {εννοειται συρμα} και τις υποδοχες για τις ταϊστρες τωρα τις πορτες και τις κανονικες και για τις φωλιες τις φτιαχνω μονος μου και εχει παθει αγκυλωσει το χερι μου απο την πενσα 😀 οτι θελετε και μπορω να βοηθησω εδω ειμαι
 
θέλω αν σου είναι εύκολο να μου πεις τι διάστασης είναι το "κουνελοσυρμα" 1x1. Και ποσο κάνει περίπου το τ. Μ.
 
σας δειχνω λιγη προοδο που εχω κανει μιας και εχω ξεμεινει εδω και μια εβδομαδα απο πρωτες υλες και πρεπει να περιμενω να μου τις φερει ενας φιλος οριστε, εχω φτιαξει τις πορτες εισοδου,τις πορτες για τις φωλιες και τις βασεις για τις ταϊστρες ελπιζω στο τελος της αλλης βδομαδας να εχω τελειωσει
 

Συνημμένα

  • zevgarwstres-kluves-pthshs10.webp
    zevgarwstres-kluves-pthshs10.webp
    21 KB · Προβολές: 277
  • zevgarwstres-kluves-pthshs11.webp
    zevgarwstres-kluves-pthshs11.webp
    41,7 KB · Προβολές: 239
  • zevgarwstres-kluves-pthshs12.webp
    zevgarwstres-kluves-pthshs12.webp
    38,3 KB · Προβολές: 183
θέλω αν σου είναι εύκολο να μου πεις τι διάστασης είναι το "κουνελοσυρμα" 1x1. Και ποσο κάνει περίπου το τ. Μ.
Λευτέρη οι τρύπες του πλέγματος τι διαστάσεις έχουν; Θα με ενδιέφερε και εμένα.
 
1 εκ πλατος και 10 εκ υψος αλλα ειναι δυσευρετο σταυρο, εγω περιμενω εναν φιλο να μου φερει απο πειραιακαι παραγγελια πηγα να κανω εδω στα μαγαζια 30 μετρα{150 € στοιχιζουν τα 30 μ}και δεν εκανε κανεις δεν το φερνουν
 
παιδια τελειωσα με τις κλουβες πτησης -ζευγαρωστρες οριστε το αποτελεσμα

επισης κατασκευασα και αλλες 2 πατεντες οι οποιες ειναι

αυτεςχρησιμοποιησα βιβλιοθηκες του εμποριου πανω στις οποιες προσαρμωσα προσοψεις δικης μου κατασκευης οριστε και περιμενω εντυπωσεις
 

Συνημμένα

  • zevgarwstres-kluves-pthshs13.webp
    zevgarwstres-kluves-pthshs13.webp
    45 KB · Προβολές: 188
  • zevgarwstres-kluves-pthshs14.webp
    zevgarwstres-kluves-pthshs14.webp
    44,3 KB · Προβολές: 164
  • zevgarwstres-kluves-pthshs15.webp
    zevgarwstres-kluves-pthshs15.webp
    31,4 KB · Προβολές: 194
  • zevgarwstres-kluves-pthshs16.webp
    zevgarwstres-kluves-pthshs16.webp
    33,1 KB · Προβολές: 170
Πολυ καλη δουλεια φιλε
και η πατεντα με τις βιβλιοθηκες ειναι καταπληκτικη

κατσε να το αντιγραψω πριν κατοχυρωσεις το copyright

ΜΦΧ
Πανος
 
Λευτέρη πολύ ωραίες κατασκευές και πολύ μερακλίδικες!
Έτσι και εμένα μου αρέσει πιο πολύ να βλέπω τα πουλιά μου να ζούνε σε δικές μου κατασκευές παρά σε έτοιμες αγορασμένες. Εκεί είναι το χαρά του ιδιοκτήτη...

ΥΓ.1. Τα τελευταία στις καφέ βιβλιοθήκες είναι λίγο σκοτεινά όμως, αλλά μάλλον δεν πρέπει να βάφεται το ξύλο, πρέπει να είναι φορμάϊκα ε;
ΥΓ.2. Πάντως πρέπει να έχεις μπόλικο "πράμα" από πουλιά, στην αναπαραγωγή θα γίνεται της κακομοίρας...
 
παιδια ευχαριστω για τα καλα σας λογια οτι μπορουσα εκανα καλυτερο, εβανθε ναι ειναι φορμαϊκα για να μην εχω προβλημα με ψειρα και ηταν το μονο χρωμα διαθεσιμο επισης να σου πω οτι εχουν μπει καποιες λαμπες χαμηλης καταναλωσης λευκου φωτος αλλα δε εχει ακομα ολοκληρωθει το συστημα φωτισμου μιας και περιμενω να ερθουν και οι λαμπες της αρκαντια να ολοκληρωσω και πιστευω θα ειναι καλος ο φωτισμος και επαρκης, ναι απο πουλια καλα παμε και μπολικα ελπιζω να πανε καλα οι γεννες μου, ηδη εχω 12 ζευγαρια και τα περιμενω τα μικρα τους απο τεταρτη μεχρι παρασκευη
 
Μπράβο Λευτέρη, άξιζε που περιμέναμε τόσο καιρό για να τις δουμε τελειωμένες! Εύχομαι να είναι πάντα γεμάτες από υγιή και χαρούμενα πουλάκια!
 
Εύχομαι να τις διπλασιάσεις.
Πολύ κάλη δουλειά.
Με τήν ψείρα στο ξύλο τί κάνεις;
 
μπαμπη δεν υπαρχει προβλημα μιας και ειναι λειο κα ιγυαλιστερο ξυλο φορμαικα και δεν υπαρχει προβλημα ψειρας
 
Λευτέρη μπωρεί να ακουστεί χαζό,
εκεί που βάζεις τις βίδες δημιουργείτε εστία.
Τις ψεκάζεις με κάποιο γνώστο προιόν πρίν τις βάλεις ή ειναί αφελές αυτό πού ρωτάω
 
Back
Top