Γενικά Οι καινούριες ομορφιές μου

katerinak

PB Member
Εγγραφή
16 Απρ 2017
Μηνύματα
924
Πόλη
Ζάκυνθος
Ενα μεγαλο ευχαριστω στο φιλο μου Λευτερη (lefteris13) για τα ομορφα πουλακια του που πηρα! Αρσενικα και θηλυκα τιμπραντο στην οικογενεια μου προστεθηκαν. Ο κιτρινος σκουφατος και το λευκο ειναι οι αδυναμιες μου.. Περιμενω τις εντυπωσεις σας..

rsz_20171114_160839.webp rsz_20171114_160851.webp rsz_20171114_160933.webp rsz_20171114_160955.webp rsz_20171114_161120.webp rsz_20171114_161254.webp rsz_20171114_161259.webp rsz_20171114_170853.webp
 
Πανέμορφα όλα τους! Να σου ζήσουν Κατερίνα μου!
Ο κιτρινος σκουφατος και το λευκο ειναι οι αδυναμιες μου..
Ω και μένα! Τα ξεχώρισα αμέσως.
Έχεις γίνει μια πολύτεκνη μαμά και την άνοιξη σε βλέπω να τρέχεις σα το Βέγγο!
Να τα χαίρεσαι!
 
Ο κιτρινος σκουφατος και το λευκο ειναι οι αδυναμιες μου..
εμένα πάλι μου αρέσουν τα "πρασινοκίτρινα" 😀
να τα χαίρεσαι όλα τα νέα σου μικρά !
 
Ο σκουφάτος όντως ξεχωρίζει χωρίς αυτό να σημαίνει ότι και τα άλλα δεν είναι ξεχωριστά.
 
Να σου ζήσουν Κατερίνα και να τα χαρείς πολλά - πολλά χρονια.
Τι ηλικίες έχουν;
Ξέρεις, μια φορα βρέθηκα τέλη άνοιξης με 21 πουλιά από ένα ζευγάρι, 2 γονείς και 6, 6, 7 μωρά σε τρεις γέννες ( η Τρίτη μου ξέφυγε και λυπήθηκα να πετάξω τα αυγά).
Έχεις γενικά χώρο να τα.χωρέσεις με τα παιδιά τους;😎
 
εχω σκοπο να τα βαλω μονο μια γεννα το καθενα.
Τότε η γνώμη μου είναι να αργήσεις λίγο να τα βάλεις μαζί. Δλδ στα μέσα της Άνοιξης μάλλον. Βέβαια εξαρτάται και από τον πόσο φωτισμό έχουν, όχι μόνο από τη διάρκεια, αλλά και την ένταση του φωτός.
 
Ευχαριστω πολυ Γιαννη μου, να σαι καλα. Ειναι ολα τους του 17. Εχω χωρο, αλλα εχω σκοπο να τα βαλω μονο μια γεννα το καθενα.

Λίγο δύσκολο να "συγκρατηθείς" στη μια γέννα... Βλέπω να γεμίζει η Ζάκυνθος ντιμπράντο...
 
Τότε η γνώμη μου είναι να αργήσεις λίγο να τα βάλεις μαζί. Δλδ στα μέσα της Άνοιξης μάλλον. Βέβαια εξαρτάται και από τον πόσο φωτισμό έχουν, όχι μόνο από τη διάρκεια, αλλά και την ένταση του φωτός.
Γιαννη μου θα ακολουθησω τη συμβουλη σου. Καλα που μου το ειπες! 🙂
 
Να τα χαίρεσαι όλα υγιή και χαρούμενα Κατερίνα! lefteris13 όμορφα τα δώρα σου!:D👍
Σισσυ μου(εχεις και το ομορφο ονομα της κορης μου), ευχαριστω πολυ για τις ευχες, μονο που δεν ειναι δωρακια, τα αγορασα τα πουλακια αυτα.:)Ποσο καλος να ειναι πια ο Λευτερης;😛
 
Σισσυ μου(εχεις και το ομορφο ονομα της κορης μου), ευχαριστω πολυ για τις ευχες, μονο που δεν ειναι δωρακια, τα αγορασα τα πουλακια αυτα.:)Ποσο καλος να ειναι πια ο Λευτερης;😛

ψευτρα οχι ολα, καποια ηταν δωρο οντως😛acepalmαν ηταν δωρο 14 πουλια..
 
Γιαννη μου θα ακολουθησω τη συμβουλη σου. Καλα που μου το ειπες! 🙂
Κατερίνα, αν θελεις άνοιξε νέο θεμα να ακουστούν κι άλλες απόψεις γιατι το εγχείρημα αυτο ειναι κάπως περίπλοκο.
 
Back
Top